Stalowy skok

Akcja futurystycznego thrillera Pera Wahloo, „Stalowy Skok”, którego bohaterem jest doświadczony życiem komisarz policji Jensen, rozgrywa się w bliżej nieokreślonym kraju rządzonym przez koalicję prawicowych partii. Władza, niemal całkowicie kontrolująca media, zajmuje się głównie propagandą sukcesu i uszczęśliwianiem obywateli na siłę. Pijaństwo (nawet we własnym domu) podlega surowym karom. Wszelkie konflikty są wyciszane, krytyka i przestępczość praktycznie nie istnieją, przyrost naturalny jest ujemny, zaś ludność – w sensie społecznym całkowicie zdezintegrowana – pogrążona w permanentnej depresji. Starsze dzielnice miast, porzucone przez większość mieszkańców, uległy degradacji i zamieniają się w wysypiska.

Informacje dodatkowe o Stalowy skok:

Wydawnictwo: Albatros
Data wydania: 2013 (data przybliżona)
ISBN: 978-83-7885-686-6

Kup książkę Stalowy skok

Stalowy skok - opinie o książce

Avatar użytkownika - Lady_Mary
Lady_Mary
Przeczytane:2016-04-21, Ocena: 4, Przeczytałam, 52 książki w 2016 roku :),
Futurystyczna powieść utrzymana w klimacie "Co by było, gdyby..." Co prawda nie jest to mój ulubiony gatunek, ale mimo wszystko czyta się dobrze, a akcja trzyma czytelnika w napięciu do samego końca.
Avatar użytkownika - Febra
Febra
Przeczytane:2015-02-04, Ocena: 2, Przeczytałam, 52książki/2015,
Nieokreślona przyszłość, nieokreślony kraj,rządzony przez koalicję partii, ze społeczeństwem wegetującym, depresyjnym i na każdym kroku kontrolowanym. Główny bohater, komisarz Jansen udaje się za granicę na operację jamy brzusznej. Po 3 miesiącach leczenia zostaje wezwany przez przedstawicieli władzy i otrzymuje polecenie natychmiastowego powrotu do kraju celem wyjaśnienia co się w nim stało. Wiadomo że na ulicach toczyły się początkowo zamieszki, w końcu wybuchła epidemia, odwołano wybory, rządzący uciekli, wreszcie zerwano wszelką łączność. Jansen podejmuje się zadania. Książka w klimacie Orwellowskim opisuje zachłanność Władzy, której nie wystarcza by rządzić, chce być wybierana przez całe społeczeństwo. Niestety przekonania Wahloo o wyższości komunizmu nad kapitalizmem, jest dla nas, którzy smak tego pierwszego poznaliśmy od podszewki,niesmaczne. To moralizowanie wręcz drażni i obniża końcową ocenę książki. Chociaż... sam pomysł na sposób wpływania na wolę społeczeństwa jest niesamowity i jak dotąd, z tego co wiem, jeszcze (na szczęście) nie wykorzystany. Za ten pomysł akcji wyborczej o kryptonimie "stalowy skok" pryznaję książce2punkty
Avatar użytkownika - Muminka789
Muminka789