Spragnieni, by trwać

Tom 3 cyklu Spragnieni, by żyć

Teresa i Piotr choć żyją inaczej, to łączy ich bardzo wiele.
   Ona jest jedynaczką z nadgorliwymi i nadopiekuńczymi rodzicami, którzy za wszelką cenę pragną chronić swego jedyne dziecko, które dość już wycierpiało. Nie przewidzieli tylko tego, że Tessa będzie chciała walczyć sama o swoje życie.
   Piotra droga do chwili obecnej była bardzo kręta i dziurawa. Powoli podnosi się do pionu. Stara się jak może. Dla siebie, dla Eweliny i dla takiej jednej małej istotki, która niespodziewanie pojawiła się w jego życiu.
   Czy Piotr uzyska wybaczenie od Eweliny? Czy ona i jej znajomi uwierzą w chłopaka? W to, że się zmienił? Jak zareagują wszyscy na sekret Teresy i jak zakończy się ta historia przyjaźni i miłości?

Po przeczytaniu dwóch tomów od razu zabrałam się za trzeci finalny. Nie mogłam się powstrzymać. Musiałam koniecznie poznać losy ostatniej dwójki bohaterów, którym los skrzyżował drogi.
   Teresa to bardzo dzielna młoda kobieta. Przeszła naprawdę wiele. Ale jest silna. Waleczna i zdeterminowana. Skryta, tajemnicza i zamknięta w sobie. Stroniąca od rówieśników. Współczułam jej. To co stworzyła jej autorka było niezwykle niesprawiedliwe. Bolesne, smutne i traumatyczne. Przejmujące i ściskające serce. Wymuszające łzy.
   Podobnie ma się sprawa z Piotrem. Odkupienie za grzechy to ciężka praca. Wręcz niemożliwa aby uzyskać przebaczenie. Nie po tym, czego się dopuścił.
   Piękna i szczera relacja wytworzyła się pomiędzy Tess a Piotrkiem. Powolna, prawdziwa i szczera. Z uwagą śledziłam rozwój wydarzeń. Wydarzeń, które wbijały w fotel a ja czytałam z szokiem wymalowanym na twarzy. Czytałam z niedowierzaniem i lękiem. Strachem i przerażeniem w oczekiwaniu na finał. Finał, po którym łzy płynęły niczym krople z nieba w czasie wiosennej zlewy.
   Autorka umiejętnie wplątała tutaj bohaterów z dwóch poprzednich tomów. Ala i Kuba oraz Ewelina i Eryk. Każda z par ma swoją historię w podobnym wydźwięku, emocjami i realnością.
   Ostatni tom okazał się być najbardziej emocjonalny z całej trójki. To przez niego wypłakałam morze łez. Autorka pięknie opisuje emocje i dobiera je do wydarzeń. Na niezwykle przyjemny styl. Pokazuje tutaj, że warto walczyć. O siebie i o marzenia. W końcu życie mamy tylko jedno. A każdy z nas jest spragniony by żyć, by kochać i trwać u boku tej jednej jedynej, przeznaczonej nam osoby.

Polecam.

Współpraca: Wydawnictwo Słowne

Informacje dodatkowe o Spragnieni, by trwać:

Wydawnictwo: Słowne z uczuciem
Data wydania: 2021-07-28
Dodał/a opinię: agnieszka_rowka

Zobacz opinie o książce Spragnieni, by trwać

Kup książkę Spragnieni, by trwać

Mat Punk Tattoo
Anna Szafrańska0
Okładka ksiązki - Mat Punk Tattoo

Czwarty tom serii Pink Tattoo to chistoria Mateusza, taruazysty pracujacego w poznańskim salonie tatuażu Pink Tattoo...

Nasze wczoraj
Anna Szafrańska0
Okładka ksiązki - Nasze wczoraj

Daniel nie spodziewał się, że pojawienie się w jego życiu Łucji, zmieni wszystko.Była dla niego zakazana. Wszyscy to wiedzieli. On, ona i każdy, kto miałby...