Story of Bad Boys. Tom 2

Poznaj dalsze losy bohaterów Story of Bad Boys: nieśmiałej, ale pełnej temperamentu Lili, ujmującego Evana i obcesowego, skrywającego głęboko swoje prawdziwe uczucia Camerona oraz ich przyjaciół... i wrogów.

Informacje dodatkowe o Story of Bad Boys. Tom 2:

Wydawnictwo: Feeria
Data wydania: 2018-06-20

Kup książkę Story of Bad Boys. Tom 2

Story of Bad Boys. Tom 2 - opinie o książce

Avatar użytkownika - Magnolia044
Magnolia044
Przeczytane:2018-09-11, Ocena: 4, Przeczytałam, Mam, 52 książki 2018,

RECENZJA CAŁEJ SERII "STORY OF BAD BOYS"

Wszystkie cztery recenzowane książki należą do serii Story of Bad Boys, które równie dobrze mogłyby stanowićjeden tom, choć pokaźnych rozmiarów. Ponieważ zdarzenia przedstawione we wszystkich są ze sobą nierozłączne i stanowią kontynuację ich poprzedniczek. Kolejno zostają udzielone odpowiedzi na pytania, które pojawiają się we wcześniejszych tomach, a wszystkie sekrety zostają odkryte dopiero w ostatniej części. Jednak postaram się opowiedzieć o nich tak, aby nie zdradzić nic ważnego z fabuły ;)

Skusił mnie chwytliwy tytuł i kuszący opis zwiastujący ciekawą historię, jednak nie liczyłam na nic więcej, jak na chwilę odetchnięcia. Bo zwykle właśnie na relaks stawiam, kiedy sięgam po młodzieżówki. Niemniej, kiedy już zaczęłam czytać Story of Bad Boys, to nie mogłam się oderwać. Wydaje mi się, że zasługą jest przyjemny styl autorki, interesująca historia i ciekawi bohaterowie – polubiłam ich wszystkich, jednak najbardziej Camerona :D

Według mnie to ciekawe młodzieżówki, na które warto zwrócić uwagę. Mimo 4 tomów nie czułam znużenia, czy przytłoczenia, bo czasami przy liczniejszych seriach bohaterowie, czy ich zachowanie, a nawet sama historia zaczynają mnie nudzić i nie wyczekuję kontynuacji. Ze Story of Bad Boys było inaczej. Kończąc pierwszą część, od razu sięgnęłam po drugą i za chwilkę po trzecią, i jedynie na 4. czekałam nieco dłużej. A to tylko dlatego, że z tego, co się orientuję, seria miała się zamknąć w trzech tomach, jednak autorka postanowiła sprezentować swoim czytelniczkom mały bonusik w postaci czwartego tomu, na który trzeba było poczekać.

Moim zdaniem seria Story of Bad Boys nieco odchodzi od typowego schematu książek w literaturze młodzieżowej, bo oprócz oczywistej miłości między dwójką młodych ludzi, i ukazanego studenckiego życia, są też momenty z dreszczykiem, które tylko wzbogacają treść. Natomiastwątek miłosny jest nierównomierny, raz jest cud, miód, ptaszki śpiewają, słońce świeci, aż nagle na horyzoncie pojawiają się burzowe chmury. Czyli typowa historia miłosna ze wzlotami i upadkami, jednak mimo wszystko perypetie Camerona i Lili potrafią zaciekawić, bo ci dwoje przeszli długą drogę od pierwszego dnia, kiedy się poznali.

Co moim zdaniem jest na minus… jak sam tytuł wskazuje, miała to być seria o niegrzecznych chłopcach. I o ile początki były spoko, podszyte licznymi sekretami, tak później fabuła nieco zmieniła kierunek i zamiast pokazać tych „niegrzecznych chłopców”, autorka skupiła się na Lili, głównej bohaterce, która swą osobą zdominowała treść,a „niegrzeczni chłopcy”, początkowo tajemniczy i nieco wrogo nastawieni, tak naprawdę okazali się normalnymi facetami, którzy nieco wyolbrzymiają swoje problemy. Dlatego ja w żadnym nie zauważyłam bad boy'a. Tak więc, jeśli przymknie się oko i przestanie szukać tytułowych Bad Boys'ów, to lektura powinna sprawić przyjemność. Bo mnie czytało się bardzo dobrze. To książki o miłości, zdradach, rozstaniach, przyjaźni, studentach, ich życiu i problemach, studenckich imprezach, skrywanych tajemnicach. To lekko napisana, pozytywna seria dedykowana młodzieży. Polecam.

Pierwszy tom serii „Story od Bad Boys” wciągnął mnie całkowicie, a zakończenie zszokowało do tego stopnia, że trudno było mi wytrzymać do premiery drugiej części.

Jest to historia Lili, która opuszcza rodzinny dom, by rozpocząć studia wiele mil dalej, w słonecznym Los Angeles. Pomyłka sprawia, że zamiast z dwójką współlokatorek, musi zamieszkać z dwoma przystojnymi chłopakami. Evan jest sympatyczny, a Cameron zimny i momentami nie do wytrzymania, a to właśnie do niego Lili zaczyna żywić ciepłe uczucia. Jednak ta książka to nie tylko zwykły studencki romans, bo bohaterowie mają niebezpieczne tajemnice, które nie pozwalają w pełni cieszyć się życiem. Lili gnębi psychopatyczny narkoman, a Cam jest zamknięty w sobie, bo w przeszłości doświadczy wielkiej zdrady. Czy ten związek jest możliwy?

Pierwszy tom pozostawił po sobie wielki niedosyt i wiele pytań. Miałam nadzieję, że autorka wyjaśni niektóre kwestie, jednak tak się nie stało. Tajemnicze smsy, które dostaje Lili wprowadzają elementy thrillera i liczyłam na rozwój tego wątku, bo ma w sobie wielki potencjał. Ta część to prawdziwy festiwal imprez, scen zazdrości, płaczu i wielu nieporozumień. Wszystko to stłamsiło dobre elementy tej serii. Czym zajmują się chłopcy i skąd biorą pieniądze? Ten temat gdzieś zaginął i naprawdę szkoda, że nadal nic nie wiadomo. Pozostał tylko romans, który z każdą stroną przybiera na sile. Z jednej strony jest to dobre, bo główna bohaterka jest bardzo emocjonalna i jej uczucia zaczęły udzielać się również mi. Coraz bardziej wydaje mi się, że uczucie, które ich połączyło jest toksyczne.

Lili to spokojna dziewczyna, która ujęła mnie wiernością i oddaniem przyjaciołom, ale Cameron wyzwala w niej chęć ciągłej ucieczki. A co się tyczy Cam, to nie potrafię o nim powiedzieć nic dobrego, choć bardzo bym chciała. Kiedy widzi Lili z innym chłopakiem, to momentalnie reaguję i zachowuję się zaborczo. Kiedy jakaś laska ubliża głównej bohaterce, to Cam nagle dostaje głuchoty, a jego mózg przestaje działać i nie potrafi zareagować. Nie znalazłam żadnej sytuacji, w której Cameron zachowałby się dobrze, zawalczył o Lili, bądź powiedział coś szczerego. Mówi jedno, robi drugi, a finał tej części, to już rozłożył mnie na łopatki. Nigdy nie zaufam temu chłopakowi i mam nadzieję, że Lili w końcu przejrzy na oczy i kopnie go w tyłek.

Książka z pewnością burzliwa, taka, która wywołuje skrajne emocje. Były chwile, że chciałam udusić Cama za jego zachowanie, jednak w pewnym stopniu uzależniłam się od tej historii i chcę poznać dalszą drogę bohaterów. Nadal mam nadzieję, że autorka w kolejnej części więcej uwagi poświęci przeszłości Lili.

„Story of Bad Boys” to seria dla fanów młodzieżówek i miłosnych zawirowań. Ma swoje wady i może doprowadzić czytelnika do szaleństwa. Mimo wszystko, ta książka mną owładnęła, bo pochłonęłam ją w zastraszającym tempie i nadal mi mało! 6/10!

Kontynuacja losów bohaterów. Ich pogmatwanych relacji, trudnych sekretów, a równocześnie niesamowicie pięknych chwil.
Drugi tom pozwala nam na dokładniejsze poznanie przeszłości obu bohaterów. W pierwszej części znacznie jest to Lily, jej wspomnienia z Rosie, Amber i niebezpiecznym chłopakiem, który zagroził ich życiu.
Za to w drugiej części jeden z sekretów Camerona zostaje ujawniony, a na dodatek bardzo namiesza w ich relacji.

Przyznam, że kontynuacja tej historii znacznie bardziej mi się podoba. Nadal mamy znaczące zawirowania, konflikty, nieporozumienia i brniemy przez te dziwne niedomówienia. Ale był znaczący rozwój akcji. Były momenty, w których przejęłam się losem bohaterów, ich emocjami. A zakończenie sprawiło, że chcę sięgnąć po kolejny tom.

Co nie zmienia, że Cameron nadal ma rozdwojenie jaźni. Tak. I to jeszcze bardziej niż w poprzednim tomie. Mogę go z czystym sumieniem dodać do najbardziej znienawidzonych bohaterów i patrzeć jak zajmuje wysokie miejsce. Bo takiego (wstaw tu dowolne wyzwisko, wszystko będzie pasować) świat literatury nie widział. Proszę bardzo o oklaski dla zarozumiałego i nie kontrolującego swojego uczucia, jakby powiedziała Bridget Jones: popaprańca.

Lili już odrobinkę mnie przekonuje do siebie. Sprawia, że patrzę na nią pod różnymi kątami. Jak zachowuję się w danych sytuacjach, czasem zdarza się, że nielogicznie i bez pohamowania poddaje się emocjom. Ale to czyni ją mniej papierową, a realną. Nie zawsze podejmujemy dobre wybory, tak jak była wyidealizowana w pierwszej części, w tej już mniej.

Ich relacja to największe szaleństwo jakie czytałam. Kto postanowił charaktery tych dwójki połączyć i dlaczego? Ta relacja jest chwilami aż nazbyt na siłę. Autorka wciąż popycha ich w swoje ramiona, a potem im rzuca kłody pod nogi (bardziej robi z Camerona popaprańca) i patrzy z uśmiechem na irytację czytelnika. Ja nie wiem czy to będzie "After". Czy oni zamierzają zrywać, wracać i tak w kółko? Do tego będą tylko sceny erotyczne, wymażemy wszystko inne i pasuje idealnie. Proszę, nie!
Bo czasami wzdychałam nad tym jak uroczo do siebie pasują. Naprawdę z czasem zaangażowałam się w to jakbym była ich swatką stojącą obok i myśląca sobie "misja wykonana!". Dopóki nie przeczytałam kolejnych pięćdziesięciu stron i ręce mi się załamywały.

Relacje między przyjaciółmi się polepszają. Cameron nadal wszystko psuje, ale wszystko utrzymuję się na poziomie "w porządku", chociaż ujawnia nam się drugi popapraniec emocjonalny, którego czasem nie można znieść, próbujący za wszelką cenę wziąć to, co do niego nie należy. Ale ostatecznie z miłą chęcią czytam ich przekomarzanki i historie, w których mile spędzili czas.

A i pokochałam siostrę Camerona. Ją umieszczam na liście ulubionych bohaterów, za każde wyzwisko wypowiedziane w stronę brata.
"-Możesz przestać tak się we mnie wpatrywać?-pytam zmęczonym głosem.
-Jak ty przestaniesz być dupkiem.
Wzdycham. Elena jakimś cudem dowiedziała się, co się stało.
-Elena!-upomina ją ojciec.
-Co takiego?-mówi, biorąc kawałek chleba.-Mam prawo do swojego zdania. Chyba mamy demokrację? Kocham mojego brata, ale uważam, że to największy tuman, jaki żyje na tej planecie."

Nadal chcę wiedzieć o co w tym wszystkich chodzi. Co wydarzyło się Rosie? Dlaczego Cameron potrafi wszystko zepsuć? I w końcu sekret, który jest już od pierwszego tomu, w jakie bójki wdają się chłopcy? Przeczytam kolejny tom, bo po prostu się wciągnęłam w tę historię.

Story of Bad Boys.Tom 4
Mathilde Aloha0
Okładka ksiązki - Story of Bad Boys.Tom 4

Wyobraź sobie, że osoba, której bezgranicznie ufasz, skrywa w sobie potwora.Lili i Cameron przeszli razem wiele trudnych chwil. Wydawało się, że...

Story of Bad Boys t.3
Mathilde Aloha0
Okładka ksiązki - Story of Bad Boys t.3

„Cameron, to koniec. Nie próbuj się ze mną kontaktować, nie odpowiem”     Taką wiadomość Lili wysłała do Camerona po ostatnich...