Spoiler Alert

Fangirl niespodziewanie umawia się na randkę z aktorem, w którym podkochuje się od lat.

Marcus Caster-Rupp coś ukrywa. Podczas gdy cały świat zna go jako Eneasza, główną postać topowego serialu, w fanfikowym środowisku udziela się jako Książkowy!EneaszByNigdy - popularny twórca opowiadań z ulubionym shipem internautów, czyli Lawineaszem.

April Whittier również ma swoje sekrety. Chociaż jest zagorzałą fanką Lawinii, w ,,prawdziwym życiu" nie przyznaje się do swojego fanfikowego i cosplayowego hobby. Postanawia opublikować swoje zdjęcie na Twitterze, które staje się viralem. Wszyscy komentują jej cosplay Lawinii w wersji plus size. Żeby utrzeć nosa hejterom, Marcus postanawia zaprosić ją na randkę.

Chociaż ich pierwsze spotkanie to katastrofa, Marcus szybko się orientuje, że chciałby od April czegoś więcej niż tylko jednorazowej pokazówki przed opinią publiczną. Kiedy jednak odkrywa jej internetowe alter ego, ma przed nią do ukrycia jeszcze jeden sekret. Czy Marcus i April odważą się odsłonić swoje tajemnice, gdy na szali znajdą się miłość i kariera?

Informacje dodatkowe o Spoiler Alert:

Spoiler Alert - opinie o książce

Avatar użytkownika - przyrodaz
przyrodaz
Przeczytane:2024-03-13, Ocena: 6, Przeczytałam,

Słuchajcie, to świetna książka o samoakceptacji. Przedstawia nam losy pewnej dziewczyny, która robiąc sobie zdjęcia pragnie spełnić swoje marzenie. Niestety jak to w naszej erze teraz jest obecne, wylewa się na nią stado złych i obrażająca ją komentarzy. Wytykają jej jak obfitych jest kształtów nie myśląc o tym, że to ją rani. Jednak znajdzie się ktoś, kto będzie chciał jej pomóc. Pewna znana osoba pokaże się z nią u boku robiąc tym samym szum w mediach. Uwierzcie mi, że to naprawdę może się skończyć w dwojaki sposób. Jednak oprócz tego faktu mamy też wiele innych cennych uwag, które powinny dać czytelnikowi do myślenia. Pierwszą z nich jest utrzymanie tajemnicy. Wielu ludzi tego nie potrafi i na swoje tłumaczenie paplania jęzorem tłumaczą się w sposób co najmniej dziecinny. Mamy też temat bycia dyslektykiem. W obecnym świecie jest ogrom takich osób, tylko dzielą się na dwie grupy. Tą, która czuje się skazana na porażkę i nic z tym nie robi i drugą, która ten fakt ukrywa i stara się wciąż spełniać swoje marzenia. To ludzie bardzo odważni, którzy potrafią mierzyć się ze swoim problemem i sięgają ponad to. Bardzo takie osoby podziwiam, bo pokazują, że nie ma rzeczy niemożliwych. Kolejna rzecz, która mi się spodobała była podkreślona niemal do samego końca. Chodziło o to, że nie ważne jak się wygląda, bo to wnętrze człowieka jest najgłówniejszym pięknem. Ludzie nie powinni osądzać innych na podstawie ich wyglądu. Sama często spotykam się z oceną w oczach innych, gdyż wydaje im się, że każdy ma prawo do bycia szczupłym, a kto ma jakieś mankamenty, to oznacza, że jest leniem i wszystkożernym potworem. Nikt nie pomyśli, czy ktoś nie jest chory, czy ma skłonności genetyczne, czy też bierze leki i do wyboru ma albo one z nadmiarem wagi albo straci życie. Każdy z nas jest inny i każdy jest wyjątkowy. Pamiętajcie, że nie ważne jak się wygląda, bo dla kogoś możemy być najpiękniejsi na świecie. Jeśli komuś coś przeszkadza, to niestety to tylko jego problem:-) Książka czyta się sama, ma dużo dialogów, szczere przesłania i potrafi podbudować czytelnika. Polecam przeczytać!

Avatar użytkownika - Colibri
Colibri
Przeczytane:2024-02-03, Ocena: 4, Przeczytałam,

Spoiler alert

Książkę dostałam w ramach współpracy z wydawnictwem @filia. Już po opisie wiedziałam, że to coś to chcę przeczytać. Książka opowiada o dwójce ludzi. April, dziewczynie która pracuje jako geolog, ale w wolnej chwili kocha pisać fanficki i tworzyć cosplay oraz Marcusie, aktorze popularnego serialu, który w wolnej chwili, anonimowo udziela się w środowisku fanfikowym. Oboje mają swoje tajemnice i oboje mają swoje lęki. Gdy pewnego dnia April postanawia umieścić swoje zdjęcie w przebraniu na twitterze. Wszyscy zaczynają komentować jej strój, niestety znajdują się też hejterzy którzy nie kryją swojej niechęci do jej wyglądu plus size. Markus trafia na te komentarze i aby utrzeć nosa wrednym komentatorom zaprasza April na randkę. Jak skończy się ich spotkanie, czy ich sekrety przeszkodzą im w tworzeniu wspólnej relacji?

Książkę czytało się cudownie. Była dokładnie tym czego potrzebowałam. Przyjemna, ciepła i miła lektura na wieczór. Bardzo mi się podobało pokazanie, że w życiu nie wszystko musi być idealnie żeby było cudownie. Postacie są wspaniałe i ich relacja niesamowita, ale czegoś mi w niej brakowało. Czegoś co sprawiło, że nie przywiązałam się za bardzo do tych bohaterów. Podsumowując, chciała bym powiedzieć, że mimo iż książka nie zostanie w mojej głowie na długo, to jak najbardziej ją polecam, bo jest bardzo ciepła, lekka i przyjemna.

Słodki, ale totalnie 'inny' romans z wątkiem fat-shamingu. To jedna z tych książek, które czytasz błyskawicznie i już rozglądasz się za kolejną od danego autora.
Jestem totalnie zauroczona sposobem prowadzenia akcji i niesztampowym podejściem autorki.
Mam nadzieję, że kolejne części też doskoczą do poprzeczki :)

Avatar użytkownika - KamaZ03
KamaZ03
Przeczytane:2024-02-14, Ocena: 6, Przeczytałem,

Marcus Caster-Rupp to wzięty aktor. Aktualnie występuje w serialu Bogowie bram , nawiązującego nieco do mitologii rzymskiej epickiego i stworzonego z dużym roznachem.

Mężczyzna dysponuje wszystkimi atutami, które przyciągają publiczność. Przystojny, uśmiechnięty, lecz sądząc po wywiadach niezbyt mądry.

April Whittier jest geologiem i wykonuje poważny zawód, jest również ogromną fanką świata wykreowanego w powieściach E. Wade'a ,uwielbia również adaptację firmową, choć jej zastrzeżenia budzi sposób przedstawienia ulubionej bohaterki-Lawinii.

Właśnie to popchnęło ją do stworzenia pierwszego opowiadania w ukochanym uniwersum.

Hobby dziewczyny to również cosplay.

Pewnego dnia na Twitterze pojawia się post twórców zachęcający sympatyków Bogów bram do dzielenia się zdjęciami w kostiumach ulubionych postaci.

Dziewczyna mimo dręczących obaw publikuje swoją fotografię.

Ta szybko staje się tematem ogromnej dyskusji, a wszystko z racji tego,że panna Whittier zalicza się do osób o bujniejszych kształtach, a rozmiar jaki nosi nie wpisuje się w ogólnie przyjęte ramy.

Treść jej wpisu dociera do serialowego Eneasza, który widząc nienawistne, pełne jadu komentarze postanawia utrzeć nosa ich autorom zaprasza swoją wielbicielkę na randkę.

Pierwsze minuty owego spotkania są niezręczne, lecz im dłużej trwa.. oboje zauważają, że konwersacja jest. Niewymuszona i swobodna.

Czy ta relacja może się przerodzić w coś więcej?

Jakie sekrety skrywa gwiazdor?

Spoiler alert to pierwsza z cyklu książek Olivii Dade .

Poruszane w niej wątki to przede wszystkim samoakceptacja, ciałopozywność, stygmatyzacja osób plus size, romans ze znaną osobą oraz społeczność gromadząca fanów różnych uniwersów, a także złożoność relacji rodzinnych.

Bardzo szybko wciągnęłam się w fabułę powieści Olivii Dade. Niewiele czasu zajęło mi też odgadnięcie , kto był inspiracją do wykreowania postaci Marcusa.

To była bardzo lekka i przyjemna fabuła, choć nie brakowało poważnych tematów.

Nie zdradzę więcej, ,musicie sięgnąć po książkę by dowiedzieć się więcej ?

To był bardzo satysfakcjonujący czas. Uwielbiam takie książki, dostałam ukochane wątki i nieszablonową postać kobiecą, którą bardzo polubiłam ?

Polecam ?

Avatar użytkownika - agnieszka_rowka