Świat według Jo. Tom II

Jo osiągnęła naprawdę dużo. Jest lekarką i to samej królowej, ma tytuł księżnej, a jej majątek pozwala jej żyć na dość wysokim poziomie. Nadal jednak pozostała sobą, osobą lubiącą przygody, ciekawską i to bardzo. Dlatego, kiedy zostaje oddelegowana w podróż, która ma się zakończyć aż na wyspie Keryda, cieszy się z tego. Ma być tłumaczką i towarzyszyć delegacji handlowej, która udaje się tam w celu zakupu materiału wybuchowego. Młoda kobieta przeszła w swoim życiu już naprawdę dużo przygód, tym razem wszystko miało odbyć się dość spokojnie. No cóż, plany planami, a życie lubi nam płatać figla. Na dodatek Jo ze swoją ciekawością i temperamentem nierzadko wpada w tarapaty. Co takiego się stanie? Jakie przygody na nią czekają?

Tom pierwszy spodobała mi się, dlatego nawet się nie zastanawiałam czy przeczytać kontynuację. Chciałam poznać dalsze losy Jo i cieszę się, że to zrobiłam. Tom drugi okazał się tak samo ciekawy i wciągający jak pierwszy, a świat wykreowany przez autorkę nadal mi się podobał.
Książka nie należy do cieniutkich, a wręcz przeciwnie, ma ponad 600 stron. Mimo to nawet nie wiem, kiedy ją przeczytałam, a to dzięki wciągającej historii oraz lekkiemu stylu pisania autorki. Podczas czytania towarzyszyły mi różnorodne emocje. Jeśli chodzi o akcję, nie jest jakoś bardzo szybka, jednak moim zdaniem sprawnie poprowadzona.

Jo pozostała bohaterką ciekawą, dającą się lubić. Co prawda trochę się zmieniła, jednak o tych zmianach nie mogę Wam nic więcej powiedzieć. Gdybym to zrobiła, zdradziłabym zbyt dużo z fabuły, odbierając Wam przyjemność z czytania.

„Świat według Jo. Tom II” to książka, która zapewniła mi kilka przyjemnych wieczorów. Mnie się podobała i ze swojej strony polecam.

Recenzja książki pojawiła się również na moim blogu - Mama, żona - KOBIETA

Kup książkę Świat według Jo. Tom II

Dziewczyny chłopaki i skarb
Ewa Zienkiewicz0
Okładka ksiązki - Dziewczyny chłopaki i skarb

Dowcipne dialogi, pełna zwrotów akcja, niezwykłe perypetie nastolatków, za sprawą dość niekonwencjonalnych metod poszukiwania skarbu oraz spora dawka ciepłego...

Pomyśl tylko życzenie. T. 2. Oliwier i tropiki
Ewa Zienkiewicz0
Okładka ksiązki - Pomyśl tylko życzenie. T. 2. Oliwier i tropiki

Ciąg dalszy mentalnych podróży znanej nam z pierwszego tomu Anki Rawickiej. Od czasu ostatnich podróży minęły ponad dwa lata i sporo zmieniło się...