Skrzywiona litera

Bestseller New York Timesa! Zdobywca Złotego Sztyletu za najlepszy kryminał roku! Wielokrotnie nagradzana powieść, porównywana do Zabić drozda.

Tom Franklin, zdobywca nagrody imienia Edgara Allana Poe, powraca z kolejną przejmującą powieścią, której akcja rozgrywa się w stanie Mississippi.

Silas Jones jest jedynym stróżem prawa w małym, cichym miasteczku Amos. Ostatni skandal, który poruszył miejscową społecznością, miał miejsce dwadzieścia lat temu – kiedy nastoletnia dziewczyna zniknęła po randce z Larrym Ott, dawnym przyjacielem Silasa. Nigdy nie orzeczono winy Larry’ego, ale mieszkańcy sami go osądzili i wykluczyli ze społeczności.

Niespodziewanie spokój miasteczka zostaje zburzony. Larry zostaje zaatakowany, ginie kolejna nastolatka, a miejscowy handlarz narkotyków zostaje zamordowany. Nad pełną napięcia historią o morderstwie wisi też pewna tajemnica łączącą dwóch mężczyzn – jednego czarnego, drugiego białego.

Skrzywiona litera jest doskonałym kryminałem, naznaczonym pełnym grozy klimatem amerykańskiego południa i wyróżniającym się genialną narracją oraz niezapomnianym postaciami.

Informacje dodatkowe o Skrzywiona litera:

Wydawnictwo: Papierowy Księżyc
Data wydania: 2017-06-14
ISBN: 978-83-61386-91-9
Tytuł oryginału: Crooked Letter Crooked Letter
Tłumaczenie: Magdalena Lewańczyk

Kup książkę Skrzywiona litera

Skrzywiona litera - opinie o książce

Avatar użytkownika - lokesh
lokesh
Przeczytane:2017-09-19,

Rekomendacje na okladkach ksiazek wyrazane przez innych autorow,bardzo czesto sa mocno przesadzone,Ale Dennis Lehane nie rzuca slow na wiatr.Moze nie jest to ksiazka genialna-jak ja anonsuje-ale w swoim gatunku jest to powiesc znakomita,ktorej nazywanie wylacznie kryminalem bedzie bardzo krzywdzace.Inteligentna,emocjonalna i przemyslana historia,napisana w uderzajaco piekny sposob sprawia,ze o Tomie Franklinie warto pamietac w przyszlosci.

Avatar użytkownika - Amarisa
Amarisa
Przeczytane:2017-09-09, Ocena: 6, Przeczytałam, Mam, 52 książki 2017,

"„Skrzywiona litera” jest nie tylko świetnie napisaną, mroczną, pełną melancholii powieścią o trudnej przyjaźni i jej istocie, ale też opowieścią o dorosłości, braku odwagi i skutkach podejmowanych przez siebie decyzji; o tym, że czasem pozornie bezinteresowny gest może być w rzeczywistości czymś zupełnie innym, niż się nam na początku wydawało. To jedna z tych powieści, o których nie da się w żaden sposób zapomnieć i do której będzie się chciało nie jeden raz powrócić. Niesamowita pod każdym względem. Taka, którą po prostu TRZEBA przeczytać."
Pełna recenzja na moim blogu, zapraszam:

Specyficzna lektura. Kryminałem bym jej nie nazwała, bo czytelnik dużo wcześniej niż bohaterowie zna rozwiązanie. Rzeczywiście skojarzenie z "Zabić drozda" się nasuwa, choć tam problem rasizmu został dużo głębiej opisany. Jednak czytało się dobrze i jakieś (jeszcze nie do końca sprecyzowane) przemyślenia zostaną ze mną.

Avatar użytkownika - EmnildaAmelberga
EmnildaAmelberga
Przeczytane:2018-07-17, Ocena: 6, Przeczytałam, Mam, 12 książek 2018,

"Skrzywiona litera" to powieść wciągająca już od pierwszego rozdziału. Śledzimy tutaj losy bohaterów zawikłanych w śledztwa dotyczące morderstw w małym miasteczku, gdzie zaginęły dwie kobiety. Poznajemy historię głównego podejrzanego, Larry'ego, oraz jego przyjaciela z dzieciństwa, posterunkowego Silasa. Opis współczesnych wydarzeń przeplata nam się tutaj ze wspomnieniami z dawnych lat, dzięki którym stopniowo poznajemy kolejne elementy prawdy. Książka jest napisana w ciekawy sposób, skupia się jednak na tym, czego doświadczają główni bohaterowie w związku z tragicznymi wydarzeniami mającymi miejsce w miasteczku. Nie jesteśmy tutaj w centrum śledztwa, które w niektórych momentach zdaje się toczyć gdzieś obok. Cała historia ma w sobie więcej z dramatu niż kryminału, głównie przez to, że wydarzenia ukazane nam się z punktu widzenia tej drugiej strony, co jest dość ciekawym zabiegiem. "Skrzywiona litera" to kryminał po którym warto siegnąć i który potrafi być satysfakcjonującą lekturą.

Avatar użytkownika - anikirax
anikirax