Śledztwo w sprawie cudów w Kościele katolickim

Stygmaty, nienaruszone rozkładem ciała po śmierci, objawienia, profetyczne sny, cudowne uzdrowienia… Począwszy od Jezusa i jego pierwszych uczniów, a skończywszy na współczesnych mistykach, cuda ubarwiają całą historię Kościoła katolickiego. Jakie są kryteria ich rozeznawania? W jaki sposób Kościół katolicki weryfikuje i uznaje cuda? Jakie problemy powstają przy analizie cudów na styku nauki i wiary?
W tej książce Patrick Sbalchiero, ekspert od nadzwyczajnych zjawisk religijnych, prowadzi i szczegółowo dokumentuje swoje dochodzenie w sprawie cudów dziejących się przez dwa tysiące lat chrześcijaństwa. Autor opisuje m.in. rozmnożenie pokarmów przez Proboszcza z Ars, wizje oraz inedię Anny Katarzyny Emmerich, płaczącą figurę Matki Bożej z japońskiej Akity, szczegółowo analizuje ostatnie cuda eucharystyczne.

Patrick Sbalchier - autor:
Historyk i dziennikarz. Opublikował około dwudziestu książek, w tym biografię Ojca Pio czy 12 tajemnic chrześcijaństwa, które rzuciły wyzwanie nauce.

Informacje dodatkowe o Śledztwo w sprawie cudów w Kościele katolickim:

Wydawnictwo: Jedność
Data wydania: 2021-03-26
Kategoria: Duchowość, religia
Tłumaczenie: Zofia Pająk

Kup książkę Śledztwo w sprawie cudów w Kościele katolickim

Śledztwo w sprawie cudów w Kościele katolickim - opinie o książce

Twórczość autorstwa Pana Patricka Sbalchiero do tej pory nie była mi znana.

Zainteresowałam się przeczytaniem tej oto książki pt. '' Śledztwo w sprawie cudów w Kościele katolickim'' ze względu na podjęty w niej główny opisywany temat.

Lubię czytać literaturę z dziedziny, w której również i ja będę mogła być uczestniczką tej niezwykłej i tajemniczej podróży w głąb wydarzeń uznawanych wśród społeczeństwa za największe cuda.

Z punktu widzenia własnych obserwacji doświadczanych w codziennym życiu od strony wiary nigdy tak naprawdę nie rozważałam, w jaki sposób cuda się wydarzyły, ale istnieje wielka moc w osobach, które realnie lub tylko w przenośni stały się ich naocznymi świadkami.

W tego rodzaju czytanej literaturze można się mocno się zagłębić, gdyż wzbudza ona zainteresowanie na ogrom zamieszczonej w niej wiedzy, która przyczynia się do tego, abyśmy mogli podążać drogach po śladach dokonanych cudów.

Autor wyjaśnia w precyzyjny sposób pojęcia, główne zagadnienia z nimi związane oraz odnoszące się do nich przedmioty im przylegające, a szczególności w dziedzinie historii kościoła, która odgrywa tutaj znaczącą rolę rozumianą w zależności od tego, jak ją w rzeczywistości tak naprawdę pojmujemy bądź też nie.

Zadawałam sobie pytanie w trakcie czytania, a czy aby na pewno autor spełnił moje oczekiwania pod względem tego, co ja chciałam wiedzieć na temat dokonywanych śledztw w kościele katolickim w sprawie cudów z tego względu, że gdy przyjrzymy się, mu z bliska to otworzy, on nam nowe horyzonty i ukaże prawdziwe oblicza na podstawie przedstawionych zagadnień, które nie są do pojęcia od razu takie łatwe, jak się wydaje na pierwszy rzut oka.

Autor dzięki współpracy z innymi osobami mógł dokonać wiele decyzji, analiz, aby następnie uwiarygodnić i przedstawić świadectwo na istnienie, że cuda te się wydarzyły, a na końcu omówił przykładów na podstawie poszukiwanych głównych źródeł zapisanych i zachowanych do tej pory skompletowanych w dokumentach.

Szczególnie zwróciłam uwagę w tej książce na bardzo znaczącą rolę słowa cuda, które, jak się okazuje, odnajduje swoje główne źródło wyjaśnienia, ale ma ono wiele określeń.

Książka ta składa się z trzech części, a w nich znajdują się trafnie dobrane rozdziały odsłaniające, jakie fakty z życia kościoła katolickiego weryfikujące nieznane zjawiska i oraz znane cuda w historii omówione dokładnie w II i III części.

Warto zaznajomić się z zamieszczonymi na samym końcu dodanymi słowami od autora - wnioski.

Polecam przeczytać tę książkę.

12 tajemnic, które rzuciły wyzwanie nauce
Patrick Sbalchiero0
Okładka ksiązki - 12 tajemnic, które rzuciły wyzwanie nauce

Czy figura może płakać? Jak to możliwe, że ciała nie ulegają zepsuciu? Co sądzić o ,,tańcu słońca" w Fatimie? Jaką tajemnicę skrywa słynny Całun Turyński...

Światło świętego ojca Pio. Myśli i modlitwy
Patrick Sbalchiero0
Okładka ksiązki - Światło świętego ojca Pio. Myśli i modlitwy

CO SKRYWAŁ W SERCU OJCIEC PIO? Ojciec Pio to jeden z największych świętych w dziejach Kościoła, a jego życie do czasów nam współczesnych skrywa wielkie...