Staś Pętelka. Kieszonkowe

Staś Pętelka zbiera pieniądze do swojej świnki skarbonki. Pierwsze kieszonkowe przynosi chłopcu wiele dylematów. Czy monety są warte więcej niż banknoty? Dlaczego mama i tata wyciągają wypłatę ze ściany? Czy wydać wszystko od razu, czy poczekać, aż uzbiera się więcej? Ile są warte używane zabawki? Czy dinozaur jest fajniejszy niż auto? I wreszcie: czy można wydać dwa razy jedno kieszonkowe?

Bogato ilustrowana seria dla dzieci ukazuje istotne wydarzenia z życia przedszkolaka. Każde dziecko odnajdzie tu znane mu sytuacje i wraz ze Stasiem spotka się z emocjami, których samo doświadcza. Warto również poznać Jadzię Pętelkę, młodszą siostrę Stasia – bohaterkę serii dedykowanej maluszkom!

Informacje dodatkowe o Staś Pętelka. Kieszonkowe:

Staś Pętelka. Kieszonkowe - opinie o książce

Avatar użytkownika - Justyna_M
Justyna_M
Przeczytane:2023-08-21, Ocena: 6, Przeczytałem,

Na co dzieci wydają swoje kieszonkowe w wakacje? Widać na załączonym zdjęciu, prawda? 😊

Wiem, że dla niektórych osób rozmowy z dziećmi o pieniądzach to nie lada wyzwanie. Jak to robić? Warto wyrobić zdrowe nawyki od najmłodszych lat i dbać o edukację finansową, w której zawsze może pomóc książka. Przychodzę więc do Was z najnowszą częścią przygód Stasia Pętelki.

W tym tomie tytułowy bohater otrzymuje od dziadków w prezencie podarek w postaci gotówki. Marzy mu się pewien zegarek, a okazuje się, że zebrana kwota nie jest wystarczająca. Ważny w tym momencie jest wspierający rodzic. Mama Stasia proponuje opcję zakupu z drugiej ręki, a sprzedaż swoich rzeczy przez internet okazuje się fantastyczną opcją.
Bardzo przydatny na te czasy manewr i cieszę się, że ten tytuł się za to zabiera.
Najważniejsza jest tutaj cierpliwość i chęć współpracy. Czy Stasiowi uda się zdobyć wymarzony gadżet?

Ta książka będzie motywacją dla rodziców, aby nauczyć dziecko sprawnego zarządzania finansami. Mój pięciolatek od dawna polubił się z rodziną Pętelków, wcześniej poznawał świat z Jadzią, a teraz z jej starszym bratem, Stasiem, zgłębia ważne życiowe tematy.

W tej historii zachwyciła mnie jej aktualność. Mam wrażenie, że w epoce konsumpcjonizmu mało kto zastanawia się, na co wydaje pieniądze i rzadko daje rzeczom drugie życie. Warto promować oszczędzanie i zakupy z drugiej ręki, aby w dzieciach budzić nawyk przemyślanych zakupów.

Ta książka zmotywuje rodziców i dzieci do wielu ważnych rozmów. Polecam z całego serca!

Nauka oszczędzania pieniędzy to bardzo ważna umiejętność, jaką powinno się rozwijać już od najmłodszych lat. Nie tylko uczy dyscypliny, planowania, zarządzania, ale także kształtuje wartościowe nawyki, które będą bardzo przydatne w dorosłym życiu. Nie jest to jednak zadanie łatwe, zwłaszcza w dzisiejszych czasach, gdy sklepowe półki uginają się pod lawiną rozmaitych, jakże fascynujących zabawek. Z pomocą nadciąga przeurocza publikacja ,,Staś Pętelka. Kieszonkowe", która w przystępny i jakże przyjemny sposób prezentuje sytuację doskonale znaną niemal w każdym domu.

Nasz ulubiony bohater tym razem stoi przed poważnym dylematem, czy za otrzymane kieszonkowe kupić od razu tańszą zabawkę, czy jednak spokojnie poczekać i uzbierać większą kwotę na wymarzony przedmiot, rewelacyjny szpiegowski zegarek. Zadanie nie jest łatwe, ale chłopiec może liczyć na wsparcie rodziców, którzy podpowiedzą mu, w jaki sposób uzbierać brakującą kwotę. Musi jednak uzbroić się w cierpliwość, dzięki czemu z pewnością lepiej zrozumie wartość pieniążków.

Szata graficzna absolutnie zachwyca. Piękne, barwne, misternie nakreślone, szczegółowe obrazki nie tylko oddziałują na zmysły, ale i silnie angażują, czyniąc z poznawanej opowieści intensywne, ekscytujące przeżycie, dzięki czemu młody czytelnik błyskawicznie utożsamia się z uroczym bohaterem.

,,Staś Pętelka. Kieszonkowe" to niesłychanie wartościowa pozycja, która będzie nieocenioną pomocą w budowaniu świadomości ekonomicznej i finansowej naszej pociechy. Nie tylko wyjaśnia, skąd biorą się pieniądze i jaka jest ich wartość, ale także wspiera naukę cierpliwości, zarządzania oraz szacunku do pieniędzy. Cudowne ilustracje, czyniące z niełatwej, wartościowej tematyki, fascynującą przygodę, wspaniała forma w pełni angażująca młodego czytelnika i genialnie przykłady, udowadniające, iż edukacja ekonomiczna wcale nie musi być nudna! Moim zdaniem, pozycja obowiązkowa!

Avatar użytkownika - mrs_zolza
mrs_zolza
Przeczytane:2023-07-14, Ocena: 6, Przeczytałam, Mam,
Czy Wasze dzieci wiedzą skąd biorą się pieniądze? Czy rozmawiacie z nimi na temat finansów? Mój 4-latek wie, że wszystko jest ze sklepu i trzeba zapłacić. Ale jego zdziwienie gdy usłyszał ostatnio, że chodzimy z tatą do pracy po to, żeby mieć pieniądze na te zakupy, uświadomiło mi, że czas poruszyć ten temat i przedstawić go od początku do końca.

Dlatego cieszę się, że w moje ręce wpadła najnowsza część przygód Stasia Pętelki - "Kieszonkowe". Premiera 26.07!

Stasia odwiedzają dziadkowie. Przywożą każdemu drobny upominek a jemu dokładają gotówkę do skarbonki. Staś marzy o szpiegowskim zegarku, jednak zebrana kwota jest wciąż za mała a on chce kupić jakąś zabawkę już, bez czekania. W sklepie jednak okazuje się, że stać go tylko na dinozaura lub zdalnie sterowane autko. Staś nie może zdecydować się co wybrać i ostatecznie postanawia zaczekać aż zbierze większą kwotę. W domu mama proponuje mu zakup zabawki używanej przez internet. Staś za to wpada na pomysł wystawienia na sprzedaż swoich, nie używanych już rzeczy. Cierpliwość się opłaca bo w końcu zbiera kwotę na wymarzony zegarek.

Bardzo mi się ta książka podoba, oj bardzo!

Kwestie korzystania z drugiego obiegu, jak również świadome pozbywanie się nieużywanych przedmiotów, są według mnie bardzo ważne w obecnych czasach, w dobie konsumpcjonizmu, zalewania nas plastikiem, generowania sterty śmieci.
Jest to też dla dzieci nauka zarządzania swoimi pieniędzmi, myślenia co zrobić, by mieć parę dodatkowych groszy.

Wielki plus za wykreowanie rodziców i dziadków nie wtrącających się do finansów Stasia. Nie ma z ich strony żadnego komentarza o złym wyborze zabawki (za droga, za głupia, niepotrzebna). Ja już wiem, że będę miała ogromny problem z powstrzymaniem się od komentowania wyborów moich dzieci. Jestem osobą, która się zastanawia kilka razy zanim uzna zakup za potrzebny, no i co tu dużo mówić...z zawodu jestem księgową.

Wracając do książki, uważam, że świetnie przedstawia i przybliża dziecku temat finansów. Będzie dobrą bazą do dalszych rozmów i edukacji finansowej, która w mojej ocenie jest bardzo ważna.

Edukacja finansowa to jedna z kluczowych kwestii, która pozwala zrozumieć znaczenie oraz wartość pieniądza.

"Staś Pętelka. Kieszonkowe" to prawdziwa lekcja ekonomii w pigułce, które wprowadza najmłodszych w świat pieniędzy i ukierunkowuje ich myśli ku niezwykle istotnym zagadnieniom związanym z finansami i odpowiedzialnym zarządzaniem nimi.

W najnowszej części Staś otrzymuje w prezencie od swoich dziadków niewielką sumę pieniędzy. To moment, w którym po raz pierwszy staje przed trudnym wyborem - na co przeznaczyć swoje kieszonkowe.

Czy chłopiec zdecyduje się na impulsywne zakupy, czy może zastosuje zasadę oszczędzania by kupić wymarzoną zabawkę?

Książka nie tylko podkreśla obecność pieniędzy w życiu codziennym, ale także stara się przekazać młodym czytelnikom ważne kwestie związane ze źródłami dochodów, rodzajami transakcji, płatnościami kartą czy korzystaniem z bankomatów. Razem ze Stasiem dzieci dowiedzą się, że warto mądrze inwestować i umiejętnie oszczędzać, chociażby po to, by móc kupić wymarzoną rzecz.

Autorka w przemyślany sposób wprowadza dzieci do zagadnienia związanego z rynkiem wtórnym. Staś dowiaduje się, że stare zabawki, którymi już się nie bawi może sprzedać. Kogoś na pewno jeszcze uszczęśliwią, a zarobione w ten sposób pieniądze przybliżą go do upragnionego celu.

"Staś Pętelka. Kieszonkowe" to pełna dziecięcych emocji opowieść, która wprowadza małych czytelników w świat edukacji finansowej. Książka ta uczy, że pieniądze są częścią życia każdego z nas i warto poznać zasady rozsądnego zarządzania nimi. Dla rodziców, to także doskonała okazja do rozmowy z dziećmi na temat wartości pieniądza oraz oszczędzania. Dajmy naszym dzieciom szansę na zdobycie wiedzy, która przyda się im przez całe życie, a "Staś Pętelka. Kieszonkowe" jest wspaniałym przewodnikiem w tej podróży.

Staś Pętelka. Dzielny pacjent
Barbara Supeł0
Okładka ksiązki - Staś Pętelka. Dzielny pacjent

Dlaczego dzieci robią wszystko na niby? Jak smakuje zupa z piasku? I czy warto ją w ogóle jeść? Poznaj Stasia, czteroletniego chłopca, który...

Księga Legend
Barbara Supeł0
Okładka ksiązki - Księga Legend

Żadne dziecko nie powinno iść spać bez bajki! Zbiór pięknie zilustrowanych polskich legend, które zachwycą najmłodszych czytelników. „Księga legend”...