Sprzedawca marzeń

Wydawnictwo: Znak
Data wydania: 2018-05-09

Tom 1 cyklu Opowieści sprzedawcy marzeń

Czy ktoś, kto sprzedawał marzenia innym, będzie umiał odkupić własne?

Z dzieciństwa Charles James pamiętał tylko agresję ojca, łzy matki i szukanie obiadu w śmietnikach.
Jak każdy, kto jako dziecko dostał zbyt mało miłości, Charles pragnął, aby pokochał go cały świat.

Gdy opuścił dom i zatrudnił się jako asystent znanego mistrza sprzedaży, chciał tylko pieniędzy, sławy i podziwu. Zdeterminowany, szybko piął się po szczeblach kariery, by wkrótce pokonać swojego mistrza i stanąć na szczycie. Wreszcie był szczęśliwy.

Jednak czasem to, co bierzemy za szczęście, jest tylko jego iluzją.

Nagle słynny sprzedawca marzeń zaczął doświadczać rzeczy, które zachwiały jego idealnym życiem. Najpierw pojawił się zły sen. Później ktoś przypomniał mu o krzywdach wyrządzonych innym.

A później zdarzyło się jeszcze coś i Charles w jeden dzień stracił wszystko.

Lecz tym razem los był dla niego mniej bezwzględny, niż on sam był dla innych.
Dał mu drugą szansę.

"Sprzedawca marzeń" to pierwsza część nowej trylogii Richarda Paula Evansa – opowieść o dążeniu do odkupienia win oraz o tym, co zrobił ktoś, kto dostał szansę, by zacząć życie od nowa.

Kup książkę Sprzedawca marzeń

Avatar użytkownika - madak
madak
Przeczytane:2018-07-31, Ocena: 3, Przeczytałam, 52 książki w 2018 roku, Obyczajowe,
Gdy ujmie nas powieść danego autora, z niecierpliwością wypatrywać będziemy kolejnej jego książki bądź poszukiwać będziemy wcześniej wydanych publikacji. W twórczości ulubionych autorów cenimy styl, język, sposób budowania napięcia czy przedstawiania bohaterów. Wciąga nas jednak przede wszystkim różnorodność światów, jakie tworzy pisarz, jego pomysłowość i nieograniczona kreatywność. Jednak kluczowa jest tu różnorodność. Co jednak, jeśli sięgając po kolejną publikację autora, otrzymujemy powieść opartą na tych samych założeniach oraz wykorzystującą te same motywy i pomysły, co wcześniejsze książki? Czy lekturę takiej książki można jeszcze uznać za przyjemność? Sprzedawca marzeń Richarda Paula Evansa już od pierwszych stron zdaje się wykorzystywać pomysły użyte w pięciotomowej serii Dzienniki pisane w drodze tegoż autora. Sprzedawca marzeń to bowiem, jak się przekonamy, kolejna powieść drogi. Chociaż po długim, bo zajmującym cały niemal pierwszy tom serii Opowieści sprzedawcy marzeń wstępie, wędrówka głównego bohatera dopiero się rozpoczyna. Charles James po traumatycznych doświadczeniach z dzieciństwa, gdy musiał znosić krzywdy zadawane mu przez ojca, grzebanie w kontenerach na śmieci w poszukiwaniu jedzenia czy agresję ze strony rówieśników z powodu swojego meksykańskiego pochodzenia, wyrasta na twardego i pewnego siebie mężczyznę ...

Opinie o książce - Sprzedawca marzeń

Avatar użytkownika - codzienna
codzienna
Przeczytane:2019-05-13, Ocena: 6, Przeczytałem, 52 książki 2019,

"Sprzedawcę marzeń" wzięłam do ręki bez wcześniejszych czytania recenzji czy nawet opisu na końcu książki,po prostu ujął mnie tytuł.Zastanawiałam się o czym będzie ta książka,czy jest sposób na to by sprzedawać marzenia a jeśli tak, to w jaki sposób?
Było to moje pierwsze spotkanie z twórczością Richarda Paula Evansa i zachwyciła mnie ta pozycja,do tego stopnia,że wystarczyło kilka godzin bym pochłonęła powieść w całości.
To książka na pewno z przesłaniem,gdzie autor porusza nurtujące człowieka tematy,jest pełna mądrych i wartościowych prawd.
"Sprzedawca marzeń" to historia Charlesa Jamesa,który od ubóstwa doszedł do bogactwa.Ma wiele ale czy rzeczywiście wszystko? Wydawać by się mogło, że tak bo spełnił swoje marzenie z dzieciństwa – w końcu kocha go cały świat.Historia jednak ma swoje drugie dno.Jak się okazuje w dzieciństwie był bity i poniżany przez ojca,jadł to, co znalazł w śmietniku. Odrzucony przez rówieśników, cierpiał na głód nie tylko ten realny ale i na głód miłości.Porzuca w końcu dom ,po drodze poznaje miłość swego życia oraz zostaje asystentem znanego mistrza sprzedaży.Szybko się uczy i w krótkim czasie sam staje na szczycie-zostaje mistrzem.Ale czy jest rzeczywiście szczęśliwy,czy pieniądze w których się pławi dają mu poczucie bezpieczeństwa?Odpowiedź znajdziemy w powieści,powiem tylko ,że Charles dostaje druga szansę.Czy z niej skorzysta?
To powieść,która zmusza do refleksji,do analizy i dotychczasowych wyborów,bardzo życiowa bo oparta na prawdziwych wydarzeniach.Napisana lekki piórem i doskonałym językiem,fabuła jest doskonała a akcja doskonale toczy się swoim tempem,że nie sposób się nudzić.
Po przeczytaniu naszła mnie taka refleksja,że w sumie każdy z nas na swojej drodze spotyka takiego Charlesa,człowieka ,który próbuje na wszystkie sposoby zdobyć sławę,bogactwo,uznanie wśród innych.Niektórzy jednak wiedzą kiedy się zatrzymać, inni gubią po drodze swoje prawdziwe ja.Czy dostaną wtedy wszystko?
Komu polecam ta książkę?Każdemu kto ochotę na chwilę refleksji i zatrzymaniu się na chwilę w tym codziennym biegu.Ja tym czasem sięgam po drugi tom tej niesamowitej trylogii.

Avatar użytkownika - jolantasatko
jolantasatko
Przeczytane:2019-02-03, Ocena: 6, Przeczytałam, 2019,
Avatar użytkownika - KKS
KKS
Przeczytane:2019-01-31, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 książki 2019,

Pierwszy tom, kolejnej serii tego poczytnego autora.

Główny bohater - Charles James - jako mały chłopiec marzy, aby jego życie się zmieniło. Bieda, grzebanie w śmietnikach, ojciec, który ma ciężką rękę - kto by nie chciał od tego uciec. Udaje mu się to, gdy spotyka człowieka sprzedającego marzenia. Wiele osób daje się na to nabrać, tacąc nawet oszczędności całego życia. Jak to często bywa uczeń przerósł mistrza i sam wygłasza prelekcje zarabiając krocie. Jednak pieniądze to nie wszystko. Nasz bohater dochodzi do tego stwierdzenia w pewnym momencie swego życia, a przypadek sprawia, że może zmienić swoje postępowanie.

Czekam na kolejne tomy cyklu

Jak zwykle Autor zapewnia nam niesamowitą mieszankę emocji i okazji do przemyśleń. Zdeterminowany bohater, z uporem zmieniający swoje życie, lecz czy ścieżka, ktorą wybral satysfakcjonuje go? Czy cienie przeszłości odezwą się w jego "nowym" życiu? Czy James da się porwać machinie zarabiania pieniędzy? Jak będą się zmieniały jego życiowe priorytety? Dokąd zaprowadzi go droga, którą wybrał?