Okładka książki - Siła strachu

Siła strachu

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Data wydania: 2013-07-09
Dodał/a książkę: elibri

Przez lata najlepsze przyjaciółki Sara i Jennifer tworzyły coś, co nazwały ,,Listą Nigdy": listę rzeczy, których ze względów bezpieczeństwa należy za wszelką cenę unikać. Ale pewnej nocy, sprzeniewierzając się własnym zasadom, wsiadają po imprezie do nieznanej taksówki. Skutki okazują się tragiczne i na zawsze odmieniają ich życie. Następne trzy lata spędzają wraz z dwiema innymi dziewczynami w betonowej piwnicy, więzione przez konesera sadyzmu.

Dekadę później trzydziestojednoletnia Sara wciąż stara się wrócić do normalnego życia. Przybrawszy nowe nazwisko, żyje w samotności i nadal nie może się pogodzić z faktem, że nie zdołała uratować Jennifer. Ich oprawca być może wkrótce zostanie zwolniony warunkowo, a Sara nie może dłużej ignorować pokrętnych listów, które śle jej z więzienia.

W końcu Sara postanawia stawić czoło swoim fobiom i byłym towarzyszkom niedoli, które pomimo upływu lat wciąż żywią do niej urazę. Kiedy wyrusza w podróż, która prowadzi ją przez perwersyjny świat BDSM, sekt i wyrafinowanych tortur, zaczyna odkrywać tajemnicę bardziej przerażającą, niż kiedykolwiek mogła sobie wyobrazić.

Ścina krew w żyłach od pierwszej strony. Genialny thriller psychologiczny.

Jeffery Deaver

Koethi Zan urodziła się i dorastała w Alabamie. Jako absolwentka prawa przez ponad piętnaście lat pracowała w zawodzie. Następnie zajmowała się filmem, telewizją i teatrem. Wraz z mężem i dziećmi mieszka w Nowym Jorku.

Kup książkę Siła strachu

Avatar użytkownika - cyrysia
cyrysia
Przeczytane:2013-07-28, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki w 2013 roku,
Sarah i Jennifer są najlepszymi przyjaciółkami od wielu lat. Wspólnie stworzyły szczególną listę rzeczy, których należy unikać jak ognia - na przykład nie wolno wsiadać do obcego samochodu. W ten sposób chcą ograniczyć potencjalne ryzyko nieszczęścia, jakie mogłoby je spotkać. Jednakże pewnej nocy, wbrew ustalonym zasadom, dziewczyny po imprezie wsiadają do nieznanej taksówki. Podróż kończy się dla nich tragicznie - padają ofiarą porywacza i wraz z dwiema innymi dziewczynami kolejne trzy lata spędzają zamknięte w piwnicy, gdzie poddawane są torturom przez psychopatę. Po jakimś czasie szczęśliwym trafem Sarah udaje się uciec i wezwać pomoc. Policja ratuje pozostałe uwięzione kobiety, wśród nich nie ma jednak Jennifer. Mija dziesięć lat. Trzydziestojednoletnia Sarah nadal nie może pogodzić się ze stratą przyjaciółki. Traumatyczne wydarzenie z przeszłości boleśnie odcisnęło na niej swoje piętno. Dziewczyna nadal korzysta z usług terapeutki, nie udziela się towarzysko i ukrywa swoją tożsamość, żyjąc pod zmienionym nazwiskiem. Pomimo tego pozostaje w nieustannym strachu, ponieważ szalony oprawca nawet z więzienia daje o sobie znać, przysyłając zagadkowe listy. Na dodatek stara się o przedwczesne zwolnienie warunkowe. Przerażona Sarah próbuje do tego nie dopuścić. Postanawia odnaleźć byłe towarzyszki niedoli i nakłonić je do złożenia zeznań, ale bezskutecznie. W zaistniałej ...

Opinie o książce - Siła strachu

Avatar użytkownika - Natalia_Katarzyn
Natalia_Katarzyn
Przeczytane:2013-09-24, Ocena: 5, Przeczytałam, Mam,
Strach - każdy z nas go doświadcza. Również każdy z nas ma swoją listę rzeczy, których po prostu się boi. Jednak są sytuacje, w których strach popycha nas do rzeczy, których byśmy się po sobie nie spodziewali. Doświadczenie tej emocji sprawia, że uświadamiamy sobie jakie instynkty w nas drzemią, i że jesteśmy w stanie robić rzeczy do których czujemy odrazę. Takiego rodzaju strachu doświadczyła Sara i Jennifer, bohaterki powieści pt. Siła Strachu, którą skończyłam czytać wczoraj wieczorem. Pewnego dnia obie dziewczyny zostały uprowadzone po akademickiej imprezie przez kierowcę podejrzanej taksówki. W przypadku tych kobiet ich nieostrożność jest zadziwiająca, bo do tej pory podejmowały wszelkie znane im środki bezpieczeństwa, w przeróżnych sytuacjach. Jednak chwila nieuwagi kosztuje je trzy lata więzienia w piwnicy wraz z dwiema innymi kobietami. Są to lata przepełnione strachem, nadzieją i...sadyzmem. Dekadę później trzydziestojednoletnia Sara wciąż stara się wrócić do normalnego życia. Żyje pod innym nazwiskiem, wciąż nie mogąc się pogodzić z faktem, że nie udało jej się uratować najlepszej przyjaciółki. W dodatku pojawiła się szansa, że jej oprawca zostanie zwolniony warunkowo z więzienia, a sama Sara nie jest w stanie znieść jego pokrętnych listów, które śle jej z więzienia. W końcu Sara postanawia zacząć działać i wyrusza w podróż, która prowadzi przez świat perwersyjny BDSM, sekt oraz wyrafinowanych tortur. W trakcie podróży kobieta stawia czoła nie tylko swoim fobiom, ale także towarzyszkom niedoli, które wciąż żywią do niej urazę. W końcu Sara odkrywa bardziej przerażającą prawdę, niż kiedykolwiek mogłaby się spodziewać. Zabierając się za powyższą książkę spodziewałam się relacji kobiety z jej pobytu w piwnicy i tego jak sobie radzi po jej opuszczeniu. Jednakże dostałam do ręki ciekawy thriller psychologiczny, który na prawdę wciąga, i który nie jest tym czego się spodziewałam. Na początku w fabułę wkrada się nieco chaosu poprzez nagle występujące retrospekcje, Jednakże jak już się przyzwyczaiłam do języka zastosowanego w powieści nie mogłam się od niej oderwać (szczególnie w drugiej połowie książki). W Sile strachu znajdziemy wiele nieoczekiwanych zwrotów akcji, a dodatkowo z każdą kolejną stroną dowiadujemy się czegoś nowego o postaciach, co sprawia, ze jeszcze trudniej jest nam odejść od tej historii. Zatem szykujcie się na wiele zaskoczeń! Dodatkowo w powieści jest ukazane kilka postaci i wpływ strachu na nie same i ich życie co samo w sobie jest bardzo ciekawe. Sama nie wiem co tak bardzo przyciąga ludzi do perwersji, sekt i tortur, ale mi osobiście ciężko było się oderwać od tej opowieści - do tego stopnia, że wczoraj przełamywałam senność, żeby móc skończyć czytać tą książkę. Zadziwiały mnie reakcje kobiet na różne sprawy i to, że dobry manipulator, aż tak może wpływać na innych ludzi i ich życie. Ludzka psychika jest zadziwiająca i zawiera wiele mrocznych zakamarków, co nie tylko mnie wciąż zaskakuje i pociąga, a Siła strachu obnaża niektóre z nich. W sumie dziś trochę żałuję, że nie skończyłam jej czytać rano, bo może nie miałabym wtedy koszmarów, ale z drugiej strony to tylko świadczy o tym jak ciężko jest się oderwać od tej książki i jaki ma wpływ na odbiorce...a możecie mi wierzyć, albo i nie, ale jeżeli chodzi o książki to muszą one być na prawdę dobre, żeby wywołać u mnie jakąś głębszą reakcję - niezależnie czy to jest śmiech, strach, wzruszenie czy koszmary. Na szczęście ostatniej nocy nie byłam sama w mieszkaniu, bo wątpię, czy udałoby mi się zasnąć...
Avatar użytkownika - esia189
esia189