Świat według Jo. Tom II

Nowe przygody Jo w świecie, którym rządzą kobiety

Jo ma dopiero dziewiętnaście lat, lecz za sobą mnóstwo niebezpiecznych przygód, w które wpędziły ją nieposkromiona ciekawość oraz wielki temperament. Teraz jest lekarką królowej, nosi tytuł księżnej i dysponuje sporym majątkiem.

Na polecenie swojej zwierzchniczki Jo wyrusza w morską podróż. Jako tłumaczka towarzyszy delegacji handlowej, która udaje się na wyspę Kerydę w celu zakupu materiału wybuchowego.
Nic nie wskazuje na to, by królewska medyczka znów miała wpakować się w jakieś kłopoty. Jednak czy to możliwe, żeby osobie takiej jak Jo życie nie szykowało nowych, groźnych niespodzianek?

Informacje dodatkowe o Świat według Jo. Tom II:

Wydawnictwo: Novae Res
Data wydania: 2022-08-10

Kup książkę Świat według Jo. Tom II

Świat według Jo. Tom II - opinie o książce

Jo osiągnęła naprawdę dużo. Jest lekarką i to samej królowej, ma tytuł księżnej, a jej majątek pozwala jej żyć na dość wysokim poziomie. Nadal jednak pozostała sobą, osobą lubiącą przygody, ciekawską i to bardzo. Dlatego, kiedy zostaje oddelegowana w podróż, która ma się zakończyć aż na wyspie Keryda, cieszy się z tego. Ma być tłumaczką i towarzyszyć delegacji handlowej, która udaje się tam w celu zakupu materiału wybuchowego. Młoda kobieta przeszła w swoim życiu już naprawdę dużo przygód, tym razem wszystko miało odbyć się dość spokojnie. No cóż, plany planami, a życie lubi nam płatać figla. Na dodatek Jo ze swoją ciekawością i temperamentem nierzadko wpada w tarapaty. Co takiego się stanie? Jakie przygody na nią czekają?

Tom pierwszy spodobała mi się, dlatego nawet się nie zastanawiałam czy przeczytać kontynuację. Chciałam poznać dalsze losy Jo i cieszę się, że to zrobiłam. Tom drugi okazał się tak samo ciekawy i wciągający jak pierwszy, a świat wykreowany przez autorkę nadal mi się podobał.
Książka nie należy do cieniutkich, a wręcz przeciwnie, ma ponad 600 stron. Mimo to nawet nie wiem, kiedy ją przeczytałam, a to dzięki wciągającej historii oraz lekkiemu stylu pisania autorki. Podczas czytania towarzyszyły mi różnorodne emocje. Jeśli chodzi o akcję, nie jest jakoś bardzo szybka, jednak moim zdaniem sprawnie poprowadzona.

Jo pozostała bohaterką ciekawą, dającą się lubić. Co prawda trochę się zmieniła, jednak o tych zmianach nie mogę Wam nic więcej powiedzieć. Gdybym to zrobiła, zdradziłabym zbyt dużo z fabuły, odbierając Wam przyjemność z czytania.

„Świat według Jo. Tom II” to książka, która zapewniła mi kilka przyjemnych wieczorów. Mnie się podobała i ze swojej strony polecam.

Recenzja książki pojawiła się również na moim blogu - Mama, żona - KOBIETA

Talizman z zaświatów. Tom II. Kinga
Ewa Zienkiewicz0
Okładka ksiązki -  Talizman z zaświatów. Tom II. Kinga

Beata znudzona sukcesami zapewnionymi przez magiczny talizman wywołujący zakochanie pozostawia go w zwiedzanym kościele na wycieczce w Kolumbii. Talizman...

Świat według Jo
Ewa Zienkiewicz0
Okładka ksiązki - Świat według Jo

Burzliwe przygody w świecie, którym rządzą kobiety Jo, młoda dziewczyna z nadmorskiej osady Piaski, żeby ocalić życie, musi się nagle zamienić...