Słodko-gorzkie sekrety

Przewrotny los nie przestaje zaskakiwać Niny kolejnymi życiowymi niespodziankami. Tym razem właścicielka Malinowej Bombonierki wpada w tarapaty z powodu tortu Sachera, przysmaku austriackich cukierników. Czekoladowy wypiek okazuje się totalną katastrofą, a Nina i jej zespół muszą uporać się z niezwykle drobiazgową kontrolą surowych inspektorów jakości. Historia ciotki Emmy pokazuje jednak, że nigdy nie należy się poddawać. Po ucieczce z zakonu Emilia Dobrzycka poznaje Juliana van Toorna, z którym wyjeżdża do Amsterdamu. Młodzi zawierają sekretną umowę, ale Julian nie dotrzymuje jej warunków. Zrozpaczona Emma pojmuje, że wpadła w pułapkę bez wyjścia. Tymczasem w chocolatierce pojawia się nieoczekiwanie miłość.

Kto jest najszczęśliwszy na świecie, a komu to gorące uczucie jest nie w smak? Gdzie znajdują się czekoladowe wzgórza i jaki sekretny zapis zawierał testament Emilii?

Poznajcie trzeci, finałowy tom czekoladowej sagi, w którym wszystkie tajemnice mają słodko-gorzki posmak, sprawdzone receptury wymagają odświeżenia, a emocje wypełniające życie jak smakowity ganasz, buzują pod wpływem najważniejszego ze wszystkich składników - wielkiej miłości.

Informacje dodatkowe o Słodko-gorzkie sekrety:

Wydawnictwo: Filia
Data wydania: 2023-04-12

Tagi: Literatura obyczajowo-rodzinna

Kup książkę Słodko-gorzkie sekrety

Słodko-gorzkie sekrety - opinie o książce

Avatar użytkownika - zakochanawksiazk
zakochanawksiazk
Przeczytane:2023-09-18, Ocena: 5, Przeczytałem,

To moje kolejne spotkanie z twórczością autorki. Książka "Słodko - gorzkie sekrety" jest trzecią częścią cyklu #sagaczekoladowa, książki te należy czytać w odpowiedniej kolejności żeby zrozumieć wszelkie zależności oraz ciąg przyczynowo - skutkowy wszystkich wydarzeń. Poprzednie tomy bardzo mi się podobały i byłam szalenie ciekawa rozwiązania niektórych wątków oraz tego jak finalnie potoczą się losy bohaterów. Stylistyka i język jakim posługuje się autorka jest bardzo lekki, prosty i przyjemny co sprawia, że książkę czyta się niezwykle szybko, ja pochłonęłam ją w jedno popołudnie i nie odłożyłam póki nie poznałam zakończenia tej historii. Fabuła została w interesujący sposób nakreślona, przemyślana, dopracowana i dobrze poprowadzona. Z dużym zainteresowaniem oraz zaangażowaniem śledziłam wszystko co działo się w życiu bohaterów. Historia została przedstawiona w dwóch płaszczyznach czasowych: przeszłość - historia Emilii oraz teraźniejszość - losy Niny. Historia przedstawiona jest z perspektywy kilkorga bohaterów, co pozwoliło mi jeszcze lepiej ich poznać, dowiedzieć się co czują, myślą oraz lepiej zrozumieć ich postępowanie oraz decyzję. Myślę, że w tym przypadku był to świetny zabieg, ponieważ tym sposobem każda z postaci odegrała tutaj istotną rolę, dostarczając tym samym wielu emocji. Zaczynając czytać tą książkę miałam wrażenie jakbym wracała w odwiedziny do starych, dobrych przyjaciół sprawdzić co u nich słychać, jak sobie radzą. Tęskniłam za nimi. Cieszę się, że w końcu otrzymałam odpowiedzi na wszystkie nurtujące mnie pytania.. w końcu słodko - górskie sekrety wyszły na jaw. Muszę Wam powiedzieć, że historia Emilii naprawdę mocno mną wstrząsnęła, wywołała lawinę skrajnych emocji, jednocześnie byłam pod wrażeniem jej uporu, walki o siebie i swoje marzenia. Jej siostrzenica - Nina w ogóle jej w tym nie ustępuje, bo również podąża za swoimi marzeniami pomimo kłód rzucanych pod nogi. Nie brakuje oczywiście także wątku romantycznego, który został w absorbujący sposób przedstawiony, natomiast ciotka Eugenia dostarczyła sporo dobrego humoru oraz nie lada wrażeń. "Słodko - gorzkie sekrety" a w zasadzie cała "Saga Czekoladowa" to ciepła, emocjonująca, poruszająca i wartościowa opowieść o marzeniach, wzlotach i upadkach, relacjach rodzinnych i tych międzyludzkich, poszukiwaniu siebie i swojego miejsca w życiu, przyjaźni oraz miłości, z którą świetnie spędziłam czas, a wszystko okraszone jest wyjątkowym i niepowtarzalnym smakiem i aromatem czekolady. Polecam!

Avatar użytkownika - czytanienaplatan
czytanienaplatan
Przeczytane:2023-04-26, Ocena: 5, Przeczytałam,

Wraz z bohaterami ostatniej części Sagi Czekoladowej podążamy słodko-gorzkimi ścieżkami prowadzącymi do wymarzonego celu zagłębiając się w przeszłość i spoglądając w przyszłość Malinowej Bombonierki.

Słodycz pralinek nie jest w stanie przykryć goryczy rozczarowań czyhających na Emilię w dalszym życiu, ale staje się sposobem na niezależność i oderwanie od smutnej rzeczywistości. Kilkadziesiąt lat później również Nina zmaga się z ludzką zawiścią i pomówieniami, które mogą zniszczyć jej marzenia i efekty ciężkiej pracy. Obie kobiety pokazują jednak, że łączą je nie tylko więzy krwi, ale też siła charakteru, upór i konsekwencja.

Wiele sekretów wychodzi na jaw i równie dużo pytań znajduje odpowiedzi dając satysfakcję i ukojenie wieloletnim wyrzutom sumienia. Również miłość znajduje drogę do serc, które boleśnie zranione nie liczyły już na szczęście, a dane drugie szanse przynoszą powiew nadziei.

I choć trochę żal żegnać się z bohaterami, których zdążyłam poznać i polubić, to zakończenie tak ciepłe i wzruszające rekompensuje gorycz rozstania równie skutecznie jak czekolada, której nie sposób nie podjadać podczas czytania. To piękna historia o pasji, dla której wiele można poświęcić i miłości pomagającej przezwyciężyć wszelkie trudności, a Agnieszka Zakrzewska potrafiła ubrać ją nie tylko w słowa, ale też w emocje, zapachy i smaki, od których intensywności trudno się uwolnić.

Avatar użytkownika - brunetkabooksrec
brunetkabooksrec
Przeczytane:2023-04-19, Ocena: 6, Przeczytałem, Mam,

Mam tutaj smakoszy czekolady?

Jeśli tak to Saga Czekoladowa @agnieszka__zakrzewska wyjątkowo wpadnie w Wasze gusta czytelnicze. Jednak zaopatrzcie się we wszystkie tomy i czytajcie tę sagę po kolei.

"Słodko - gorzkie sekrety" to niestety już ostatni tom tego cyklu. Nina wpada w kłopoty gdy z powodu tortu Sachera musi uporać się z kontrolą sanepidu. Po ucieczce z zakonu Emilia opisuje swoje życie i poznajemy jej tajemnice i jak powstała Malinowa Bombonierka.

Autorka ma przyjemny styl i lekkie pióro. Bardzo piękna i wzruszająca historia. Fabuła wciąga już od pierwszej strony i nie powala oderwać się od tej książki ani przez moment. Emocje wylewają się z kartek tej powieści. Polubiłam bohaterów i śledziłam ich losy z ogromnym zainteresowaniem. Autorka potrafi obdarzyć czytelnika pozytywnymi emocjami i dostarczyć mnóstwo wrażeń. Przekonacie się, że warto zawalczyć o swoje marzenia. Nie wolno poddawać się.
Jeśli szukacie powieści, która skradnie Wasze serca i wprawi w pozytywny nastrój to koniecznie sięgnijcie po całą Sagę Czekoladową.

Bawiłam się znakomicie i Wy też będziecie.

Polecam z całego serca!

BRUNETTE BOOKS

Avatar użytkownika - Tatiaszaaleksiej
Tatiaszaaleksiej
Przeczytane:2023-04-27, Ocena: 5, Przeczytałem,

,,Do wymarzonego celu prowadzą zawsze pokrętne drogi".

Z przyjemnością i ciekawością powróciłam do życia Niny i jej bliskich. Nina kolejny raz wpada w kłopoty, a to wszystko przez tort Sachera, który okazuje totalnym niewypałem. Dziewczyna musi stawić czoło drobiazgowej kontroli ze strony inspektorów jakości, których czujne oko wychwyci najmniejsze uchybienia. A wszytko to przez chęć zemsty, osoby, która chce pogrążyć Ninę i jej prężnie rozwijający się interes - Malinową Bombonierkę. Dalsze, tajemnicze losy Emilii, jej małżeństwo, jej droga, która nie była usiana różami. Trudne początki tworzenia czekoladowego świata. Tak wiele ta kobieta musiała poświęcić, by osiągnąć sukces zawodowy. Tajemnica medalionu siostry Lukrecji.

Podobno życie jest jak pudełko czekoladek, nigdy nie wiemy, na jaką trafimy... Przeszłość, którą poznajemy z pamiętników ciotki Emilii idealnie współgra z teraźniejszością. Czuć ogromną energię, pasję i miłość do... czekolady. Nie brakuje w niej trudnych życiowych zawirowań i zwykłych ludzkich potknięć. Rewelacyjnie wykreowani bohaterowie - to oni są niepodważalnym atutem powieści. Zwykli ludzie, bardzo swojscy, ciepli, serdeczni, bezinteresowni i ich zupełne przeciwieństwa, egoiści i zarozumialcy. Ninę polubiłam od razu, to inteligentna, serdeczna, szczera młoda kobieta, bywa wybuchowa i zapalczywa z uporem pomimo przeciwność losu brnie do przodu, realizuje swoje cele i marzenia.

Emocji i aromatycznej czekolady mamy tu pod dostatkiem. Słodycz czekolady miesza się z goryczą ludzkich zachowań. Pokomplikowane relacje międzyludzkie, silne więzy rodzinne, przyjaźń. Niepokojąca, pełna tajemnic przeszłość, którą krok po kroku odkrywamy. Niedopowiedzenia, brak szczerych rozmów, intrygi, zawiść. Mierzenie się z problemami, jakie niesie trudna codzienność. Miłość, która przychodzi niespodziewanie. Pragnienia, marzenia, o które trzeba walczyć, nie można się poddawać. Wsparcie i ludzka życzliwość, niesie nadzieję na przyszłość.

Na uwagę zasługują ciekawe opisy przybliżające nam prowadzenie czekoladowego biznesu, sam proces tworzenia czekoladowych pyszności. Z przyjemnością skosztowałabym tych słodkości.

Powieść całkowicie skradła moje serce, otuliła je. Czytanie od początku do końca było ogromną przyjemnością, niespodzianką, chwilami zaskoczenia i wzruszenia. Serdecznie polecam całą serię.

Uwielbiam wracać do miejsc i bohaterów, którzy skradli moje serce. Dlatego też z przyjemnością sięgnęłam po ostatni tom ,,Sagi czekoladowej".

Przewrotny los nie przestaje zaskakiwać Niny. Nowy czekoladowy wypiek, który miał przyciągnąć kolejnych klientów okazuje się totalną katastrofą, a Nina i jej zespół muszą uporać się z niezwykle drobiazgową kontrolą surowych inspektorów jakości. Poznajemy również historię jej ciotki Emmy, która pokazuje, że nigdy nie należy się poddawać mimo iż niejednokrotnie wydaje się że z danej sytuacji nie ma wyjścia.

,,Słodko-gorzkie sekrety" to pełna czekolady i pysznych słodkości opowieść o marzeniach i rodzinnych tajemnicach. Po raz kolejny udamy się do Deventer gdzie z pewnością nie zabraknie czekolady ale i przyjaciół dzięki którym łatwiej przetrwać niejedno zawirowanie. Poznamy również niełatwą i pełną zakrętów drogę jaką musiała przejść Emma by spełnić swoje marzenia. Przyznaje że byłam tego niezwykle ciekawa i z przyjemnością śledziłam jej losy. Jak to w życiu tak i w tym tomie zdecydowanie nie będziemy się nudzić.  Nie zabraknie tutaj również miłości, niedopowiedzeń czy intryg. Każdy z bohaterów mierzy się z własnymi problemami i stawia im czoła tak, jak potrafi najlepiej. W końcu światło dzienne ujrzą wszystkie tajemnice, które niejednego zaskoczą. Autorka również w bardzo obrazowy sposób uświadamia, iż nigdy nie należy się poddawać zdecydowanie trzeba walczyć o swoje marzenia.

Polecam całą serię, która porywa od pierwszych stron i jest fantastyczną odskocznią od problemów dnia codziennego. Warto jednak najpierw zaopatrzyć się w odpowiednią ilość czekolady bo podczas lektury ciężko nie nabrać na nią ochoty.

"Słodko-gorzkie sekrety" to finał czekoladowej trylogii Pani Agnieszki Zakrzewskiej.. i muszę Wam powiedzieć, że jest mi smutno.. dlaczego? Ponieważ bardzo będzie mi brakować tych bohaterów, ich przygód, tajemnic, problemów, podróży i opowieści o czekoladzie.. Dzięki tej książce, nauczyłam rozkoszować się tym przysmakiem i poczułam czym jest prawdziwa pasja! ?

W tej części Nina zmaga się nie tylko z walką o bombonierkę, ale również toczy walkę z sanepidem, niestety lis nie jest dla niej łaskawy .. ale p raz trzeci już Autorka udowadnia nam, że siła prawdziwej przyjaźni jest niezastąpiona. Czytając tą książkę czujemy się jakbyśmy oglądali film, jest też bardzo życiowa, pokazuje, że każdy z nas ma problemy .. bez wyjątku.. Delikatnie wpleciony motyw miłości idealnie przeplata się z życiem codziennym. Jednak w tej części dowiemy się, że w bajkowej krainie nie każdy jest przyjacielem Niny.. niestety, życie to nie bajka prawda? Nie zabraknie też szalonych przygód cioteczki Eugenii, o której powinna pojawić się cała seria książek ?

Książkę jak wszystkie poprzednie tomy serii czytało się bardzo szybko, przyjemnie.. Autorka zdecydowanie ma przyjemny styl, i z przyjemnością przeczytam inne książki Autorki ? Jest to zdecydowanie jedna z moich ulubionych serii powieść obyczajowych! Naprawdę, uważam że każdy fan tego gatunku musi ją przeczytać ?? Do tego te przepiękne wydanie książki, zarówno piękne okładki zgrane z treścią książki jak i z całą serią, idealne dla okładowych srok! Zdecydowanie cieszą też oko nie tylko duszę :)

Pocztówki z Amsterdamu
Agnieszka Zakrzewska0
Okładka ksiązki - Pocztówki z Amsterdamu

Kiedy kończy się miłość, która miała być na zawsze, Agnieszka szuka schronienia w ciepłym i bezpiecznym rodzinnym domu. Powoli stara się oswoić rzeczywistość...

Czułe poranki, bezsenne noce
Agnieszka Zakrzewska0
Okładka ksiązki - Czułe poranki, bezsenne noce

Romy Sokołowska po zdradzie męża zamyka się w sobie i izoluje od świata, koncentrując się na wychowywaniu nastoletniego syna Łukasza i pracy w popularnym...