Strach ma wiele twarzy

Zbiór opowiadań wybitnego brytyjskiego twórcy grozy. Kilkunastoletnia dziewczynka dostrzega Anioła Stróża swego nowo narodzonego brata. Nikt nie wierzy w jej opowieść, aż któregoś dnia Anioł Stróż dziewczynki zabija napastującego ją mężczyznę, pozostawiając po sobie tylko parę osmalonych piór... W wypadku samochodowym ginie dziecko sprawca ucieka z miejsca zdarzenia. Jego kolejne narzeczone ponoszą śmierć w wypadkach - przedtem jednak zachowują się tak, jakby wiedziały, co zdarzyło się w przeszłości... Pewien kucharz decyduje się zrobić według przepisu z sekretnej księgi Skin Tan danie z ludzkiego mięsa - za cenę poznania księgi... Narrator snuje opowieść o dawnym przyjacielu, dla którego seks oznaczał ocieranie się o śmierć...

Informacje dodatkowe o Strach ma wiele twarzy :

Wydawnictwo: Albatros
Data wydania: 2007-02-02
ISBN: 83-7359-303-9

Kup książkę Strach ma wiele twarzy

Strach ma wiele twarzy - opinie o książce

Avatar użytkownika -

Przeczytane:2019-03-10,

Co do części umieszczonych w tej książce można mieć większe lub mniejsze zastrzeżenia. Żarłoczny księżyc, oparty na świeżym pomyśle tekst, z pełnokrwistymi bohaterami i kompletnie beznadziejnym zakończeniem, jest najlepszym dowodem na to, aby zostawić trochę pola do wyobraźni czytelnika, niż uszczęśliwiać go na siłę.

Najsłabszym elementem zbioru są zdecydowanie Mężczyźni z Maes, nudna jak flaki z olejem opowiastka, mająca z grozą tyle wspólnego co niemowlak z jazdą samochodem.

Njabardziej godnym polecenia jest natomiast Żal. Ocierające się o geniusz studium obsesyjnej miłości, która potrafi unieść człowieka aż do samego nieba, by w następnej chwili posłać go w piekielne otchłanie. Intrygująco wypada również Księga Shih-Tan - z pozoru prosta opowieść o dążeniu do doskonałości i cenie, jaką trzeba będzie zapłacić za jej osiągnięcie, orazDusząca Katie, wzbogacona przemyśleniami historia niemożliwej do zaspokojenia żądzy.

Miłośników legendarnego Indiańskiego szamana Misquamacusa ucieszy poświęcony mu tekst o tytule Wnikający duch. Szkoda tylko, że klimat zepsuło kiepskie tłumaczenie.

Przed każdą prezentowaną w Strachu... historią, autor umieścił krótkie wprowadzenie, które przybliża genezę powstania tekstu i jego tematykę. Można odnieść wrażenie, że niektóre z nich są formą pamiętnika Mastertona, sposobem odreagowania nie zawsze pozytywnych wspomnień z dzieciństwa czy codzienności.

Książka jest pozycją obowiązkową dla fanów Mastertona, zapewni nam doskonała rozrywkę na kilka godzin.

Avatar użytkownika - Sadu
Sadu
Przeczytane:2014-01-09, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 książki 2014,
Jedne z najlepszych opowiadań Mastertona. Przeczytałam cała książkę w jedną noc. Oryginalne pomysły, groza, nietypowy seks. Niektóra opowiadania co ciekawe z morałem. W szczególności "Żal" i "Dusząca Kate". Moim ulubionym jednak zostało pierwsze "Obecność aniołów".
Avatar użytkownika - Gosia2725
Gosia2725
Przeczytane:2013-06-13, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki - 2013, Graham Masterton, Mam,
Masterton jak zawsze ukazuję czytelnikowi swoją bogatą wyobraźnię i pomysłowość... Osiem różnych opowiadań, od brutalnych, ociekających seksem do tych najbardziej przerażających. Polecam głównie: " Żarłoczny księżyc", "Żal" i " Dusząca Kate".
Avatar użytkownika - dona
Przeczytane:2008-10-10, Ocena: 4, Przeczytałam,
Siostry krwi
Graham Masterton0
Okładka ksiązki - Siostry krwi

Fabuła tym razem skupia się na seryjnym mordercy, który za cel obiera sobie zakonnice. Jaką tajemnicę sprzed pięćdziesięciu lat kryją siostry i...

Muzyka z zaświatów
Graham Masterton0
Okładka ksiązki - Muzyka z zaświatów

Czy zmarli mogą dochodzić sprawiedliwości w świecie żywych? Gideon Lake, odnoszący sukcesy, sławny kompozytor zakochuje się w mieszkającej po sąsiedzku...