Słynne metresy czyli tajna władza kobiet

Zakazane romanse istniały od zarania ludzkości. Metresy wynoszono do roli bajkowych księżniczek i potępiano jako czynnik rozkładu państwa. Fascynują do dzisiaj, gdyż podbijały serca mężczyzn nie tylko urodą, ale i mądrością. Zdobywały władzę i rozumiały jej użyteczność. Historia nigdy nie jest tworzona wyłącznie przez mężczyzn, a słynne metresy są tego dowodem. Książka ta opowiada o faworytach wielkich historycznych władców: papieża Aleksandra VI, sułtana Sulejmana Wspaniałego i króla francuskie

Informacje dodatkowe o Słynne metresy czyli tajna władza kobiet:

Wydawnictwo: b.d
Data wydania: b.d
Kategoria:

Kup książkę Słynne metresy czyli tajna władza kobiet

Słynne metresy czyli tajna władza kobiet - opinie o książce

Avatar użytkownika - Dorota_Dega
Dorota_Dega
Przeczytane:2014-09-12, Ocena: 4, Przeczytałam,
"Słynne nałożnice" to niezwykle interesująca książka. Najchętniej czytam właśnie książki opowiadające prawdziwe historie, bazujące na faktach historycznych aniżeli fikcje literackie. Metresy i kochanki możnych władców tego świata zawsze wzbudzały ogromne emocje. Niejednokrotnie wywierały bardzo duży wpływ na królów oraz ich bardzo ważne polityczne decyzje. Jedynym minusem jest to, że książka zawiera opis tylko trzech ,,słynnych nałożnic" . Na ten temat można by napisać znacznie więcej! Mimo to serdecznie polecam.