Skazana przez mafię

Tom 2 cyklu Bracia Vedetti

Świat prawa i przestępczy półświatek może połączyć tylko dzika namiętność.

Łucja na pierwszy rzut oka sprawia wrażenie kruchej i słabej, jest jednak zdeterminowana, aby jako nowo mianowany prokurator regionalny jak najlepiej wywiązać się ze swoich obowiązków. Przy okazji chce pomścić śmierć siostry, która kilka lat wcześniej przedawkowała narkotyki. Łucja jest bezwzględna, nieprzekupna, a do tego... nieprzytomnie zakochana w Aleksandrze, który próbuje pozyskać ją dla wrocławskiego bossa narkotykowego.

Mężczyzna znajdzie się w najgorszej możliwej sytuacji, rozdarty między lojalnością wobec rodziny a nowo odkrytym uczuciem do pani prokurator. Kiedy otrzyma zadanie, aby rozwiązać problem raz na zawsze, będzie musiał podjąć najtrudniejszą decyzję w swoim życiu.

Informacje dodatkowe o Skazana przez mafię:

Wydawnictwo: Illuminatio
Data wydania: 2021-02-10

Tagi: Romans z dreszczykiem bóg

Kup książkę Skazana przez mafię

Skazana przez mafię - opinie o książce

„Miała być elementem układu, stała się przeznaczeniem”.

Aleksander młodszy z braci Vedetti, z reguły nie uczestniczył w interesach rodziny, teraz po odcięciu dopływu gotówki przez rządzącego obecnie kuzyna Roberto, musi wykazać się, aby dalej czerpać przyjemności z luksusowego życia. I aby to zrobić, musi przekonać do „współpracy” pewnego prokuratora. Jakie jest jego zdziwienie, gdy na miejscu zastaje piękną panią Prokurator - Łucję Olszewską, którą z miejsce postanawia uwieść i „przekonać” do pewnych spraw. Ona natomiast onieśmielona przystojniakiem, ucieka przed jego awansami, unikając go na każdym kroku. Wszystko zmienia jeden pocałunek, niestety konflikt interesów i wybór pomiędzy rodziną i miłością, prawem i układem, a także dobrem a złem, może nieźle namieszać w życiu obojga i ... nie tylko. Kto przejdzie na ciemną stronę, a kto z niej wróci...
Druga cześć serii o braciach Vedetti, jeszcze bardziej mnie wciągnęła niż poprzednia, widać, że autorka rozwija cały czas swój pisarski warsztat a efekty są rewelacyjne. Wiele pikanterii, humoru, brutaliści, ale też emocji i niełatwych wyborów.
Jeśli lubicie mafijne historie to bardzo polecam „Skazaną przez Mafię”, ja tymczasem zabieram się za trzecią część.
Jeszcze dodam, że to jedna z ładniejszych okładek jakie widziałam. Serdecznie dziękuję @niegrzeczneksiazki @wydawnictwo.kobiece za możliwość przeczytania i zrecenzowania także drugiej cześć tej mafijnej serii 💗💗💗

„Skazana przez mafię” to druga część z cyklu „Bracia Vedetti”. W niej możemy poznać młodszego z braci - Aleksandra. Ma on za zadanie przeciągnąć na mafijną stronę młodą panią prokurator - Łucję. Jednak Łucja ma całkiem inne plany! Jakie? O tym musicie się przekonać czytając książkę.

Ta część zarówno jak i pierwsza wciągnęła mnie niemiłosiernie. Odnoszę wrażenie, że tutaj akcja toczy się troszeczkę wolniej jednak nie przeszkadzało mi to w czytaniu. Podobnie jak wcześniej na pochwałę zasługuje kreacja bohaterów. Łucja jest z pozoru szarą myszką, która cicho robi swoje. Jednak jak pozory mogą mylić człowieka! Okazuje, że jest to kobieta przebiegła, pełna odwagi i temperamentu. Śmiem twierdzić, że nawet czasami miała „większa jaja” niż nie jeden facet. Aleksander za to mocno różni się od swojego brata. Jest bardziej spokojny, atrakcyjny i zdecydowanie nie jest tak bezwzględny jak Filip. Ba! Nawet nie nosi przy sobie broni, jak na mafioza przystało. Jego osobowość delikatnie mnie irytowała. Krok za krokiem podejmował niezbyt trafne decyzje. Jednak trzeba wziąć pod uwagę, że znalazł się w dość trudnej dla siebie sytuacji. Nikt nie chce wybierać pomiędzy rodziną, a… miłością.

Chyba nie zaskoczę Was mówiąc, że warto sięgnąć po tą książkę. Gwarantuję Wam, że dzięki zabawym dialogi nie raz zaczniecie się śmiać, a akcja tak Was pochłonie, że nie odłożycie książki „na potem”.

P.S. Pomimo, że jest to odrębna historia to nie polecam Wam czytać tej książki bez znajomości „Zależnej od mafii”.

"Skazana przez mafię" kontynuacja historii rodziny Vedetti, tym razem Aleksandra.

Pierwszy tom nie przypadł mi do gustu. Jednak byłam ciekawa, czy z tym będzie lepiej. No i cóż... Wcale nie było lepiej. Nie mogłam się wciągnąć w fabułę. Wątek miłosny jest ok. Bohaterowie wzbudzają emocje, ale negatywne. Książka jest nudna, nijaka. Dobrze, że chociaż szybko się ją czytało. Styl autorki uwielbiam.

Łucja Olszewska objęła właśnie stanowisko prokurator generalnej. Chce usadzić handlarzy narkotyków. Ma swoje prywatne powody. Jest na dobrej drodze. Tylko pojawia się ten, który wprowadza zamęt. Zarówno w s prawie, jak i w jej sercu. Ale Aleksander ma rolę do wykonania. Czy uda im się dojść do porozumienia? Czy Łucja dopnie swego? Czy wygra starcie z mafiozami? A może je życie dobiegnie końca? W końcu zadarła z niebyle kim. Jak zakończy się ta historia?

Autorka w drugim tomie ponownie zabrała mnie w świat mafii. A skoro to tom drugi, to czy warto zachować kolejność? Warto przeczytać tom pierwszy ale w każdym z nim są oddzielne historie. Oddzielne, aczkolwiek jakieś powiazanie jest. Chociażby bohaterowie. Ale przymusu w moim odczuciu nie ma. Tym razem Łucja i Aleksander. Ona jest niezwykle ambitna. Wręcz zawzięta, by osiągnąć cel. Z jednej strony twarda, odważna, grzeczna, sztywna, prawa i profesjonalna. Cięty język. To ona dla ogółu społeczeństwa, ze względu na obejmowane stanowisko. Natomiast gdy da się poznać bliżej, to taka zwyczajna babka. Nieśmiała w kontaktach z tymi, którzy są w jakimś stopniu jej bliscy. Ma także ukryty temperament, który aż się prosi o odkrycie. Fajna i ciekawa postać. Skrywająca kilka tajemnic. A on? Aleksander to taki beztroski przystojniak, który z łatwizną wydaje gotówkę i ma kobiet na pęczki. Oczywiście przebiera i wybiera najlepsze na jedną noc. Nie jest typowym mafiozą. Nie ma w sobie tej brutalności i bezwzględności, która cechuje członków mafii. Mafii, której dane mi było poznać w tych wszystkich książkach o tej tematyce. Nie ma mroku, nie ma aż takiego dreszczyku emocji. Jest po prostu miło i gorąco. Co prawda jest akcja, ale nie aż taka, by zjeżył się włos, czy by na mej twarzy wymalowało się przerażenie. Autorka napisała po prostu przyjemną w odbiorze historię miłosną, która nie miała racji bytu a jednak stała się faktem oczywistym. Polubiłam głównych bohaterów. W lekturze jest spora dawka wesołości. Takiej lekkości, która poprawia nastrój. Bardzo miło spędziłam z nią czas. Przypadł mi do gusty styl autorki i spowodowało to, że dosłownie wystarczyły mi trzy godziny, by przeczytać książkę. Także jeśli szukacie czego lekkiego i przyjemnego z dawką romansu ale nie koniecznie intrygującego czy dosadnie brutalnego pod względem mafijności, to może się Wam spodobać ta lektura.

Polecam.

Avatar użytkownika - Zaczytana1001_
Zaczytana1001_
Przeczytane:2021-03-11, Przeczytałam,

W tej książce poznajemy brata Filipa czyli Aleksandra. Który zostaje odcięty od pieniędzy i żeby nadal korzystać ze spadku ojca musi zacząć żyć życiem mafii.Dostaje swoje pierwsze zadanie do wykonania .
I w tym momencie trafia na Łucje która jest prawniczką i zdecydowanie na dzień dobry skomplikuje zadanie chłopaka.
Ta książka podobała mi się jeszcze bardziej od 1 tom . Tutaj był duży rąbek tajemnicy oraz śledztwo które prowadziła kobieta . Sposób opisanych akcji autorka idealnie nam przedstawiła. I ani przez moment nie wpadło mi do głowy co tu się wydarzy . Zdecydowanie książka zaskakuje. Oczywiście znajdziemy tu kolejne porwanie tylko jest juz całkiem inne niż w poprzedniej książce. A chłopakowi zaczyna szybciej zależeć niż bohaterce.
Do ostatnich stron nie wiadomo jak to się zakończy. Niegrzeczne sceny również znajdziemy ? książkę pochłonęłam w niesamowitym tempie więc mogę polecić każdemu kto lubi lekką mafię ?

„SKAZANA PRZEZ MAFIĘ”
Ada Tulińska Wydawnictwo Kobiece
(…) „Miała być elementem układu, stała się przeznaczeniem”.(…)
Witajcie. Dzisiaj przychodzę do was z recenzją najnowszej książki Ady Tulińskiej „Skazana przez mafię”. Jestem pod ogromnym wrażeniem tej powieści. Jeżeli nie czytaliście pierwszego tomu „Zależna od mafii”, to z całego serca radzę wam nadrobić. O wiele lepiej zrozumiecie zachowania bohaterów w drugim tomie.
W „Skazana przez mafię” pojawią się również bohaterowie z książki „Zależna od mafii”. Poznajemy kolejnych bohaterów: Łucję i Aleksandra.
Łucja jest nowym prokuratorem regionalnym. Jest smakowitym kąskiem dla szemranych typków. Nienawidzi fałszywych ludzi. Za wszelką cenę chce skazać winne osoby, nawet za cenę własnego życia. Jest nieugięta. Wie czego chce. Nie przyjmuje łapówek. Gardzi osobami, które ją proponują. Co się stanie, gdy pozna przystojnego Aleksandra i dostanie propozycję nie do odrzucenia ?
Aleksander – ma związane ręce. Chcąc mieć pieniądze odziedziczone po ojcu musi współpracować. Musi pomagać wrocławskiemu mafiosie. Niestety rodziny się nie wybiera. Bossem mafii jest jego kuzyn. On rozporządza majątkiem Aleksandra. Dlaczego? Dostaje misje, od której zależeć będzie życie kilku osób, między innymi Łucji. Jakie dostanie zadanie i czy je wykona musicie przeczytać sami.
Książka jest niesamowita. Nie mogłam się od niej oderwać. Przeczytałam ją w jeden dzień. Śledziłam losy głównych bohaterów z zapartym tchem. Trzyma w napięciu od pierwszej chwili. Ze względu na gorące sceny, książkę polecam osobą dorosłym.
Uwielbiam główną bohaterkę Łucję. Nie poddaje się, mimo grożącego jej niebezpieczeństwa. Śmieje się w twarz najgroźniejszym mafiosom. Ja raczej nie byłabym taka twarda. Z czym przyjdzie jej się zmierzyć i w jakiej sytuacji pozna Aleksandra? Zapraszam do przeczytania „Skazana przez mafię”.
Polecam, polecam i jeszcze raz polecam. Czytając nie zawiedziecie się.
Moja ocena 10/10.

Avatar użytkownika - obliczababyagi
obliczababyagi
Przeczytane:2021-02-15, Ocena: 4, Przeczytałem,

"Skazana przez mafię" to druga część serii o braciach Vedetti. Przyznaję nie czytałam pierwszej, ale wiem, że chcę ją nadrobić w wolnym czasie. Autorka sama przyznała, iż historie są niepowiązane, ale warto przeczytać po kolei. Rzecz jasna ja zrobiłam po swojemu i nie żałuję ?

Cała historia zaczęła się ciekawie, by zakończyć jeszcze ciekawiej. Wydawać by się mogło, iż mafia w książkach była juz opisana na wszelkie sposoby, a tutaj miałam wrażenie, że owszem wątek mafijny był, ale jakoś tak z boku, nie nachalnie i nie zdominował książki. Ciekawie było to wyważone. A przede wszystkim interesująco.

Najbardziej urzekła mnie główna bohaterka, która okazało się... Nie będę zdradzać, sama musisz się przekonać co takiego zrobiła i dokonała, że było tak interesująco.

Fabuła tak mnie wciągnęła, iż te 300 str, a nawet trochę ponad, przeczytałam w 2 dni. Kilka dni temu ją skończyłam, a dalej pamiętam i uśmiecham się przypominając niektóre sceny. Idealnie sprawdzi się, gdy będziesz chciała sięgnąć po książkę, która odpręży,przepędzi złe myśli i poprawi humor.

Nie żałuję, że w ostatnim czasie zaczęłam czytać romanse i to głównie na nich się skupiłam. To była najlepsza decyzja, która pozwoliła mi trochę oczyścić głowę. Bo przy tego rodzaju książkach nie myślę, a przeżywam tylko historie bohaterów. ?

Poznałem cię w piekle
Ada Tulińska 0
Okładka ksiązki - Poznałem cię w piekle

Co zrobisz, gdy zakochasz się w swoim największym wrogu? W poznańskim półświatku król jest tylko jeden. Igła, bezwzględny gangster z mroczną przeszłością...

Wybrana przez mafię
Ada Tulińska0
Okładka ksiązki - Wybrana przez mafię

Wanda ma doświadczenie w byciu ślepą i głuchą wtedy, kiedy tego się od niej oczekuje. Nie zadaje pytań, nie docieka, nie ocenia. W ten sposób zarabia...

Powrót matki
Danuta Awolusi ;