Splątane ścieżki

Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie
Data wydania: 2021-06-02
Kategoria: Romans

Agnieszka Krawczyk - krakowska Fannie Flagg i jej najnowsza powieść!

Pełna ciepła historia o potędze życzliwości. Bohaterowie ,,Splątanych ścieżek" udowadniają, że sąsiedzka współpraca i serdeczność mogą przenosić góry!

Kraków. Spokojna, zielona dzielnica i urokliwa pasmanteria prowadzona przez nieco ekscentryczną Klaudynę. To tu, w ,,Splątanej nitce", co tydzień spotykają się zapalone miłośniczki i miłośnicy (!) dziergania, szydełkowania i szycia. Eliza, nauczycielka w pobliskiej szkole, majsterkowicz Szymon, apodyktyczna Małgorzata, karmiąca podwórkowe koty Ludwika i Wojtek, który pozwala niechcianym przedmiotom trafić do nowych właścicieli. Choć tworzenie rękodzieła jest ich pasją, to bliskość, szczere rozmowy i możliwość spędzenia czasu z innymi mają tu nieocenioną wartość.

Klaudyna, pomimo otwartości na swoich klientów, niechętnie opowiada o sobie. Jaki sekret skrywa? I dlaczego niespodziewany telefon od Marcelego, tajemniczego znajomego sprzed lat, wywołuje w niej niepokój, łzy i... tęsknotę?

Monika, siostrzenica Klaudyny, pracuje w telewizji i spełnia się zawodowo. Kiedy jednak okazuje się, że ukochany Jeremi, który jest jednocześnie jej szefem, oszukuje ją od dawna, jej szczęście rozsypuje się jak domek z kart. Zatrzymuje się u ciotki, by odzyskać równowagę i poukładać swoją codzienność na nowo. Czy trzydziestolatka odnajdzie w końcu szczęście, na jakie zasługuje? Prawdziwe uczucie może czekać na nią właśnie w ,,Splątanej nitce"...

Agnieszka Krawczyk - absolwentka filologii polskiej UJ. Pracowała jako dziennikarka w krakowskich gazetach codziennych. Autorka ponad dwudziestu powieści, m.in. serii: Magiczne miejsce (Magiczne miejsce, Dolina mgieł i róż, Ogród księżycowy, Jezioro szczęścia), Czary Codzienności (Siostry, Przyjaciele i rywale, Słoneczna przystań, Magiczny wieczór), Ulica Wierzbowa (Najmilszy prezent, Zawsze w porę, Marzenia, które się spełniają). Od zawsze związana z Krakowem, to w nim osadza akcję wielu swoich powieści.

Tagi: Romans

Kup książkę Splątane ścieżki

Opinie o książce - Splątane ścieżki

Avatar użytkownika - jolantasatko
jolantasatko
Przeczytane:2021-10-21, Ocena: 5, Przeczytałam, 2021,

Ależ mi przykro, że zmarnowałam na nią tyle czasu.
To najgorsza książka, jaką przeczytałam w życiu. Miałam wrażenie, że pisała ją gimnazjalistka i połączyła wątki usłyszane w szkole czy na podwórku z bujną wyobraźnią i tak powstały Splątane ścieżki. Książka do bólu przewidywalna, nie wnosząca nic nowego. Niestety szkoda na nią czasu.

Avatar użytkownika - bookwmkesie
bookwmkesie
Przeczytane:2021-08-26, Ocena: 6, Przeczytałam, Mam,

Książki autorki przemykają gdzieś, obok więc postanowiłam, że poznam najnowszą ,,Splątane ścieżki". Od jakiegoś czasu zaczęłam czytać obyczajówki i bije się w pierś, ale cieszę się, że w końcu przekonałam się, bo ominęłoby mnie wiele cudownych chwil, jakie min. miałam teraz.

Uwielbiam książki, które mają to coś, co jest warte przekazania innym np. problem z nękaniem w szkole lub wartości międzyludzkie takie jak kontakt i wspólnie spędzony czas, zdrady, zaufanie itd. Agnieszka w swojej książce splątała ścieżki wielu moim zdaniem ciekawych osób. Dlatego tytuł idealnie opisuje to, co przeczytacie w książce.

Mam swoją ulubienicę, a jest nią Klaudyny, która prowadzi sklep z mojego dzieciństwa, a jakiego teraz ze świecą szukać. Sklep pasmanteria gdzie kupisz wszystko od guzików, nitki, włóczki po porady, co i jak zrobić, po prostu życzliwość i kontakt z drugim człowiekiem, a nie sprzedać zapomnieć i następny klient. Nasza bohaterka założyła również klub splątanej nitki gdzie spotkają się raz w tygodniu i robią cuda na drutach itp.

Takie sklepy pamiętam, jak jako dziecko z mamą chodziłam na zakupy, a Ona wszędzie z każdą sklepową zawsze zamieniła kilka zdań. Teraz każdy, a może większość pędzi i nie dba o sąsiada, bo i po co?! Oprócz tego do Klaudyny sprowadza się siostrzenica Monika, która swoje już chyba przeżyła i jest trochę poturbowana przez życie, ale muszę opanować się i bez spojlerów, bo odbiorę wam całą tę przyjemność poznania losów bohaterów.

Nie wiem jak u was, ale ja nie czytam książek jak leci, a raczej, jaki mam nastrój. Jednego dnia czuje się, jakość tak deszczowo i nie mam smaka na jakąś obyczajówkę i happy end, a raczej na kryminał i mnóstwo zagadek, innym razem jestem w takim cudownym nastroju i szukam czegoś, co właśnie kończy się ,,I żyli długo i szczęśliwie" To książka, która daje nadzieję, która potrafi szarpnąć za nasze serca, więc idealna dla każdego, kto szuka odpowiedzi na wiele nurtujących go pytań. Tak jak w prawdziwym życiu los pisze różne scenariusze, nad którymi mamy większe bądź mniejsze kontrole.

Każdy z was na pewno znajdzie jeden powód, który był poruszany w waszym rejonie, a jest napisany w tej pozycji. Książkę otrzymałam do recenzji dzięki Wydawnictwu Literackiemu i był mały przecudowny dodatek w postaci włóczki, a na końcu książki macie instrukcje jak zrobić małą podstawkę np. pod kubek. No sami powiedźcie czy takie książki i dodatek nie są wspaniałe dla czytelnika?

Polecam.

Nasze życie nie zawsze układa się tak, jak byśmy chcieli. Czasem do czegoś dążymy, staramy się, a i tak wychodzi jak zawsze, czyli nijak. Innym razem coś jest na wyciągnięcie naszej ręki, ale boimy się po to sięgnąć lub w ostatniej chwili się wycofujemy, tchórzymy i tym samym zamykamy za sobą furtkę. To coś pozostaje w przeszłości, dla nas już nie osiągalne.
Te ludzkie losy można by porównać do splątanych nici, które przeplatają się, zapętlają, jednak ciężko je wyprostować.
Tytuł najnowszej książki Agnieszki Krawczyk "Splątane ścieżki" nawiązuje zarówno do zawiłego życia głównej bohaterki - Klaudyny, jak i do jej sklepu pasmanteryjnego, który prowadzi, w którym sprzedaje wełny, nici, druty, szydełka oraz do założonego przez nią Klubu Splątanej Nitki.
Klaudyna mieszka w Krakowie. Uwielbia prowadzić swój sklep, spotykać się z klientami, rozmawiać o kolejnych robótkach na drutach, uczyć innych, pomagać. Raz w tygodniu w sklepie jest spotkanie Klubu Splątanej Nitki.
U Klaudyny ostatnio mieszka jej siostrzenica - Monika, którą życie już trochę poturbowało, związała się z nieodpowiednim mężczyzną, nie potrafi wyjść z toksycznego związku, do tego pojawiają się problemy w pracy.
I życie by się toczyło dalej, gdyby pewnego razu do Klaudyny nie zapukała przeszłość o imieniu Marceli.
Agnieszka Krawczyk to pisarka niezwykle ciepła. Jej książki niosą ukojenie, powodują uśmiech. Tak było i tym razem. Mimo, iż poruszane tematy nie były łatwe. Mamy tu do czynienia z utratą ukochanego, przemocą w szkole, wykorzystywaniem pozycji przełożonego nad pracownicą, poruszany jest temat ochrony środowiska i odwieczne pytanie, co bardziej potrzebne, parking czy park?
Historia powieści położona w malowniczym Krakowie oraz w Zakopanem. Opisy zaśnieżonych szlaków górskich to miód na serce czytelnika, który kocha takie klimaty.
"Splątane ścieżki" to przepiękna, niosąca nadzieję powieść.

Lektury licealisty
Agnieszka Krawczyk0
Okładka ksiązki - Lektury licealisty

Lektury licealisty to lektury na szóstkę. Znajdziesz w nich przejrzyste opracowania wszystkich epok literackich, charakterystyki twórczości najważniejszych...

Czary codzienności (Tom 3). Słoneczna przystań
Agnieszka Krawczyk0
Okładka ksiązki - Czary codzienności (Tom 3). Słoneczna przystań

Trzeci tom bestsellerowej serii „Czary codzienności” Czasami wszystko musi się zagmatwać, by los mógł wreszcie wskazać właściwe rozwiązanie...

Nie wiesz o mnie wszystkiego
Joanna Jagiełło