Siostra Faustyna Kowalska. Nauczycielka cierpienia

W dzisiejszym świecie wielu jest ludzi osamotnionych, przytłoczonych nadmiarem informacji oraz mało znaczących bodźców i przeżyć. Taka sytuacja wpędza nas w emocjonalne zagubienie, a nawet w rozmaite choroby i prawdziwe cierpienie. Czy odpowiedź na te problemy można znaleźć w życiu Świętej Faustyny?
Misja głoszenia światu Bożego Miłosierdzia, którą Jezus powierzył Siostrze Faustynie, przysparzała jej wielu upokorzeń i cierpień, jednak pomimo trudnych doświadczeń Święta Faustyna w pełni wywiązała się ze zleconego jej zadania. Wszelkie dotykające ją bolesne doświadczenia polecała Jezusowi Miłosiernemu, ufając, że On w swej opatrzności potrafi wyprowadzić z nich dobro. Wskutek cierpienia świat dla Siostry Faustyny jakby zatrzymywał się, a ona miała wtedy możliwość kontemplowania tego, co w życiu najważniejsze. Zastanawiała się nad sensem życia, ale też w sposób sensowny przeżywała je, ofiarując Chrystusowi i wszystkim potrzebującym miłosierdzia wartościowy i bezinteresowny dar siebie samej.
Święta Faustyna uczy nas, że cierpienie przyjmowane z wiarą zbliża do Boga i prowadzi do zjednoczenia z Nim. Cierpliwie nam tłumaczy, że nadzieją dla świata jest Ewangelia, ponieważ Dobra Nowina oświetla mroki cierpienia światłem nadprzyrodzonym, pełnym ciepła i pokoju, wiarygodnym, ponieważ pochodzącym od Boga.
Z pewnością warto sięgnąć po książkę księdza Sylwestra Robaka, by razem z autorem zachwycić się precyzją opisów mistycznego doświadczenia obecności Jezusa, przekazanych w Dzienniczku i Listach Siostry Faustyny, a przede wszystkim by zgłębić sens słów Jezusa skierowanych do Świętej: Nie żyjesz dla siebie, ale dla dusz. Z cierpień twoich będą korzystać inne dusze. Przeciągłe cierpienie twoje da im światło i siłę do zgadzania się z wolą moją.

Siostra Faustyna Kowalska. Nauczycielka cierpienia – opis wydawcy

Informacje dodatkowe o Siostra Faustyna Kowalska. Nauczycielka cierpienia:

Wydawnictwo: Jedność
Data wydania: 2020-03-04
Kategoria: Biografie, wspomnienia, listy

Tagi: Kielce

Kup książkę Siostra Faustyna Kowalska. Nauczycielka cierpienia

Siostra Faustyna Kowalska. Nauczycielka cierpienia - opinie o książce

Czytanie książki o świętej i to w kontekście cierpienia — nie przychodziło mi łatwo. Niektóre fragmenty czytałam po kilka razy. Zdarzało się, że otworzyłam książkę i nie byłam gotowa w danym momencie na jej odbiór.

Autorem książki jest ksiądz, doktor teologii duchowości. Swoje rozważania na temat posłannictwa świętej Faustyny oparł w głównej mierze na Jej zapiskach zawartych w Dzienniczku i w Listach. Wykorzystał też bardzo liczne opracowania m.in. Jana Pawła II.

W swojej książce ks. Sylwester Robak nazywa siostrę Faustynę Kowalską: Mistyczką, Apostołką Bożego Miłosierdzia, Sekretarką Jezusa Miłosiernego, Krakowską Wizjonerką.

Na końcu książki zamieszczony jest aneks zawierający najważniejsze daty z życia świętej.

Po przeczytaniu tej książki nasunęła mi się pewna uwaga — podpowiedź dla czytelnika. Zanim zaczniesz czytać książkę, najpierw prześledź biografię bohaterki, następnie przeczytaj treści zawarte w zakończeniu książki. Myślę, że taka kolejność ułatwi Ci, drogi Czytelniku, zagłębianie się w tajniki fenomenu świętej siostry Faustyny.

Autor opisuje, jak Helena Kowalska trafiła do klasztoru, kiedy miała pierwsze wizje, czego doświadczała od współsióstr, od przełożonych i od spowiedników, w jaki sposób się modliła i jak cierpiała.

Książka zawiera bardzo dużo cytatów z '' Dzienniczka''. Oto jeden z nich:

''Nie mam chwil obojętnych, bo każda chwileczka życia mojego jest wypełniona modlitwą, cierpieniem i pracą, jak nie jednym to drugim sposobem życia uwielbiam Boga''.

Siostra Faustyna Kowalska, w swoim krótkim życiu zmagała się z różnymi trudnościami fizycznymi i duchowymi. W '' Dzienniczku'' zapisała:

'' Po doznanych przykrościach myśl, co byś mogła uczynić dobrego dla osoby, która Ci cierpienie zadała''.

Te słowa wydają się trudne do zastosowania w życiu, ale czy niemożliwe?

Ogromne wrażenie, wręcz przerażenie wywarł na mnie opis wizji, w której siostra Faustyna została zaprowadzona do czyśćca.

W trzecim rozdziale książki autor wyjaśnia sens Bożego Miłosierdzia i opisuje, jakie formy kultu Bożej miłości przekazał Jezus za pośrednictwem świętej Faustyny.

We współczesnej, trudnej rzeczywistości bardzo często jesteśmy bezsilni. Zawierzenie swoich spraw Bogu, Jego miłosierdziu może pomóc przezwyciężyć nawet największe problemy.

Wydawnictwu Jedność dziękuję za podarowanie mi do zrecenzowania książki autorstwa ks. Sylwestra Robaka pt. '' Siostra Faustyna Kowalska. Nauczycielka cierpienia''.

Polecam przeczytać tę książkę.

Forget Me Not
Julie Soto