Spragnieni, by trwać

Wydawnictwo: Słowne z uczuciem
Data wydania: 2021-07-28
Kategoria: Romans

Tom 3 cyklu Spragnieni, by żyć

Kolejna część bestsellerowej serii Spragnieni, by...! Anna Szafrańska w mistrzowski sposób opowiada o drugich szansach, darowanych długach i pragnieniu, by żyć pełną piersią.

Tessę, przyjaciółkę Alicji znanej ze ,,Spragnionych, by żyć", i Piotra, brata Eweliny opisanej w ,,Spragnionych, by kochać", połączył przypadek. I żadne z nich nie było z tego powodu zadowolone. Tessa chce przede wszystkim chronić przyjaciół, których uzależniony od narkotyków i alkoholu Piotr skrzywdził już wystarczająco. On jednak podjął walkę ze swoimi demonami i próbuje naprawić swoje życie. Czy Tessa może mu zaufać?

Z biegiem czasu okazuje się, że łączy ich więcej, niż chcieliby przyznać...

Ale zanim będą mogli być razem, Piotr musi odkupić swoje błędy, a Tessa - przekonać przyjaciół, by mu wybaczyli. Tylko jak, skoro ona też ich okłamała...?

Ta historia poruszy nawet najbardziej nieczułe serca.

Kup książkę Spragnieni, by trwać

Opinie o książce - Spragnieni, by trwać

Avatar użytkownika - zaczytana_optymi
zaczytana_optymi

"Gdy się naprawdę kocha, to nieprzerwanie i do samego końca, jakby jutro miało nigdy nie nadejść... czasem może się z tym wiązać poświęcenie samego siebie, ale nawet poświęcając się, zyskujemy możliwość zmiany, możliwość spojrzenia na życie z innej perspektywy."

Cześć Wam!💚

Przychodzę z książką, która zawładnęła moim sercem. Nie tylko ona, poprzednie dwie również. Cała seria Anny Szafrańskiej to mistrzostwo świata! Czekałam na nią i w końcu mogłam ją przeczytać💚

Kocham te historie...
Kocham to w jaki sposób autorka potrafi przekazać problemy ludzkie...
Kocham tych bohaterów, którzy borykali się z ogromnymi problemami. Za to jak zostali wykreowani nie można ich nie kochać. Każdy ma "to coś w sobie" co potrafi rozkochać czytelnika...

Te książki wzbudzają we mnie tak ogromne emocje, że później ciężko mi zabrać się za coś innego, bo ciągle mam w głowie te historie, które mnie poruszyły.

"Spragnieni by trwać" to ostatnia część trylogii. Poznajemy bliżej Tereskę, która boryka się z chorobą, która utrudnia jej życie (chociaż dla mnie każda choroba jest straszna, nie tylko ta opisana w powieści). Przez to jest wycofana, ciężko zdobyć jej zaufanie. Ma grono wspaniałych przyjaciół, ale niestety oni nie wiedzą o jej chorobie. Dziewczyna ma także kochających i troszczących się rodziców.

W warsztacie jej ojca pojawi się Piotrek. Młody chłopak, który jest sumienny i dobrze wypełniający polecenia szefa.
Niestety on także skrywa tajemnice... w poprzedniej części poznajemy Piotrka z ciemnej strony. Był narkomanem, który mocno skrzywdził swoją siostrę... Jak będzie tym razem?

Czy chłopak wróci do nałogu?
Jak przypadkowe spotkanie wplynie na tę dwójkę?

Po przeczytaniu tej powieści mogę śmiało napisać, że te trzy książki to jedne z najlepszych książek, które mogłam kiedykolwiek czytać💚💚💚

Warto!

Gratuluję autorce pięknych historii, które poruszą nie jednego czytelnika...

"Kochając jedną osobę, tak naprawdę kocha się cały świat, bo on się kurczy i sprowadza do tej jednej, wyjątkowej osoby..."

Avatar użytkownika - Wolinska_ilona
Wolinska_ilona
Przeczytane:2021-09-02, Ocena: 5, Przeczytałam,

Tym razem zostawiam Was z recenzją trzeciej a zarazem ostatniej części serii, która zawładnęła moim sercem. Powieść ta utwierdza mnie w przekonaniu, jak bardzo wyjątkowy jest cały cykl. Każda część wciąga, wzrusza do łez i nie pozwala o sobie zapomnieć.
W tej części autorka skupia się na Teresie i Piotrze, dwojgu młodych ludzi, których los nieoszczędzał.
Piotra znamy z poprzedniej części, jest bratem Eweliny. Świadomie rujnował nie tylko swoje życie, ale i swojej siostry. Nadużywanie alkoholu i narkotyków, tak wyglądał jego każdy dzień. W oczach czytelników Piotr był typowym czarnym charakterem. Jednak każdy zasługuje na drugą szansę. I taką szansę chce mu dać Teresa, 22-letnia dziewczyna boleśnie doświadczona przez los. Jej wypadek i choroba, z którą musi się zmagać dosłownie odilozowały ją od społeczeństwa. Teraz Teresa chce w końcu cieszyć się życiem i dzielić je z Piotrem. Tylko jak można budować związek ukrywając przed bliską osobą chorobę ?

Kolejna dawka emocji. Nie wiem jak Anna Szafrańska to robi, ale jej książki wyciskają tyle łez, że paczka chusteczek to za mało. Co to była za historia, wie tylko ten kto jest już po lekturze. Cała seria jest niezwykle poruszająca ale ostatnia część dosłownie mnie wytargała, rozerwała na kawałki. Autorka pisze tak, że wszystkie emocje jakie czuje bohater są tak namacalne, tak prawdziwe, jakbyśmy w tym uczestniczyli my sami.
Ta seria zawładnęła moim sercem i pozostanie w nim na bardzo długo. Ciężko będzie o niej zapomnieć.
Pani Aniu, tą serią sprawiła Pani, że będę czytała wszystko co wyjdzie spod Pani pióra.

@wydawnictwo_slowne ♥️

,,Gdy się naprawdę kogoś kocha, to nieprzerwanie info samego końca, jakby jutro miało nigdy nie nadejść. Czasem może się to wiązać poświęceniem samego siebie, ale nawet poświęcając się, zyskujemy możliwość zmiany, możliwość spojrzenia na życie z innej perspektywy. Kochając jedną osobę, tak naprawdę kocha się cały świat, bo on się kurczy i sprowadza do tej jednej wyjątkowej osoby."

,,Spragnieni, by trwać" Anny Szafrańskiej to książka, która z zachłannością dobiera się do mego serca, by je rozerwać na strzępy a na sam koniec dać nadzieję, w której kryje się SZANSA dla każdego.

Tessa to młoda dziewczyna, której los nie oszczędzał, dając jej życie w ciągłym strachu i bólu. Każdy dzień dla niej to wielki znak zapytania, lecz ona się nie boi, a staje twardo z uniesioną głową, by walczyć. Ma wokół siebie przyjaciół, którzy zawsze służą pomocą, lecz strach, nie pozwala jej zdradzić cząstki siebie, a jej tajemnica pozostaje zamknięta głęboko w duszy.

Piotr to mający swoje demony młody chłopak. Życie w jego przypadku to seria błędów, za które teraz musi płacić. Wydaje się, że wychodzi na prostą, lecz czy z nałogu można wyjść cało?

Tessa i Piotr to dwa serca z bliznami, dwie dusze zaczynające swoją drogę na nowo, lecz czy uda im się? Czy lojalność wobec przyjaciół będzie mocniejsza? Jaką tajemnice skrywa Tessa? Tego Wam nie zdradzę, ale zapraszam do książki po odpowiedzi.

Książka opowiada historie trudne, nawet dla czytelnika, łamiące serce, ale ukazująca rzeczywistość, z którą zmaga się wiele osób. Tessa to silna młoda dziewczyna, która ma w sobie dużo siły, by walczyć nie tylko o siebie, ale i o innych, bo ona dokładnie wie, co oznacza słowo SZANSA!! Piotr, mimo iż pogubił się w świecie, to upór jakimś sobie nosi, pomaga mu się odbić od dna, lecz czasem walka z uzależnieniem może nie przynieść efektów, gdy nikt nas nie wspiera.

Anna Szafrańska jest tą autorką, której książki biorę w ciemno, bo wszystko jest dopracowane i także w tej książce widać jak dużo czasu musiała poświęcić, by zebrać materiały do książki, dlatego nie będę pisać o stylu bo, każdy kto czytał choć jedną książkę Anny Szafrańskiej wie dokładnie, że jest on perfekcyjny!

Seria Spragnieni, by... Sponiewierała moim sercem, zawładnęła umysłem i pozostaje ze mną już na zawsze. Autorka tą serią sprawiła, że jestem spragniona książek, które wyjdą spod jej pióra. Polecam całą serię!!!

Avatar użytkownika - MagdalenaCzyta
MagdalenaCzyta

Przychodzę do Was z ostatnią częścią cyklu "Spragnieni".
Tym razem poznajemy losy Piotra, brata Eweliny. Ich drogi rozeszły się i to na wojennej ścieżce.
Piotr został sam i chce wrócić na właściwe tory.
Tessa to przyjaciółka Alicji. Zamknięta w złotej klatce przez rodziców. Nie bez powodu. Walczy każdego dnia o swoje jutro. Chciałaby chronić swoich przyjaciół przed Piotrem, który przez narkotyki i alkohol skrzywdził ich nad wymiar mocno.
Początkowo są sobie obcy. Jednak z czasem coś zaczyna ich łączyć.
Więcej niż początkowo myśleli.
Czy tajemnica Tess wyjdzie na jaw? Czy straci przyjaciół? Czy Piotr odkupi winy? Stanie się lepszym człowiekiem?
Na tym chciałabym zakończyć, abyście sami dowiedzieli się reszty, sami odkryli prawdę, przeżyli wszystko z bohaterami.
Uważam, że ta finałowa część to istna karuzela emocji. Najbardziej wzruszająca, czytając rozerwała mnie na kawałki.
Autorka książkę dedykowała swojemu zmarłemu wujkowi. Zmarł w wyniku ataku padaczkowego. W książce autorka porusza ten temat. Jak straszna to jest choroba, jak łatwo stracić życie. Temat nie jest mi obcy i wiem jak niebezpieczny może być atak dla chorego. Autorka włożyła wiele pracy w dopracowanie tego tematu.
Cała seria skradła moje serce, lecz ostatnia część (co powtórzę) emocjonalnie mną zawładnęła. To było jak grzebanie w otwartej ranie.
Szkoda, że to już pożegnanie.
Z całego serca polecam jeśli jeszcze nie mieliście okazji poznać Spragnionych by żyć, kochać i trwać.

Avatar użytkownika - izabela81
izabela81
Przeczytane:2021-10-08, Ocena: 6, Przeczytałam, Mam, 52 książki 2021,

Tessę, przyjaciółkę Alicji znanej ze Spragnionych, by żyć, i Piotra, brata Eweliny opisanej w Spragnionych, by kochać, połączył przypadek. I żadne z nich nie było z tego powodu zadowolone. Tessa chce przede wszystkim chronić przyjaciół, których uzależniony od narkotyków i alkoholu Piotr skrzywdził już wystarczająco. On jednak podjął walkę ze swoimi demonami i próbuje naprawić swoje życie. Czy Tessa może mu zaufać?

Z biegiem czasu okazuje się, że łączy ich więcej, niż chcieliby przyznać...

Ta historia poruszy nawet najbardziej nieczułe serca.

"Spragnieni, by trwać" jest trzecim tomem cyklu Spragnieni. Tym razem autorka próbuje zrehabilitować w naszych oczach postać Piotra, którego poznaliśmy w drugiej części cyklu. To osoba toksyczna, raniąca innych i wydawać by się mogło, że się już nie zmieni. Ale czy aby na pewno? Przecież każdy zasługuje na kolejną szansę oraz na to, by mu wybaczyć. Tylko jak naprawdę jest z tym Piotrem? Czy jego chęć naprawy tego, co spaprał jest szczera? I czy czytelnik zdoła go polubić? Do samego finału nie mamy pewności jak ta historia się zakończy.

"Wybaczenie można ofiarować, można je otrzymać, ale najtrudniej jest przebaczyć samemu sobie."

Ale oprócz ciężkiego przypadku, jakim jest Piotr, poznajemy także Tessę, która z miejsca zjednuje sobie naszą sympatię. To dziewczyna, której los nie oszczędzał. Choroba (nie mogę Wam zdradzić o co chodzi, ale cieszy mnie, że autorzy podejmują tak ważne tematy), cierpienie, samotność - to jej codzienność.

"I cholernie boli mnie to, że nikomu nie mogę zaufać, że nie czeka mnie żadna przyszłość, że nie spełnię swoich przyziemnych marzeń, bo one są poza moim zasięgiem! I dlatego nie dowiem się, jak to jest mieć chłopaka, jak to jest się zakochać, całować do utraty tchu, bo kto by chciał umawiać się z chorą, żałosną dziewczyną, kto podjąłby takie ryzyko..."

Przekonujemy się, że tylko szczera rozmowa, czułość, troska, wsparcie mogą sprawić, że wszelkie mury runą, a my wreszcie inaczej podejdziemy do wielu spraw. Przyznaję że w poprzedniej części nie uniknęłam stereotypowego spojrzenia na postać Piotra. Oj napsuł mi krwi... W pewnym momencie nawet głupio się poczułam, że dałam się tak łatwo schwytać uprzedzeniom, których zwykle nie przejawiam. Zdecydowanie mam po tej lekturze o czym myśleć.

Ponownie nie zabrakło tu skrajnych emocji. Strach, smutek, niepewność, nieufność, ograniczenia, kłamstwo, ból, odkupienie, radość, nadzieja - to wszystko towarzyszy naszym bohaterom. Zarówno Piotr, jak i Tessa nie są w żaden sposób idealni, popełniają błędy, i właśnie to czyni ich wiarygodnymi.

Nie jestem w stanie powiedzieć, która para bohaterów skradła moje serce najbardziej. Każda historia inna, a jednocześnie mająca tak wiele wspólnego z pozostałymi.  Na koniec dodam, iż wszystkie książki mają przepiękną szatę graficzną. Niby tak proste, a jednak idealnie trafiające w punkt.

"Spragnieni, by trwać" to wruszająca, pełna mądrości powieść o przebaczeniu, drugich szansach, walce z chorobą. Polecam Wam tę serię całym sercem. Na moją odpowiedzialność. Żyjmy, kochajmy, trwajmy!

Avatar użytkownika - karolinamazur
karolinamazur
Przeczytane:2021-08-08, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2021,

Czekam z niecierpliowścią na kolejne tomy tej serii, czuję niedosyt:)

Avatar użytkownika - Zaczytana1001_
Zaczytana1001_
Przeczytane:2021-08-05, Chcę przeczytać,

Kolejna część spragnionych i sam fakt że to ostani tom chce mi się płakać. Ale czytając książki również nie zabrakło wzruszających scen.

Autorka chwyciła się kolejnego ciężkiego tematu jak choroba. A Tessa musiała sobie poradzić z nad opiekuńczymi rodzicami. Nieszczęśliwy wypadek z dzieciństwa zmienił jej świat na całe życie. Próbuję żyć jak normalna osoba ale rodzice nadal ją traktują jak małą dziewczynkę. Piotrek przeszłość również go nie oszczędziła ale na własne życzenie swoje życie psuł teraz się ogarnął i pragnie przeprosić siostrę i również normalnie żyć.
Na początku by się nie wydawało że coś tą dwójkę będzie łączyć ale przyszłość złączyła ich drogi ze sobą.

Tak jak przy poprzednich tomach były potrzebne chusteczki tak jak tu również są momenty smutne. Autorka idealnie potrafi opisać każdą scenę i czytelnika w nią wkręcić. Ja się oddałam lekturze w 100% pomimo że czytałam z przerwami pragnęłam poznać dalsze losy bohaterów. Ale gdy już przeczytałam ostatnią stronę znowu łzy się pojawiły bo koniec oznacza już zamknięcie serii. Spragnieni to książki które trafiają do serca każda z nich osobno są one wrazliwe jak i pełne uczuć i miłości. Każda z nich jest inna i ma swoją historię ale każda łączy jedno każdy chce trwać, kochać oraz żyć ?

Jaśmina
Anna Szafrańska0
Okładka ksiązki - Jaśmina

Trzeci tom chwytającej za serce serii „PInk Tattoo”! Tatuaż może być tym, co będzie, jeżeli pozwolimy odejść temu, co było. Jaśmina znalazła...

Nasze wczoraj
Anna Szafrańska0
Okładka ksiązki - Nasze wczoraj

Daniel nie spodziewał się, że pojawienie się w jego życiu Łucji, zmieni wszystko.Była dla niego zakazana. Wszyscy to wiedzieli. On, ona i każdy, kto miałby...

Bóg Maszyna
Joanna W. Gajzler