Słoneczny Blask

Książka wydawnictwa Orbita, niestety w spisie znalazłam tylko Orbit. Wzruszająca opowieść o tym, jak to jest być młodą matką, zakochaną i umierającą, oparta na faktach prawdziwego zdarzenia. Młoda kobieta, Jacquelyn M. Helton, zmarła w 1971 roku na nowotwór złośliwy. Ostatnie osiemnaście miesięcy życia prowadziła pamiętnik na taśmie magnetofonowej, dla swojej córeczki. "...Teraz, nieco senna, przesuwam taśmę i słucham własnych słów: Jill Postanowiłam, że zanim umrę, napiszę dla ciebie książkę. Staram się mówić o sprawach dla mnie ważnych, o tym, co później sama będziesz chciała wiedzieć. Ach, koteczku, tak chciałabym być z tobą, gdy urośniesz i będziesz mogła przeczytać to, co piszę. Zastanawiam się, jaka będziesz. Mam nadzieję, że tatuś zdoła cię nauczyć tego wszystkiego, czego mieliśmy się uczyć razem. Kiedy ją przeczytasz, skończysz pewnie czternaście czy piętnaście lat. Rozmyślam nad tym, jak będziesz wtedy wyglądała. Jeśli kiedykolwiek zechcesz z kimś porozmawiać, sięgnij bez obawy po tę książkę. Wiem, że nie pomogę ci, gdybym nawet napisała jeszcze więcej, ale może da ci coś przekonanie, że jeśli będzie ci źle, gdy ktoś cię zrani, ja pragnęłabym wszystko zrozumieć. Może to choć trochę złagodzi twój ból. Tak bardzo cię kocham, maleńka. Proszę, pamiętaj o tym. Zawsze tyle chciałam powiedzieć mojej córce..."

Informacje dodatkowe o Słoneczny Blask:

Wydawnictwo: angielskie
Data wydania: 1994-01-05
ISBN: 83-7034-128-4

Kup książkę Słoneczny Blask

Słoneczny Blask - opinie o książce

Norma Klein autorka książki pt. '' Słoneczny blask'' przedstawia, w niej wzruszającą opowieść jak to jest być młodą matką, zakochaną, a zarazem umierającą.

Wydarzenia opisane w tej książce są oparte na prawdziwych faktach.

Kate bardzo kocha swoją córkę Jill. Ona jest jej oczkiem w głowie. Kate nie miała okazji zaznać prawdziwej miłości w domu rodzinnym od strony matki.

Matka Kate była zazdrosna o uczucia córki. Twierdziła, że jej mąż zawsze ją faworyzuje. Nie było to prawdą. Tata Kate kochał wszystkie jej siostry Kate, ją również nie wyróżniając jej.

Bohaterka może jedynie liczyć zawsze na pomoc i wsparcie ze strony męża, sąsiadki, siostry. Z tym że matka utrudnia jej kontakt z siostrą.

Kate mimo młodego wieku wie, co to znaczy kochać i sama potrafi kochać.

Czasem sama ma wątpliwości czy kocha za mało, czy za dużo? Pragnie tak, jak każdy uczucia zaznać prawdziwego uczucia miłości i sama próbuje z nią się dzielić.

Jest to na tyle bardzo dobrze napisana historia przez autorkę, że czytając, ją uroniłam nie jedną łzę, gdyż los Kate nie był mi obojętny w trakcie, kiedy zapoznawałam się z nim.

Każdy z nas boi się uczucia wczesnej śmierci z powodu choroby, która pojawia się nieoczekiwanie na drodze życia mogącego jeszcze cieszyć się nim jeszcze dłużej.

Czy Kate pokona trudności i jak z nimi sobie poradzi, o tym warto, się przekonać czytając tę książkę?

Avatar użytkownika - Yciia
Yciia
Przeczytane:2013-11-06, Ocena: 6, Przeczytałam, Mam,
Książka świetna, wzruszająca i zachęcająca. Miała być bardziej w psychologi, ale chyba przy dodawaniu popełniłam błąd.