Śmiertelne napięcie

Tytuł oryginału: Hotwired
Język oryginału: angielski
Tłumaczenie: Katarzyna Ciążyńska

Tom 9 cyklu Maggie O'Dell

W lasach zachodniej Nebraski znaleziono ciała młodych ludzi z dziwnymi obrażeniami wskazującymi na silne porażenie prądem. Ci, którzy przeżyli, są ciężko ranni i śmiertelnie przerażeni.

Grupa miejscowej młodzieży chciała tylko zaszaleć, ale gdy nocne niebo rozjaśniły dziwne efekty świetlne, impreza zamieniła się w koszmar. Doświadczona agentka FBI, Maggie O’Dell, próbuje odnaleźć sens w sprzecznych zeznaniach, ustalić, co jest prawdą, a co jedynie wytworem pobudzonej strachem i narkotykami wyobraźni. Tymczasem troje z ocalałych nastolatków ginie w niejasnych okolicznościach. Śledztwo coraz bardziej się komplikuje.

W tym samym czasie dochodzi do masowych zatruć w dwóch szkołach w Wirginii i Waszyngtonie. Śledczym pomaga pułkownik Benjamin Platt, wybitny specjalista od chorób zakaźnych. Desperacko walczy o zidentyfikowanie niezwykle groźnego szczepu bakterii, którą zaraziła się młodzież.

Chociaż miejsca zdarzeń oddalone są od siebie o tysiące mil, nieoczekiwanie tropy obu śledztw zbiegają się. Maggie i Benjamin odkrywają tajemnice, które mogą zagrozić bezpieczeństwu narodowemu. Na najwyższych szczeblach władzy są ludzie, którzy nie dopuszczą do ich ujawnienia…

Kup książkę Śmiertelne napięcie

Avatar użytkownika - justa21
justa21
Fajerwerki śmierci W USA siedemdziesiąt siedem procent ziaren soi i osiemdziesiąt procent kukurydzy jest genetycznie zmodyfikowanych. Oczywiście, przynajmniej oficjalnie, żywność GMO nie jest wprowadzona do obrotu i jest wyłącznie składnikiem paszy zwierząt. Ale co stanie się, jeśli mięso tych zwierząt stanie się pokarmem dla ludzi? Nikt na chwilę obecną nie potrafi na to pytanie odpowiedzieć, a walka pomiędzy rządem a przeciwnikami takich upraw wciąż trwa. Po stronie urzędów stoją względy ekonomiczne, dlatego wydaje się, że zwycięzca jest tu z góry znany. Można jedynie odwlec wszystko w czasie, jednak nie ma co liczyć na to, że eksperymenty z wykorzystywaniem żywności zostaną przerwane. Choć genetycznie modyfikowane rośliny cechuje większa odporność na suszę czy wilgoć, istnieje jeszcze jedna możliwość prac nad żywnością. Można ją mianowicie modyfikować genetycznie tak, by obniżała ona odporność… ludzi! Już podczas Zimnej wojny Stany Zjednoczone i Rosja ścigały się, kto stworzy doskonalszą broń. Prowadzone były w tym czasie badania nad wirusami, które mogłyby zaatakować całą populację. Czy po podpisaniu traktatu o zakończeniu tego wyścigu prace nad bronią, która nie wymagałaby korzystania z usług żołnierzy rzeczywiście zostały zaniechane?   Nie sposób nie zadawać sobie tych pytań w trakcie lektury wstrząsającego thrillera Śmiertelne napięcie. Alex Kava po raz kolejny odsłania ...

Opinie o książce - Śmiertelne napięcie

Avatar użytkownika - Iwa90
Iwa90
Przeczytane:2017-05-07, Ocena: 4, Przeczytałam, 12 książek 2017, Mam,
Jest to już któraś z kolei książka tej autorki którą przeczytałam. Książkę czyta się szybko. Już od pierwszych stron przygody Maggi i Platta zaciekawiają . Z przyjemnością przeczytałam tą książkę, jednak zakończenie trochę mnie rozczarowało.
Avatar użytkownika - Eli1605
Eli1605
Przeczytane:2016-09-26, Ocena: 5, Przeczytałam,
Jak każda książka Alex Kavy bardzo dobra. Świetna intryga, nieprzewidywalne zakończenie.
Avatar użytkownika - djas
djas
Przeczytane:2016-07-06, Ocena: 2, Przeczytałem, 52 książki 2016, Mam,
Chyba najsłabsza z części. Cykl zbliża się do końca, a Kava jakby zaczęła tracić wizję całości. Do przeczytania dla zaznajomionych z serią. Reszta - raczej nie polecam.
Avatar użytkownika - greenlady
greenlady
Przeczytane:2015-07-25, Ocena: 4, Przeczytałam, 52 książki 2015,
Wewnętrzne tajemnice Magie O'Dell po raz kolejny staje oko w oko z mordercą. Tum razem rozpoczyna badanie kilku przypadków okaleczeń bydła w Nebrasce, by wplątać się w aferę z tajnymi projektami rządowymi, o mało przy tym nie tracąc życia. Na drugim planie, ubarwiając książkę, pozostają zmagania Benjamina Platta, z serią masowych zakażeń żywności w amerykańskich szkołach. Jak zwykle u Kavy akcja powieści toczy się warto, nie brak nagłych zwrotów akcji i momentów, które czytania się wstrzymując oddech. Mam jednak wrażenie, że autorka traci nieco rozpęd. Pozycja obowiązkowa dla fanów. Czytelnicy rozpoczynający przygodę z tą autorka zdecydowanie powinni zacząć od wcześniejszych pozycji.
Avatar użytkownika - Hypnose
Hypnose
Przeczytane:2013-02-14, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 książki 2013, przeczytane,
Myślę, że jest to jedna z najlepszych książek Kavy. Po przeczytaniu rodzi się pytanie czy faktycznie wszytko jest fikcją literacką i co faktycznie dzieje się z żywnością przed trafieniem na półki sklepowe czy naszych domowych lodówek. Nie jestem zwolenniczką teorii spiskowych, ale książka naprawdę robi duże wrażenie.
Avatar użytkownika - iluzja
iluzja
Przeczytane:2020-02-08, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2020,

Jak zwykle, ciekawa sprawa prowadzona przez Maggie O'Dell. Książkę szybko się czyta, wciąga i z przyjemnością, obserwuje się rozwój jej znajomości z Beniaminem Plattem.

Benjamin Platt i Maggie O'Dell znów rozwiązują skomplikowane sprawy. On walczy z serią zatruć w szkołach. Ona poszukuje ....ufo?! Czy i tym razem wyjdą zwycięsko z batalii ze "złymi mocami"? Polecam!

Avatar użytkownika - angel92
angel92
Przeczytane:2016-07-30, Ocena: 5, Przeczytałam, 26 książek 2016, Mam,
Płomienie śmierci
Alex Kava0
Okładka ksiązki - Płomienie śmierci

Wciągająca fabuła, dynamiczna akcja, umiejętnie budowane napięcie... "Płomienie śmierci" to już dziesiąta powieść z bestsellerowego cyklu o przygodach...

Mroczny trop
Alex Kava0
Okładka ksiązki - Mroczny trop

Ryder Creed i jego psy tropiące zostali opisani w mediach po przechwyceniu kilku poważnych transportów narkotyków na lotnisku w Atlancie. Ale ich nowo...

Gdy byłem kimś innym
Stéphane Allix