Sneakers

Sneakers i wszystko co z nimi związane to bardzo specyficzna subkultura, ale nie byłoby jej gdyby nie szereg ikonicznych postaci, które w ostatnich latach znacząco przyczyniły się do rozwoju tej niszy. Buty są w tej opowieści ważne, to oczywiste, ale jeszcze ważniejsi są ludzie.

Niniejsza książka opowiada właśnie ich historie. W trakcie ponad stu wywiadów, odpowiedzieli oni na pytania autorów, ujawniając dlaczego buty mają dla nich tak ogromne znaczenie. W środku znajdziecie rozmowy zarówno z nieżyjącymi już gigantami tej branży, (Virgil Abloh, Kobe Bryant, Sandy Bodecker czy Peter Moore) najważniejszymi projektantami obecnych czasów (Ronnie Fieg, Tinker Hatfield, Salehe Bembury) oraz osobami które kładły kamień węgielny pod całą subkulturę (Jeff Staple, Erik Fagerlind, Bobbito Garcia) i wiele, wiele więcej

Sneakers to kronika kreatywności i zaangażowania, sztuki i designu, wielkiego biznesu i jeszcze większych marzeń, przygody i ryzyka, wyrafinowanego smaku i decydowania o przyszłości, wysiłku pracy zespołowej i pracy w pojedynkę.

Szczerość, pasja i duma bohaterów tej książki, sprawiają, że tworzy ona w wymiarze osobistym i grupowym globalny portret zbiorowy subkultury tworzonej w dużej mierze dzięki zaangażowaniu, ciekawości i uporowi rozmówców autorów.

Informacje dodatkowe o Sneakers:

Wydawnictwo: Alma-Press