Smerfy. Smerfy w Pilulicie

To album o Smerfach, dość spokojnych istotach, które lubią opowieści o szalonych przygodach. Poeta często miewa natchnienie, ale inne Smerfy rzadko kiedy chcą słuchać jego nudnawych utworów. W końcu dostaje dobrą radę: napisz książkę pełną przygód i niezwykłych wydarzeń, bo wszyscy lubią takie opowieści. Ale czy łatwo jest zaspokoić gusta odbiorców? Zobaczmy, czy Poeta będzie w stanie wymyślić historię, którą czyta się z zapartym tchem! Smerfy wymyślił belgijski scenarzysta i grafik Pierre Culliford (1928-1992) używający pseudonimu Peyo. Obecnie autorami serii są następcy Peyo, w tym jego syn Thierry.

Informacje dodatkowe o Smerfy. Smerfy w Pilulicie:

Avatar użytkownika - wkp
wkp
Przeczytane:2024-02-07, Ocena: 4, Przeczytałem,

SMERF PISARZ

Uzupełnianie ,,Smerfów" na polskim rynku trwa. Z głównej serii wyszło łącznie dotąd - mowa oczywiście o oryginalnym wydaniu - 41 albumów. My nad Wisłą doczekaliśmy się 36 (wliczając w to poniższy). Czego nam brakuje? najnowszej części (,,Gargamel l'ami des Schtroumpf") i tomów 32-35 (z tego co się orientuję). Więc w sumie mało i jak Egmont się postara, szybko będziemy mieli komplet. A na razie mamy część 31, która trochę tej luki zapełnia i całkiem fajnie wypada. Wiadomo, nie jest to poziom Peyo, ale jego kontynuatorzy, jak zawsze, dają radę.

Poeta i jego twórczość. No nie kupuje ona Smerfów, ale co gdyby ten zajął się prozą? Tylko jaką książkę ma napisać? I czy zdoła?

Wielka Księga Piechoty Polskiej. 48. 1,2 i 3 BATALION STRZELCÓW
Okładka ksiązki - Wielka Księga Piechoty Polskiej. 48. 1,2 i 3 BATALION STRZELCÓW

Wielka Księga Piechoty Polskiej to wyjątkowa seria dla każdego pasjonata historii! Po raz pierwszy w jednej serii dzieje przedwojennych pułków piechoty...

Zgaduję i rozwiązuję. Zadania dla dzieci. 7+
Okładka ksiązki - Zgaduję i rozwiązuję. Zadania dla dzieci. 7+

To książeczka, która przyniesie dziecku radość z dobrej zabawy i przyjemność z nauki! Zawarte w niej ciekawe i różnorodne zadania utrwalą i uporządkują...

Powrót matki
Danuta Awolusi ;