Strażniczka Swoich Granic. Jak być wierną sobie, by wreszcie żyć tak, jak na to zasługujesz

Ocena: 5 (1 głosów)

Czy zdarza ci się mówić ,,tak", kiedy masz ochotę powiedzieć ,,nie"?

Czy stawiasz potrzeby i pragnienia innych wyżej niż własne?

Czy tak trudno ci prosić o pomoc, że ostatecznie robisz większość rzeczy sama?

Jeśli na którekolwiek z powyższych pytań odpowiedziałaś ,,tak", to jesteś, moja droga, jedną z moich funkcjonujących ponad siły, kompletnie wyczerpanych sióstr.

Z doświadczenia wiem, że zdrowe, solidne osobiste granice są kluczem do życia pełnego i w zgodzie ze sobą. Nie jesteś sama! Jestem terapeutką i przez ponad dwadzieścia lat spotkałam wiele kobiet, które miały problem z wyznaczaniem granic - i którym udało się opanować tę sztukę.

Przejdziesz ze mną intensywny kurs efektywnego stawiania granic i nabierzesz w tym biegłości, aż staniesz się pełnoprawną Strażniczką Swoich Granic. A kiedy to się uda, każda część twojego życia rozkwitnie. Poprawisz relacje z innymi, wzmocnisz także więź z samą sobą - która jest najważniejsza ze wszystkich.

Jeśli nie Ty, to kto?

Jeśli nie teraz, to kiedy?

Informacje dodatkowe o Strażniczka Swoich Granic. Jak być wierną sobie, by wreszcie żyć tak, jak na to zasługujesz:

Wydawnictwo: Otwarte
Data wydania: 2022-02-23
Kategoria: Poradniki
ISBN: 9788381351485
Liczba stron: 336

Tagi: Samodzielne rozwiązywanie problemów i rozwój osobisty bóg

więcej

Kup książkę Strażniczka Swoich Granic. Jak być wierną sobie, by wreszcie żyć tak, jak na to zasługujesz

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
Cytaty z książki

Na naszej stronie nie ma jeszcze cytatów z tej książki.


Dodaj cytat
REKLAMA

Zobacz także

Strażniczka Swoich Granic. Jak być wierną sobie, by wreszcie żyć tak, jak na to zasługujesz - opinie o książce

„Miłość do siebie zaczyna się i kończy na tobie. Kropka.”

Miłość do siebie to proces wymagający sporego wysiłku to ciąg różnych działań, które warto wprowadzić w życie dla swojego dobra. To styl życia, który powinien być podstawą u każdego człowieka. Jednak nie jest. Czy zdarzyło się Wam powiedzieć kiedyś TAK, gdy wasz wewnętrzny głos krzyczał NIE? Czy stawiasz potrzeby innych ponad swoje? Jeśli odpowiedzi są twierdzące to sygnał alarmujący, że czas przyjrzeć się bliżej efektywnemu stawianiu granic i miłości do siebie. A skoro tak, to recenzja tej książki może Cię zainteresować.

Strażniczka Swoich Granic to inspirujące narzędzie do rozwoju osobistego i polepszenia komfortu swojego życia. To intensywny kurs, zamknięty w 336 stronach, na których znajdziecie ćwiczenia i wskazówki do tego jak odgruzować swoją głowę, czyli metaforyczną piwnicę. Ciemną, zakurzoną piwnicę pełną rupieci i błędnych przekonań, które zostały nam wpojone w dzieciństwie Ta książka nauczy nas racjonalnie dysponować naszymi pokładami energii i pozwoli rozróżnić potrzeby innych od naszych. Krótko mówiąc dzięki tej książce dowiemy się jak zadbać o własne granice, aby nasze relacje z innymi ludźmi uległy poprawie.

„Uzdrowienie możliwe jest tylko po uhonorowaniu prawdziwych doświadczeń i uczuć.”

Strażniczka Swoich Granic to poradnik dla każdej kobiety, bo to właśnie my często bierzemy na nasze barki zbyt wiele. W ferworze zaspokojenia potrzeb wszystkich dookoła często zapominamy o sobie, o swoich potrzebach i granicach. Terri Cole w swojej książce przekonuje nas, że miłość do siebie to ważna część w stawianiu swoich granic i podkreśla, że dla wielu kobiet jest to nieznane pojęcie. Nie mydli oczu swoim czytelniczkom, że praca z samym sobą będzie łatwa, wręcz przeciwnie, otwarcie mówi, że to forma tańca – jeden krok w przód i dwa w tył. Jednak warto zajrzeć w głąb siebie, poznać ukryte tam demony i krok po kroku dążyć w kierunku uzdrowienia siebie i swojego życia. Terri Cole jest psychoterapeutką w dziedzinie relacji i pozytywnego wzmacniania. Od pierwszych stron widać, że zna się na rzeczy, a swoją wiedzę przekazuje w sposób lekki i przystępny, opierając ją na przykładach swoich pacjentów.

Podsumowując: to książka, która powinna znaleźć się w biblioteczce każdej kobiety. Warto mieć ją pod ręką, aby zadbać o swoje wewnętrzne JA i żyć tak jak na to zasługujemy, bo nigdy nie jest za późno na zmiany i marzenia. A co najważniejsze nikt nie powinien mieć wpływu na nasze decyzje. Czy polecam? Oczywiście, że tak!


 

Link do opinii
Avatar użytkownika - MagdalenaCzyta
MagdalenaCzyta
Przeczytane:2022-02-27,

Terri Cole jest psychoterapeutką i ekspertką pozytywnego wzmacniania.
Już słowo psychoterapeutka wielu może odstraszyć, ale to "babka" z poczuciem humoru i lekkością słowa pisanego.

Czy zdarza Ci się mówić tak, kiedy masz ochotę powiedzieć nie?
Czy trudno prosić ci o pomoc i w rezultacie robisz coś sama?
Czy angażujesz się za bardzo w decyzje i wyniki osób które kochasz?
Czy masz poczucie, że powinnaś robić więcej?
Takie pytania zadaje autorka potencjalnemu czytelnikowi. Jeśli odpowiedzi są twierdzące to być może zainteresuje Cię ta książka.
To poradnik oparty na doświadczeniu zawodowym autorki.
Strażniczka to kompletne kompendium wiedzy jak stać się kobietą która rozumie samą siebie, słucha swojego wewnętrznego głosu, wie czego pragnie, jak chce żyć i co jest dla niej najwazniejsze.
To co mnie jako laikowi tematu podobało się najbardziej to prawdziwe, życiowe historie kobiet i odniesienie do kich przez autorkę. To było bardzo ciekawe.
Dla wielu z was książka może okazać się bardzo pomocną literaturą, aby walczyć o siebie, nie być biernym. Potrafić wyznaczać granice i ich strzec.
Książka jest napisana w bardzo przejrzysty sposób, spokojnie można sobie robić przerwy, wracać do poprzednich zadań,analizowac podsumowania.
Polecam każdemu kto lubi takie książki i pracę nad sobą.
Jeśli nie Ty, to kto?
Jeśli nie teraz, to kiedy?

 

Link do opinii
Recenzje miesiąca
Fałszywa królowa
Mateusz Fogt
Fałszywa królowa
Paderborn
Remigiusz Mróz
Paderborn
Jesteś jak kwiat
Beata Bartczak
Jesteś jak kwiat
Kolekcjoner
Daniel Silva
Kolekcjoner
Miłość szyta na miarę
Paulina Wiśniewska
Miłość szyta na miarę
Między nami jest Śmierć
Patryk Żelazny
Między nami jest Śmierć
Zagraj ze mną miłość
Robert D. Fijałkowski ;
Zagraj ze mną miłość
Forget Me Not
Julie Soto
Forget Me Not
Ktoś tak blisko
Wojciech Wolnicki (W. & W. Gregory)
Ktoś tak blisko
Róża Napoleona
Jacobine van den Hoek
Róża Napoleona
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy