reklama

Śmiertelne napięcie

Wydawnictwo: HarperCollins Polska
Data wydania: 2012-03-31
Kategoria: Kryminał, sensacja, thriller
ISBN: 978-83-23882-00-8
Liczba stron: 320
Tytuł oryginału: Hotwired
Język oryginału: angielski
Tłumaczenie: Katarzyna Ciążyńska

Tom 9 cyklu Maggie O'Dell

Ocena: 4.44 (16 głosów)

W lasach zachodniej Nebraski znaleziono ciała młodych ludzi z dziwnymi obrażeniami wskazującymi na silne porażenie prądem. Ci, którzy przeżyli, są ciężko ranni i śmiertelnie przerażeni.
 
Grupa miejscowej młodzieży chciała tylko zaszaleć, ale gdy nocne niebo rozjaśniły dziwne efekty świetlne, impreza zamieniła się w koszmar. Doświadczona agentka FBI, Maggie O’Dell, próbuje odnaleźć sens w sprzecznych zeznaniach, ustalić, co jest prawdą, a co jedynie wytworem pobudzonej strachem i narkotykami wyobraźni. Tymczasem troje z ocalałych nastolatków ginie w niejasnych okolicznościach. Śledztwo coraz bardziej się komplikuje.

W tym samym czasie dochodzi do masowych zatruć w dwóch szkołach w Wirginii i Waszyngtonie. Śledczym pomaga pułkownik Benjamin Platt, wybitny specjalista od chorób zakaźnych. Desperacko walczy o zidentyfikowanie niezwykle groźnego szczepu bakterii, którą zaraziła się młodzież.

Chociaż miejsca zdarzeń oddalone są od siebie o tysiące mil, nieoczekiwanie tropy obu śledztw zbiegają się. Maggie i Benjamin odkrywają tajemnice, które mogą zagrozić bezpieczeństwu narodowemu. Na najwyższych szczeblach władzy są ludzie, którzy nie dopuszczą do ich ujawnienia…

POLECANA RECENZJA

Kup książkę Śmiertelne napięcie

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
REKLAMA

Zobacz także

Opinie o książce - Śmiertelne napięcie

Avatar użytkownika - Iwa90
Iwa90
Przeczytane:2017-05-07, Ocena: 4, Przeczytałam, 12 książek 2017, Mam,
Jest to już któraś z kolei książka tej autorki którą przeczytałam. Książkę czyta się szybko. Już od pierwszych stron przygody Maggi i Platta zaciekawiają . Z przyjemnością przeczytałam tą książkę, jednak zakończenie trochę mnie rozczarowało.
Link do opinii
Avatar użytkownika - Eli1605
Eli1605
Przeczytane:,
Jak każda książka Alex Kavy bardzo dobra. Świetna intryga, nieprzewidywalne zakończenie.
Link do opinii
Avatar użytkownika - djas
djas
Przeczytane:2016-07-06, Ocena: 2, Przeczytałem, 52 książki 2016, Mam,
Chyba najsłabsza z części. Cykl zbliża się do końca, a Kava jakby zaczęła tracić wizję całości. Do przeczytania dla zaznajomionych z serią. Reszta - raczej nie polecam.
Link do opinii
Avatar użytkownika - greenlady
greenlady
Przeczytane:2015-07-25, Ocena: 4, Przeczytałam, 52 książki 2015,
Wewnętrzne tajemnice Magie O'Dell po raz kolejny staje oko w oko z mordercą. Tum razem rozpoczyna badanie kilku przypadków okaleczeń bydła w Nebrasce, by wplątać się w aferę z tajnymi projektami rządowymi, o mało przy tym nie tracąc życia. Na drugim planie, ubarwiając książkę, pozostają zmagania Benjamina Platta, z serią masowych zakażeń żywności w amerykańskich szkołach. Jak zwykle u Kavy akcja powieści toczy się warto, nie brak nagłych zwrotów akcji i momentów, które czytania się wstrzymując oddech. Mam jednak wrażenie, że autorka traci nieco rozpęd. Pozycja obowiązkowa dla fanów. Czytelnicy rozpoczynający przygodę z tą autorka zdecydowanie powinni zacząć od wcześniejszych pozycji.
Link do opinii
Avatar użytkownika - Hypnose
Hypnose
Przeczytane:2013-02-14, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 książki 2013, przeczytane,
Myślę, że jest to jedna z najlepszych książek Kavy. Po przeczytaniu rodzi się pytanie czy faktycznie wszytko jest fikcją literacką i co faktycznie dzieje się z żywnością przed trafieniem na półki sklepowe czy naszych domowych lodówek. Nie jestem zwolenniczką teorii spiskowych, ale książka naprawdę robi duże wrażenie.
Link do opinii
Avatar użytkownika - iluzja
iluzja
Przeczytane:2020-02-08, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2020,

Jak zwykle, ciekawa sprawa prowadzona przez Maggie O'Dell. Książkę szybko się czyta, wciąga i z przyjemnością, obserwuje się rozwój jej znajomości z Beniaminem Plattem.

Link do opinii

Benjamin Platt i Maggie O'Dell znów rozwiązują skomplikowane sprawy. On walczy z serią zatruć w szkołach. Ona poszukuje ....ufo?! Czy i tym razem wyjdą zwycięsko z batalii ze "złymi mocami"? Polecam!

Link do opinii
Avatar użytkownika - angel92
angel92
Przeczytane:2016-07-30, Ocena: 5, Przeczytałam, 26 książek 2016, Mam,
Inne książki autora
W mroku lasu
Alex Kava0
Okładka ksiązki - W mroku lasu

Niczego nie da się ukryć na zawsze Podczas sesji treningowej Grace, pies poszukujący Rydera Creeda, zbacza z trasy i odgrzebuje płytki grób. Ciało ukryte...

Ostateczny cel
Alex Kava0
Okładka ksiązki - Ostateczny cel

Znużeni kierowcy zatrzymują się na parkingach przy autostradzie, by przekąsić coś, odpocząć, może się zdrzemnąć. Ale jest ktoś, kto zatrzymuje się w innym...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Reklamy