Smyk, uprowadzony szczeniak

Emilka dostaje zupełnie wyjątkowy prezent – wspaniałego, biszkoptowego labradora. Wkrótce tych dwoje staje się nierozłącznym przyjaciółmi. Kiedy wakacje dobiegają końca i Emilka wraca do szkoły, piesek jest bardzo smutny i samotny, gdy zostaje sam w domu. Pewnego popołudnia, kiedy Emilka wraca ze szkoły, nie zastaje w ogrodzie swojego pupila. Dziewczynka jest przerażona, martwi się, że ktoś mógł ukraść jej psa. Emilia postanawia za wszelką ceną odzyskać ukochanego szczeniaka, tylko gdzie go może odnaleźć.

Informacje dodatkowe o Smyk, uprowadzony szczeniak:

Wydawnictwo: Zielona Sowa
Data wydania: 2013-09-14

Kup książkę Smyk, uprowadzony szczeniak

Smyk, uprowadzony szczeniak - opinie o książce

Avatar użytkownika - Mamut
Mamut
Przeczytane:2014-12-10, Ocena: 5, Przeczytałam, Mam, WYZWANIE 2014-52 książki,
Hmm, w moim egzemplarzu książki dziewczynka ma na imię Milena, a nie Emilka. Oto kolejny przykład na to, że dziecko ma rację. Kiedy Milena jest przekonana, że wie kto porwał Smyka, dorośli jej nie chcą słuchać, nie wierzą. Gdyby dziewczynka nie posłuchała swojej intuicji, nie tylko jej szczeniak, ale i kilka innych psów zniknęłoby bez śladu.
Avatar użytkownika - asymaka
asymaka
Przeczytane:2013-03-06, Ocena: 6, Przeczytałam, Mam,
polecam calutką tę serię, naprawdę!

Największym marzeniem Mileny był własny pies. Bardzo chciała móc opiekować się pupilem, bawić się z nim, spacerować, czuć, że jest się dla kogoś tą najważniejszą osobą. I wreszcie życzenie się spełniło. Dziewczynka nie posiadała się z radości. Od pierwszego dnia otoczyła Smyka, uroczego labradora, troską i opieką. Dbała o niego z największym zaangażowaniem i nie szczędziła mu czułości. Była najszczęśliwszym dzieckiem na ziemi. Niestety, któregoś dnia stało się coś strasznego! Smyk zniknął! Zrozpaczona Milena za wszelką cenę próbowała go odnaleźć. Wiedziona instynktem odważyła się na desperacki, niebezpieczny krok i narażając własne bezpieczeństwo postanowiła zweryfikować swoje podejrzenia. Jak skończyła się ta historia? Czy zachowanie Mileny było uzasadnione? Czy Smyk odzyskał wolność?

Seria książek Holly Webb "Zaopiekuj się mną", w skład której wchodzi m.in. "Smyk, uprowadzony szczeniak" to zestaw pozycji dla dzieci w wieku młodszoszkolnym. Książki te uczą empatii, obowiązkowości, poczucia odpowiedzialności i troski, uświadamiają dzieciom na czym polega opieka nad zwierzakiem. W treść wplecione są praktyczne uwagi dotyczące opieki nad pupilem. Przedstawione historie poruszają, wywołują w czytelniku współodczuwanie i utożsamianie się z bohaterami serii.

To ciekawe pozycje trafiające w dziecięcy świat, korespondujące z ich zainteresowaniami i poruszające ich wrażliwość. Seria jest bardzo poczytna w mojej bibliotece szkolnej, dlatego myślę, że w każdym przypadku będzie to trafiony prezent i satysfakcjonująca lektura.

Zaopiekuj się mną. Perełka, wyjątkowa kotka
Holly Webb0
Okładka ksiązki - Zaopiekuj się mną. Perełka, wyjątkowa kotka

Frania zawsze marzyła o kotku, ale mieszka przy bardzo ruchliwej ulicy i zwierzątko musiałoby spędzać cały czas w domu. Dziewczynka dowiaduje się, że pobliskie...

Na ratunek Rufiemu!
Holly Webb0
Okładka ksiązki - Na ratunek Rufiemu!

Bliźnięta, Gosia i Adam, nie mogą się doczekać wakacji, zwłaszcza że planują wyjazd nad morze. Bardzo cieszą się również z tego, że na wakacje będą mogli...

Forget Me Not
Julie Soto