Słowniki filozofii , sztuk pięknych , mitologi greckiej i rzymskiej

Zestaw 3 książek:- Słownik FilozofiiSłownik przeznaczony dla szerokiego kręgu czytelników. Zawarte w nim hasła rzeczowe i osobowe obejmują wszystkie najważniejsze kierunki myśli filozoficznej europejskiej i światowej od czasów najdawniejszych po XX wiek. Wyjątkowo dużo miejsca poświęcono prawie nie spotykanym w słownikach filozofii pojęciom, które znajdują się w centrum zainteresowania współczesnego człowieka i pozwalają mu zrozumieć, kim jest, np. Człowiek, Historia, Polityka, Psychoanaliza, Śmierć, Życie... Kompetentne i przystępne opracowanie haseł, ich przejrzysty układ sprawiają, że słownik będzie nieodzowną pomocą dla uczniów szkół średnich i studentów.- Słownik sztuk pięknych Adresowany do wszystkich interesujących się sztuką. Zawiera około tysiąca haseł, przede wszystkim definicje stylów i wyjaśnienie pojęć niezbędnych do zrozumienia rozwoju sztuki w Europie i Stanach Zjednoczonych. W zwięzły i precyzyjny sposób wyjaśnia podstawowe terminy i techniki oraz ukazuje ogólne związki i linie rozwojowe poszczególnych gałęzi sztuk pięknych. Obejmuje także podstawową wiedzę z dziedziny architektury i rzeźby, malarstwa i grafiki, rzemiosła artystycznego oraz współczesnych artystycznych poczynań interdyscyplinarnych. Bogato ilustrowany słownik uzupełniony został informacjami odnoszącymi się do sztuki polskiej oraz indeksem osobowym.- Słownik mitologii greckiej i rzymskiej Kompendium wiedzy niezbędne dla poznania i zrozumienia kultury starożytnych Greków i Rzymian oraz wyrosłej na jej gruncie współczesnej kultury europejskiej. Zawiera hasła barwnie i przystępnie napisane, liczne ilustracje opatrzone komentarzem, tablice genealogiczne ważniejszych postaci, a także indeks imion i nazw mitologicznych, geograficznych i historycznych.

Informacje dodatkowe o Słowniki filozofii , sztuk pięknych , mitologi greckiej i rzymskiej:

Wydawnictwo: Książnica
Data wydania: b.d
Kategoria: Encyklopedie, słowniki, leksykony
ISBN: 9788325001902

Kup książkę Słowniki filozofii , sztuk pięknych , mitologi greckiej i rzymskiej

Słowniki filozofii , sztuk pięknych , mitologi greckiej i rzymskiej - opinie o książce