Zaopiekuj się mną. Smyk, uprowadzony szczeniak

Emilka dostaje w prezencie wspaniałego, biszkoptowego labradora. Wkrótce tych dwoje staje się nierozłącznymi przyjaciółmi. Jednak wakacje dobiegają końca, a piesek jest bardzo smutny i samotny, gdy zostaje sam w domu. Pewnego popołudnia, kiedy Emilka wraca ze szkoły, nie zastaje w ogrodzie swojego pupila. Dziewczynka jest przerażona, martwi się, że ktoś mógł ukraść jej psa. Postanawia za wszelką ceną odzyskać ukochanego szczeniaka. Tylko jak go odnaleźć?

,,Zaopiekuj się mną" to bestsellerowe książki autorstwa Holly Webb, które pokochały dzieci na całym świecie! Znajdziecie w nich wzruszające opowieści o przyjaźni między dziećmi a zwierzętami. To nie tylko przyjemność z czytania, ale również nauka empatii, wrażliwości i odpowiedzialności za zwierzę.

Seria książek ,,Zaopiekuj się mną" to dobry pomysł na pierwsze samodzielne czytanie. Tytuły skierowane są do dzieci w wieku 6-8 lat i charakteryzują się prostym tekst i dużą czcionką. W środku znajdują się czarno-białe ilustracje, które z pewnością uatrakcyjnią lekturę każdemu dziecku.

To seria obowiązkowa dla każdego małego fana czworonogów!

Informacje dodatkowe o Zaopiekuj się mną. Smyk, uprowadzony szczeniak:

Zaopiekuj się mną. Smyk, uprowadzony szczeniak - opinie o książce

Avatar użytkownika - Mamut
Mamut
Przeczytane:2014-12-20,
Hmm, w moim egzemplarzu książki dziewczynka ma na imię Milena, a nie Emilka. Oto kolejny przykład na to, że dziecko ma rację. Kiedy Milena jest przekonana, że wie kto porwał Smyka, dorośli jej nie chcą słuchać, nie wierzą. Gdyby dziewczynka nie posłuchała swojej intuicji, nie tylko jej szczeniak, ale i kilka innych psów zniknęłoby bez śladu.
polecam calutką tę serię, naprawdę!

Największym marzeniem Mileny był własny pies. Bardzo chciała móc opiekować się pupilem, bawić się z nim, spacerować, czuć, że jest się dla kogoś tą najważniejszą osobą. I wreszcie życzenie się spełniło. Dziewczynka nie posiadała się z radości. Od pierwszego dnia otoczyła Smyka, uroczego labradora, troską i opieką. Dbała o niego z największym zaangażowaniem i nie szczędziła mu czułości. Była najszczęśliwszym dzieckiem na ziemi. Niestety, któregoś dnia stało się coś strasznego! Smyk zniknął! Zrozpaczona Milena za wszelką cenę próbowała go odnaleźć. Wiedziona instynktem odważyła się na desperacki, niebezpieczny krok i narażając własne bezpieczeństwo postanowiła zweryfikować swoje podejrzenia. Jak skończyła się ta historia? Czy zachowanie Mileny było uzasadnione? Czy Smyk odzyskał wolność?

Seria książek Holly Webb "Zaopiekuj się mną", w skład której wchodzi m.in. "Smyk, uprowadzony szczeniak" to zestaw pozycji dla dzieci w wieku młodszoszkolnym. Książki te uczą empatii, obowiązkowości, poczucia odpowiedzialności i troski, uświadamiają dzieciom na czym polega opieka nad zwierzakiem. W treść wplecione są praktyczne uwagi dotyczące opieki nad pupilem. Przedstawione historie poruszają, wywołują w czytelniku współodczuwanie i utożsamianie się z bohaterami serii.

To ciekawe pozycje trafiające w dziecięcy świat, korespondujące z ich zainteresowaniami i poruszające ich wrażliwość. Seria jest bardzo poczytna w mojej bibliotece szkolnej, dlatego myślę, że w każdym przypadku będzie to trafiony prezent i satysfakcjonująca lektura.

Zaopiekuj się mną. Porwanie małej Mili
Holly Webb0
Okładka ksiązki - Zaopiekuj się mną. Porwanie małej Mili

Tosia zawsze chciała mieć kota, więc jest bardzo podekscytowana, gdy jej rodzina kupuje małą kotkę bengalską. Mila to najpiękniejszy i najmądrzejszy kot...

Czekoladowy piesek
Holly Webb0
Okładka ksiązki - Czekoladowy piesek

Amy i Lara są siostrami i bardzo się kochają. Ich przyjaźń zostaje wystawiona na próbę, gdy dziewczynkom przychodzi zamieszkać w jednym pokoju. Odtąd Amy...