Słowiańskie Koszmary

Wydawnictwo: inne
Data wydania: 2017-08-21
Kategoria: Fantasy/SF
ISBN: 9788394484767
Liczba stron: 357
Język oryginału: polski

Tom 1 cyklu Słowiański Horror

Ocena: 0 (0 głosów)

"Mam nadzieję, że powyższy wywód historyczno-literacki wystarczająco dobrze uzasadnia, czemu uważam wydaną rok wcześniej antologię Krew zapomnianych bogów oraz niniejszą, Słowiańskie koszmary, za wydarzenia na naszym gruncie bezprecedensowe, nowatorskie i przełomowe. Młodzi twórcy poruszają się na jeszcze słabo zbadanym, nieomal dziewiczym terenie, a jednak, działając w odmiennych warunkach niż ich literaccy antenaci, wyzbywają się dawnych kompleksów i zahamowań, czerpiąc bez wahania z przebogatego źródła rodzimej demonologii. Świat słowiański nie jest w ich utworach, jak we wcześniejszej polskiej literaturze, przaśny, poczciwy i infantylny, lecz stanowi wybuchową mieszankę tajemniczości i grozy, demonizmu i okrucieństwa. Świadczy to o chęci przełamania wielowiekowego szkodliwego szablonu, ale też o poszukiwaniu nowego stylu "swojskości", nowego paradygmatu Słowiańszczyzny i odmiennego wzorca kulturowego, odwołującego się do przedchrześcijańskiej tradycji."

Witold Jabłoński

Tagi: słowiańskie slavic slavicbooks

Kup książkę Słowiańskie Koszmary

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
REKLAMA

Zobacz także

Opinie o książce - Słowiańskie Koszmary

Inne książki autora
Dzikie rośliny jadalne - zapomniany potencjał przyrody, materiały z konferencji Przemyśl-Bolestraszyce, 13 września 2007 r.
Antologia0
Okładka ksiązki - Dzikie rośliny jadalne - zapomniany potencjał przyrody, materiały z konferencji Przemyśl-Bolestraszyce, 13 września 2007 r.

Książka ta jest pokłosiem konferencji na temat dzikich roślin jadalnych, która odbyła się w Arboretum w Bolestraszycach w roku 2007. Książka jest zbiorowym...

Czarna Kokarda
Antologia0
Okładka ksiązki - Czarna Kokarda

„Czarna Kokarda” to antologia rodzimego horroru. Składa się 11 opowiadań napisanych zarówno przez znanych, jak i debiutujących autorów...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Cytaty z książki

Na naszej stronie nie ma jeszcze cytatów z tej książki.


Reklamy