Skrzydła motyla

Poruszająca powieść o miłości, odwiecznej ucieczce przed samotnością i poszukiwaniu swojego miejsca na ziemi.

Leszek traktuje Marię jak delikatnego motyla, którego stale musi chronić. Ona natomiast doskonale się w tej roli odnajduje i chce, by tak było już zawsze. Ale czy istnieje zawsze? Widmo śmierci, które nieoczekiwanie wkrada się do ich życia, sprawia, że oboje będą musieli zweryfikować swoje dotychczasowe pragnienia. Dla Marii będzie to początek najtrudniejszej podróży – w głąb własnej duszy. A gdy będzie przekonana, że znalazła odpowiedź na nurtujące ją pytania, pojawią się kolejne, które ponownie odbiorą jej spokój ducha…

W tej poruszającej opowieści o poszukiwaniu swojego miejsca na ziemi nic nie jest oczywiste, a pozornie banalna codzienność pełna jest nieoczywistych emocji i głębokich refleksji.

Informacje dodatkowe o Skrzydła motyla :

Wydawnictwo: Novae Res
Data wydania: 2021-11-08
ISBN: 9788382195453

Kup książkę Skrzydła motyla

Skrzydła motyla - opinie o książce

Avatar użytkownika - MagdalenaCzyta
MagdalenaCzyta
Przeczytane:2022-01-16,

"Skrzydla motyla" to poruszająca powieść o Leszku i Marii.
Książka jest podzielona na krótkie rozdziały, nie zawsze ułożone chronologiczne, co dodatkowo pobudza nas do zastanowienia.
Leszek traktuje Marię jak delikatnego motyla, którego musi chronić. Ona chciałaby, aby tak było zawsze.
Dużo podróżują po Polsce, spędzają ze sobą czas poznając nowe miejsca.
Ich miejscem spokoju, przebywania z dala od wszystkich i wszystkiego jest działka, w którą wkładają serce.
Czy są szczęśliwi? Czy to tylko pozory?
Mimo tego, że wiele robią razem to czegoś brakuje, to co ich łączy nie jest unormowane, jest chwiejne, niepewne.
Leszek unika odpowiedzialności ma dzieci i żonę.
Maria jest jego oazą, ale czy to jej wystarcza?
Czy widmo śmierci coś zmieni? Czy Maria będzie szczęśliwa?
Ta pozornie małych rozmiarów książka niesie ze sobą tak piękną historię, napisaną niebanalnie, językiem finezyjnym i subtelnym.
To powieść o miłości, o szczęściu, o ucieczce przed samotnością i swoim miejscu na ziemi.
Pełna emocji i refleksji dla nas jako czytelnika.
Autorka zastosowała na zakończenie bardzo ciekawy zabieg trzech alternatywnych zakończeń. Bardzo mi się to podobało i jeszcze bardziej dało do myślenia.
Czasem niepozorne książki mogą mieć w sobie dużo więcej przesłania niż te o których jest głośno.
Ta zasługuje na uwagę.

Frunąc
Teresa Smurzyńska0
Okładka ksiązki - Frunąc

Tchnąca autentyzmem opowieść o pierwszej miłości, a w tle krakowski Kazimierz i jego klimat z lat 60. Przepiękna, nostalgiczna opowieść o wrażliwości...