Smocze przygody

"Smocze przygody", to opowieści o trzech smokach : smoka Józinka , Aureliusza i smoczycy Zenki. Każda odmienna, pełna przygód i zabawnych zdarzeń. Smoki są sympatyczne, ale podobnie jak ludzie, obdarzone są różnym i cechami charakteru i różnymi wadami, a strach ma u nich często wielkie oczy. Chociaż w zamierzchłych czasach, były to brzydkie stworzenia- gady, to tutaj autorka przedstawia je w sympatyczny i ujmujący sposób. Smoki są czyściochami ,mają pomysły jak małe łobuziaki, które wpędzają je czasami w tarapaty. Jakie to były przygody?- kto chciałby wiedzieć?- zapraszam wraz z autorką "Smoczych przygód": Bożeną Czarnotą do zapoznania się z treścią książki. Książka napisana jest w żartobliwy sposób i zawiera wiele prześlicznych ilustracji autorstwa Iwony Vedral . Napisana rymowaną prozą, przeznaczona jest dla dzieci młodszych i wczesnoszkolnych. Zapraszamy do lektury.

Informacje dodatkowe o Smocze przygody:

Wydawnictwo: inne
Data wydania: 2022-03-30
Kategoria wiekowa: 6-8 lat
ISBN: 9788396196729

Kup książkę Smocze przygody

Smocze przygody - opinie o książce

Dzisiaj opowiem wam o pozycji dla najmłodszych czytelników, w której główną rolę odgrywać będą smoki. Smoki zapewne kojarzą się wam ze złymi postaciami, aniżeli tymi dobrymi. Ale nie bójcie się, bowiem Bożena Czarnota ma dla was te w pozytywnej postaci. Historie o naszych smokach pobudzą wyobraźnię dzieci, pozwalając im się dobrze bawić wraz z tymi sympatycznymi stworzonkami.

„To smoczęta jeszcze małe. Może im huśtanie zrobię?
Ogon w ruch i macham dalej. Podskakują smoki sobie.

Nagle, ach, suszarka leci. – Jacku, ratuj, spada pranie.
Podnieś moje smocze dzieci, szybko, bo dostanę lanie.”

Pierwsza część, która jest też najdłuższa opowiada o losach smoka Józinka, który przebywa pod skrzydłami młodego Jacusia i jest jego maskotką. Ma też swoje różne zachcianki, np. marzy o lokach, o własnym pojeździe, pragnie być artystą. Jesteśmy świadkami jego choroby czy też nocnych koszmarów, a nawet zabawnych harców.
Druga część opowiada o smoczycy Zence. To niezwykle urodziwa dama, która stała się symbolem Krakowa. Nie ma też wątpliwości, że dumnie reprezentowała swoje miasto, a wszyscy byli nią zachwyceni.
Trzecia część natomiast poświęcona jest smokowi Aureliuszowi, który był podróżnikiem. Bardzo chciał odwiedzić sławną Zenkę i zrobić na niej dobre wrażenie.

„I jak co dzień trwała sesja, zdjęć robiono jej bez liku.
Zenka, niczym grecka Hestia, zalegała wśród sienników.

A łagodność w jej spojrzeniu! – tłum zakrzyknął aż z zachwytu.
Nic nie miała na sumieniu, rada była z dobrobytu.”

Książka została napisana prozą rymowaną, więc wszystko się tutaj ładnie ze sobą komponuje. Jest napisane prosto, aby młody czytelnik mógł wszystko zrozumieć i nie mieć żadnych wątpliwości. Do tego ma gwarantowaną dobrą zabawę, gdyż z naszymi smokami nie sposób się nudzić. Bajka została napisana wyrazistą czcionką, a do tego jest opatrzona pięknymi ilustracjami wykonanymi przez Iwonę Verdal. Zatem nasz młody czytelnik czytając, bądź słuchając książki może mieć też wyobrażenie smoka o którym czyta bądź słucha. Moim zdaniem to właśnie ilustracje w pozycjach dla naszych maluchów przykuwają u nich największą uwagę i pozwalają rozwijać się ich wyobraźni.

Bajka została ładnie wydana. Jest biała i przejrzysta, a niemalże na każdej stronie znajdziemy kolorową ilustrację dodającą jej uroku. Ponadto faktura papieru jest bardzo przyjemna w dotyku i w sumie chyba się jeszcze z taką nie spotkałam. Dodatkowo na ostatniej stronie znajdziemy stronę z smokiem Józinkiem, którą nasza pociecha może pokolorować, jeśli tylko ma na to ochotę.

"Smocze przygody" to ciekawa, interesująca pozycja dla najmłodszych czytelników, którzy wraz z naszymi smokami będą mogli przeżyć niejedną przygodę doskonale się przy tym bawiąc. A zachcianki smoka Józinka niejednokrotnie przypomną im o ich własnych. Zachęcam do zapoznania się z tą pozycją.

Tym razem miałam na tapecie książkę dla najmłodszych czytelników o smokach 🐉🐉To moje pierwsze spotkanie z piórem Autorki, jednak mam nadzieję, że nie ostatnie ;)

"Smocze przygody" to przezabawna historia, opowiadająca o przygodach 3 smoków. W pierwszej i najdłuższej części, spotkamy smoka Józinka, który jest maskotką małego Jacka i ma różne zachcianki. Druga część to urodziwa Smoczyca Zenka, która stała się symbolem Krakowa i dumnie reprezentowała swoje miasto. Natomiast część trzecia jest o smoku Aureliuszu. Smok był podróżnikiem. Marzył o tym, by odwiedzić Zenkę w jej pięknym mieście oraz by móc jej zaimponować. Czy jednak udało mu się zrealizować to marzenie? Jakie zachcianki miał smok Józinek? Jakie fukcje pełniła smoczyca Zenka? Na te pytania, odpowiedzi znajdziecie podczas czytania tej jakże zabawnej i ciekawej lektury.

"Smocze przygody" są napisane prozą rymowaną. Wszystko tu jest proste i zrozumiałe. Czyta się przyjemnie, szybko i z dużą przyjemnością. Wszystko się ze sobą rymuje a każda ilustracja idealnie w tekst się komponuje. Moc przygód i ciekawych opowieści tutaj znajdziecie, myślę że czytając, swe pociechy oczarujecie. Oczy im się będą świeciły i o więcej tego typu historii, będą Was prosiły ;) smoki to bardzo ciekawe stworzenia, dlatego w ich ilustracjach w książce zakochamy się od pierwszego wejrzenia 😍 jeśli zatem szukacie ciekawej książeczki, zakupcie ją prędko do Waszej biblioteczki ;) a że Zajączek 🐰 już tuż tuż, nie zastanawiaj się!! - napisz i zakup u Autorki już!! 😍 ze swej strony, wraz z Rozalką publikację bardzo Wam Polecamy, i do zapoznania się z lekturą Was zachęcamy!! 😍😍 przyznajemy 9 ⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐/10 punkcików i życzymy sobie więcej tego typu projekcików!! ;) 😍🐲🐲

Nie tylko kocie sprawki
Bożena Czarnota0
Okładka ksiązki - Nie tylko kocie sprawki

Tomik, a zarazem debiut autorki, to zbiór czternastu wierszy ilustrowanych przez Barbarę Pingot, absolwentkę Politechniki Zielonogórskiej, malarkę, grafika...

4 psoty na 2 koty
Bożena Czarnota0
Okładka ksiązki - 4 psoty na 2 koty

Nazywam się Bożena Czarnota, ot zwyczajne imię i zwyczajne nazwisko... Z wykształcenia jestem chemikiem, ale z zamiłowania i potrzeby serca - poetą, bajkopisarzem...

Herbaciane róże
Beata Agopsowicz ;