Silna. Opowiadania

Wydawnictwo: Zielona Sowa
Data wydania: 2021-02-17
Kategoria: Dla młodzieży
Kategoria wiekowa: 15-18 lat

Powstał feministyczny głos dla nastolatek.

Zbiór opowiadań napisanych przez autorki na co dzień poruszające się w bardzo różnych obszarach literatury - od prozy zaangażowanej przez kryminał i romans po fantasy.

Wspólną cechą opowiadań są silne postaci bohaterek, które poznajemy w przeróżnych, czasem zaskakujących, sytuacjach życiowych. Bohaterki są silne, samodzielne, niezależne.

Jak to w życiu - bywa lekko, bywa poważnie, ale zawsze dziewczyny z tej prozy wyniosą coś dla siebie.

Inspirujące.

Autorki opowiadań: Anna Cieplak, Natalia Fiedorczuk, Aneta Jadowska, Berenika Miszczuk, Agnieszka Płoszaj, Dominika Słowik

Tagi: dla młodzieży

Kup książkę Silna. Opowiadania

Siła to nie tylko fizyczna zdolność do pokonywania przeszkód. Siła to również umiejętność stawiania czoła wyzwaniom, przeciwnościom i złośliwościom losu. Siła to cecha, która pozwala wznieść się ponad to, co zwyczajne i przeciętne. O silnych młodych kobietach piszą w antologii opowiadań świetne polskie autorki: Anna Cieplak, Natalia Fiedorczuk, Aneta Jadowska, Katarzyna Berenika Miszczuk, Agnieszka Płoszaj i Dominika Słowik, zarażając siłą oraz wiarą w siebie wszystkie czytelniczki. Na stronach książki Silna opublikowano sześć opowiadań. Sześć historii tak różnych, że każdy z odbiorców znajdzie tę, która szczególnie chwyci go za serce. Są więc opowiadania rozgrywające się w znanych nam przestrzeniach, są też historie zabierające nas w światy zupełnie obce. Jest szkolny dramat. Jest opowieść o wadach systemu, który zamiast pomagać – krzywdzi. Jest historia o poszukiwaniu własnej tożsamości. Jest opowiadanie o godzeniu się z niepełnosprawnością. Jest stawianie czoła demonom przeszłości. Wreszcie – jest opowieść w konwencji postapo. Każda z historii porusza. Niektóre z opowieści szczególnie wzruszają. Żadne z opowiadań nie zostawi czytelnika obojętnym. Język i styl narracji są zróżnicowane, charakterystyczne dla każdej z autorek, jednak to, co należy przede wszystkim podkreślić, to fakt, że nie ma w zbiorze opowiadania, które nie zostałoby ...

Opinie o książce - Silna. Opowiadania