Skóra: Fascynująca historia

Aksamitna, jedwabista, delikatna - każdy z nas chciałby mówić tak o swojej skórze, tymczasem bywa, że rzeczywistość odziera nas ze złudzeń.

Wychodzimy ze skóry, by była piękna i miła w dotyku nie mając nawet świadomości, jak wielką krzywdę robimy jej czasami tzw. pielęgnacją.

Problemy skórne to dla wielu największy problem. Największy nie bez przesady, bo to istotnie największy organ, jaki ma do dyspozycji człowiek.. Poznając jej tajniki, dowiesz się, jaki masz wpływ na to by, poczuć się w niej jak najlepiej.

Informacje dodatkowe o Skóra: Fascynująca historia:

Skóra: Fascynująca historia - opinie o książce

Avatar użytkownika - Violetkove
Violetkove
Przeczytane:2018-04-07, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 książki 2018,

"Skóra - fascynująca historia" to prawdziwa skarbnica wiedzy nie tylko na temat samej skóry, ale także na temat naszego całego organizmu, jego funkcjonowania, grożących nam chorób itd.

W książce wędrujemy przez trzy poziomy naszej skóry poznając po drodze funkcje i właściwości każdego z nich.

Avatar użytkownika - agnik66
agnik66
Przeczytane:2017-12-10, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2017,

kingaczyta.blogspot.com

Skóra to zewnętrzna powłoka naszego organizmu. Pełni szereg funkcji; chroni przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi, osłania narządy, reguluje temperaturę ciała itd. Jest także naszą wizytówką i wpływa na nasz wygląd. Wymieniać można by jeszcze długo. Jedno zaś jest pewne - warto o naszej skórze dowiedzieć się czegoś więcej.

Jakiś czas temu czytałam inną książkę wydawnictwa Feeria, która w całości poświęcona została jelitom. Zachwycona lekkością pióra jej autorki od razu zapragnęłam przeczytać i "Skórę", chociaż została napisana już przez kogoś innego. Nie zmienia to jednak faktu, że Dr Yael Adler, lekarz dermatolog i dietetyk, zna się na swojej pracy i potrafi w prosty i humorystyczny sposób przekazać wiedzę nawet największym laikom. Dzięki temu nie można mówić o nudzie, czy nadmiarze zbędnych informacji. Książka ta nie przypomina żadnego podręcznika dla studentów medycyny, więc spokojnie każdy się w niej odnajdzie.

Sięgając po tę książkę miałam pewne domysły, co w niej zastanę. Myślałam, że głównie będzie poruszany temat twarzy, trądziku itd. Jakie było moje zdziwienie (pozytywne oczywiście), gdy autorka zwróciła także uwagę na rolę skóry w relacjach międzyludzkich, czy podczas seksu oraz napisała o wpływie odżywiania na jej kondycję.

O czym przeczytamy w tej książce? O tym, jak zbudowana jest skóra i jakie funkcje pełni, jak zmienia się wraz z wiekiem i jaka pielęgnacja jest kluczem do jej zdrowego wyglądu. Jest też o tym, dlaczego tatuaże to nienajlepszy pomysł i czy warto decydować się na botoks. Omówione został też najpopularniejsze choroby skóry. Autorka często też podaje przykłady ze swojego życia zawodowego. Polecam serdecznie!

Avatar użytkownika - ania19880
ania19880
Przeczytane:2018-06-20, Przeczytałam,
Jak się nie wstydzić: Przełam tabu związane z ciałem!
Yael Adler0
Okładka ksiązki - Jak się nie wstydzić: Przełam tabu związane z ciałem!

Przełam tabu związane z ciałem! Pierdzenie, bekanie, pocenie się, kłopotliwe dźwięki, wydzieliny i zapachy naszego ciała, odbyty, pochwy i ich wstydliwe...