Stulecie Winnych. Notes kulinarny. 80 przepisów

Wydawnictwo: Zwierciadło
Data wydania: 2019-04-03
Kategoria: Kuchnia
ISBN: 9788381320689
Liczba stron: 200

Ocena: 5.5 (2 głosów)

Przez sto lat rodzina Winnych tworzyła swoją smakową tradycję.

W kulinarnym notatniku Winnych znajdziecie przepisy na staropolskie potrawy jadane na Mazowszu w pierwszych dekadach XX wieku i na kultowe potrawy z ,,chudych" lat PRL-u. Nie zabraknie również włoskich inspiracji przywiezionych prawie 90 lat temu przez Guida z dalekiej Sycylii oraz wspaniałych tradycyjnych przepisów na Wielkanoc i Boże Narodzenie.

Ałbena Grabowska

Pisarka, lekarz neurolog-epileptolog. Matka trójki dzieci, która nie wyobraża sobie życia bez pisania. Wydała między innymi kryminał Ostatnia chowa klucz, powieści: Coraz mniej olśnień, Lady M., trzytomową sagę Stulecie Winnych oraz trylogię Alicja w krainie czasów (Wydawnictwo Zwierciadło). W 2015 wyróżniona nagrodą ,,Pióro" na Festiwalu Literatury Kobiet za 1 część sagi Stulecie winnych - ci, którzy przeżyli.

Tagi: Sagi rodzinne

Kup książkę Stulecie Winnych. Notes kulinarny. 80 przepisów

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
REKLAMA

Zobacz także

Opinie o książce - Stulecie Winnych. Notes kulinarny. 80 przepisów

Avatar użytkownika - karolinaosewska
karolinaosewska
Przeczytane:2020-10-13, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 książki 2020,

Zaspokajanie głodu i gaszenie pragnienia to podstawowe potrzeby człowieka. Ale jedzenie, napoje to nie tylko podstawa piramidy Maslowa. Jedzenie i napoje to smaki dzieciństwa, to smaki, które stają się tradycją rodzinną, to wspomnienia, które one przywołują, to czas spędzony z ukochanymi osobami, to wszystkie podróże małe i duże, które przeżyliśmy w swoim życiu.

W taki sposób o jedzeniu, o gotowaniu z sercem, z miłością traktuje "Notes kulinarny". To przepięknie wydane maleństwo skrywa w sobie tyle miłości, radości, wspomnień i wzruszeń, a także niesamowitych przepisów na każdą okazję.

"Notes kulinarny" umocnił mnie w przekonaniu, że koniecznie muszę sięgnąć po trylogię "Stulecie Winnych", albowiem fragmenty powieści, które przeplatają zbiór przepisów, podbiły moje serce i dały mi zaczątek świata rodziny Winnych, który chcę poznać i poczuć całą sobą.

"Notes kulinarny" to siedem działów(przekąski, zupy, obiady, słodkości, Boże Narodzenie, Wielkanoc, Napoje) które skrywają wiele ciekawych i smakowitych przepisów. Święta coraz bliżej, więc dział o Bożym Narodzeniu zaraz będzie jak znalazł. Każdy dział, jak już wspominałam, poprzedza fragment powieści "Stulecie Winnych" idealnie dopasowany do tematyki danego działu.

Na pochwałę i uwagę zasługuje przepiękne wydanie notesu. Błękitna, twarda oprawa w różowo-białe kwiaty, prześliczne zdjęcia zdobiące notes, a także papier kremowy, miły w dotyku, jak również oryginalne zapięcie notesu - różowa gumka ! Uwielbiam takie detale. 

"Notes kulinarny" ze świata Winnych to skarbnica 70 przepisów, ale także książeczka na kartach której znajdziecie tyle emocji, uczucia, miłości do gotowania, jedzenia, ale przede wszystkim do rodziny. Notes ten zachęci na sto procent, jestem o tym przekonana; moja osoba na to dowodem; do sięgnięcia po powieść "Stulecie Winnych" i poznania tej wspaniałej wielopokoleniowej rodziny bliżej. Polecam z całego serca ! Jestem zachwycona ! 

Za egzemplarz do recenzji dziękuję Wydawnictwu Zwierciadło. 

Link do opinii
Inne książki autora
Lot nisko nad ziemią
Ałbena Grabowska0
Okładka ksiązki - Lot nisko nad ziemią

Olśniewająca powieść, od której nie sposób się oderwać. Weronika Przybyszewska dorastała w czasach, w których lepiej było się nie...

Uczniowie Hippokratesa. Doktor Anna
Ałbena Grabowska0
Okładka ksiązki - Uczniowie Hippokratesa. Doktor Anna

Oparta na faktach opowieść o pierwszej dyplomowanej lekarce praktykującej na ziemiach polskich. Koniec lat 70. XIX wieku. Anna Tomaszewicz po zakończeniu...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Cytaty z książki

Na naszej stronie nie ma jeszcze cytatów z tej książki.


Reklamy