Strażnik Bursztynowej Komnaty

Wydawnictwo: Wydawnictwo Psychoskok
Data wydania: 2014-10-18
Kategoria: Kryminał, sensacja, thriller
ISBN: 978-83-7900-271-9
Liczba stron: 477

Ocena: 5.33 (3 głosów)

Jesienią 1991 roku znaleziono zwłoki znanego wrocławskiego poszukiwacza Bursztynowej Komnaty, inżyniera Pawła Rylskiego. Z prowadzonego śledztwa niewiele wynika, a na dodatek ulatnia się dokumentacja Rylskiego, w której ponoć znajdowało się wiele cennych informacji. Dlaczego ktoś miałby zamordować Bogu ducha winnego poszukiwacza, jakich setki w Polsce? Czyżby za zbrodnią stał wywiad gospodarczy obcego państwa, które miało zamiar przejąć Elwro, gdzie Rylski pracował? A może ktoś nie chce, aby tajemnica Bursztynowej Komnaty wyszła na jaw? Sprawa jeszcze bardziej się komplikuje, gdy pojawia się kolejny trup. Czy to możliwe, aby zbrodni tej dokonała zazdrosna żona, Ewa Rylska, historyk z zawodu? Dlaczego tą kobietą nagle zainteresował się były oficer kontrwywiadu MSW, Mateusz Popiel, który przez lata poszukiwał Bursztynowej Komnaty? Co łączy Rylską i znanego wrocławskiego biznesmena, Józefa Krawczyka, który potajemnie spotyka się z oficerem GRU? „Strażnik Bursztynowej Komnaty” to bardzo zgrabnie skonstruowana powieść sensacyjna z wątkiem kryminalnym. Pełnokrwiste i wyraziste postacie, ciekawa sceneria lat przełomowych dla Polski i Europy, fascynująca zagadka do rozwiązania i doskonale uknuta intryga tworzą smakowitą całość.

Kup książkę Strażnik Bursztynowej Komnaty

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
REKLAMA

Zobacz także

Opinie o książce - Strażnik Bursztynowej Komnaty

Avatar użytkownika - Isgenaroth
Isgenaroth
Przeczytane:2014-11-03, Ocena: 4, Przeczytałem, Mam,
Jolanta Maria Kaleta powoli zaczyna przyczajać mnie do tego, że po sięgnięciu po jej książkę dobrze się bawię. Wspomniałem już kiedyś, że moje pierwsze spotkanie z prozą tej autorki nie należało do udanych, jednak tamten czas odszedł już w zapomnienie. Pani Kaleta wydając swą najnowszą powieść, zatytułowaną ,,Strażnik Bursztynowej Komnaty" udowadnia, że całkowicie odnalazła się na gruncie literackim, twardo po nim stąpa i doskonale wie czym chce zainteresować czytelnika, a co najważniejsze, w jaki sposób to uczynić, aby czytelnik ten był jak najbardziej zadowolony. Powieść wypada całkowicie realistycznie i w połączeniu z wieloma faktami historycznymi stanowi doskonała formę rozrywki dla spragnionych wrażeń miłośników literatury przygodowo - sensacyjnej. Książkę zdecydowanie zaliczam do takich, które ,,same się czytają" i choć w dalszym ciągu memu sercu bliższe pozostanie ,,Złoto Wrocławia" to ,,Strażnik Bursztynowej Komnaty" obudził we mnie instynkt szperacza. Bardzo żałowałem, że lektura ta trafiła w moje ręce w czasie, kiedy wyjazdy urlopowe są już tylko wspomnieniem. Z ogromna chęcią pojechałbym ponownie na tereny Dolnego Śląska, gdzie może dzięki tej autorce, przeżyłbym przygodę swojego życia. O wyjeździe takim i tak będę pamiętał i uważam, że Jolanta Maria Kaleta jest doskonałym promotorem regionu, który zamieszkuje i, o którym opowiada w swych coraz lepszych powieściach.
Link do opinii
Avatar użytkownika - agnieszka3201
agnieszka3201
Przeczytane:2014-10-16, Ocena: 6, Przeczytałam, Mam,
Polecam recenzję - http://recenzjemystic.blogspot.com/2014/10/przedpremierowo-jolanta-maria-kaleta.html
Link do opinii

Temat ciekawy, intrygujacy. Co prawda trochę się ta książka ciegnie, ale to nie umniejsza ciekawości książki. Szczegóły jak dla mnie dobrze ogarnięte, nie mam zastrzeżeń. 

Link do opinii
Inne książki autora
Pułapka
Jolanta Maria Kaleta0
Okładka ksiązki - Pułapka

Na poszukiwanie mitycznej „szczeliny jeleniogórskiej” – schowka z czasów II wojny światowej, w którym ponoć Niemcy...

Duchy Inków
Jolanta Maria Kaleta0
Okładka ksiązki - Duchy Inków

Akcja powieści Jolanty Marii Kalety „Duchy Inków” została umieszczona pod koniec lat osiemdziesiątych XX wieku. Do ekipy pracujących na zamku...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Recenzje miesiąca
Gdy byłem kimś innym
Stéphane Allix
Gdy byłem kimś innym
Najgorsze dzieci świata 2
David Walliams;
Najgorsze dzieci świata 2
Oddaj to morzu
Joanna Sykat
Oddaj to morzu
Spalona
Laura Bates
Spalona
Niech prawda śpi
Alicja Masłowska-Burnos;
Niech prawda śpi
Ziutek. Chłopiec od Parasola
Małgorzata Czerwińska-Buczek
Ziutek. Chłopiec od Parasola
Kaprys milionera
Izabella Frączyk, Jagna Rolska
Kaprys milionera
Pieniądze albo kasa
Paweł Beręsewicz
Pieniądze albo kasa
Pokaż wszystkie recenzje