Świat według Jo

Burzliwe przygody w świecie, którym rządzą kobiety

Jo, młoda dziewczyna z nadmorskiej osady Piaski, żeby ocalić życie, musi się nagle zamienić tożsamością z nieznajomą i odgrywać rolę arystokratki. Przeszłość nieznajomej skrywa wiele sekretów i śmiertelnych zagrożeń. Wkrótce na drodze Jo pojawi się znacznie więcej problemów, a to za sprawą spotkania z dwiema skrytobójczyniami, które mają za zadanie siłą doprowadzić ją do wyznaczonego celu. W świecie, gdzie rządzą kobiety, Jo dorasta, uczy się sztuk walki, zdobywa licencję uzdrowicielki, doświadcza kilku miłości, trafia do oriestańskich pałaców i afrabskich haremów. A i cel okazuje się zupełnie inny, niż się na początku wydawało…

Informacje dodatkowe o Świat według Jo:

Wydawnictwo: Novae Res
Data wydania: 2020-11-19
ISBN: 978-83-8219-050-2

Tagi: novae res zaczytani Ewa Zienkiewicz literatura fantasy świat według jo

Kup książkę Świat według Jo

Świat według Jo - opinie o książce

Jo pochodzi z dość bogatej rodziny, żyje w świecie gdzie żądzą kobiety. Namówiona przez babcię ma zamiar zostać lekarką i w tym celu udaje się do szkoły medycznej. Niestety do niej nie dociera, a na dodatek musi przejąć tożsamość zupełnie nieznanej sobie osoby. Młoda dziewczyna przestaje być Jo, a staje się Amalą. Przed nią bardzo trudny czas, czeka ją wiele wyzwań oraz nauk, aby jej prawdziwa tożsamość nigdy nie ujrzała światła dziennego. Czy jej się uda? Ta zamiana jest początkiem wielu niebezpieczeństw, jakie pojawią się w jej życiu. Czy uda jej się ujść z życiem? Dlaczego doszło do zamiany tożsamości? Kim jest Amala? Czy Jo jeszcze kiedyś wróci do swojej rodziny? Czy odzyska swoje życie?

Lubię co jakiś czas sięgnąć po książki z gatunku fantastyki. Opis wydawał mi się ciekawy, dlatego postanowiłam bliżej poznać Jo i jej historię. Jak wrażenia po przeczytaniu? Całkiem pozytywne. Zdecydowanie przypadł mi do gustu świat, jaki wykreowała autorka. Dzięki opisom mogłam bez problemu sobie go wyobrazić, odnaleźć w nim. Sama historia również mi się podobała. Uważam, że zarówno pomysł na fabułę, jak i samo wykonanie było na całkiem zadowalającym poziomie.
Książka nie należy do cienkich, a wręcz przeciwnie, ma 640 stron więc śmiało można, nazwać ją grubaskiem. Osobiście jednak na tyle się wciągnęłam w świat Jo i Amali, że wcale nie odczułam, że jest ich aż tyle. Czytało się ją dość szybko, a podczas czytania towarzyszyły mi emocje.

Bohaterki ciekawe, dobrze wykreowane. Historię poznajemy z perspektywy Jo oraz Amali. Obie postacie uważam za ciekawe, warte poznania, dające się lubić. Niestety nie powiem wam nic więcej, niż wcześniej w zarysie historii, ponieważ musiałabym zdradzić zbyt wiele z fabuły.

„Świat według Jo” to książka, z którą spędziłam udany czas i uważam, że warto po nią sięgać. Mnie się spodobała i polecam.

Recenzja książki pojawiła się również na moim blogu - Mama, żona - KOBIETA

„...świętym obowiązkiem kobiet jest chronić mężczyzn przed nimi samymi”.

💙💙💙

💙💙💙

,,Świat według Jo” autorstwa Ewy Zienkiewicz to pierwszy tom serii ,,Świat według Jo”.

♤Jest to pozycja dość obszerna. Ma prawie sześćset pięćdziesiąt stron myślę więc, że określenie książkowy grubasek idealnie do niej pasuje.

♤Należy do gatunku fantasy oraz science fiction.

♤Także zdecydowanie skierowana jest do nieco starszych czytelników ze względu na pojawiające się sceny erotyczne, jak i wulgarny język. A także ze względu na sam styl autorki, który jest dość specyficzny.

♤O co mi chodzi? Uważam, iż ta książka napisana jest dość ciężkim językiem. Posiada, wiele trudnych słów i zwrotów jednak tutaj na ratunek przychodzi nam słowniczek umieszczony na samym końcu. Mnie osobiście on dość sporo ułatwił.

♤Sam pomysł na fabułę jak dla mnie świetny. Autorka stworzyła powieść niebanalną i oryginalną. Taką, od której ciężko się oderwać.

♤Nie będę jednak ukrywać, iż kreacja przedstawionego w tej książce świata z początku nieco mnie przytłoczyła. Miałam niemały problem, by się w nim odnaleźć.

Oczywiście im dalej byłam, historii tym ten problem zanikał. Ostatecznie wciągnęłam się w tę opowieść i nawet dość szybko ją przeczytałam.

♤Jeśli chodzi, o bohaterów to tutaj nie mam co narzekać. Postać Jo była bardzo dobrze przedstawiona, ale nie tylko ona. Znajdziecie w tej pozycji wiele charakterów wartych uwagi.

No co tu dużo mówić. Uważam, iż jest do dobra książka, której trzeba dać szanse się rozwinąć.

Polecam i zachęcam do samodzielnej opinii.

Avatar użytkownika - pachnacestrony
pachnacestrony
Przeczytane:2021-02-14,

Fantastyka to gatunek, który praktycznie zawsze był mi obcy. W domu na półkach trudno dojrzeć pozycje z tej kategorii, a zwłaszcza takie których opis zaciekawi mnie na tyle aby po nie sięgnąć. "Świat według Jo" to książka która skusiła mnie tym, co u mnie często przesądza w wyborze książki- przepiękną, wręcz baśniową okładką.

Główna bohaterka, tytułowa Jo, w wyniku fatalnej pomyłki zostaje porwana i zamiast do szkoły medycznej w której miała uczyć się fachu, wbrew sobie wyrusza do obcego państwa.

Gdy wyjaśnia swoją sytuację, żeby uratować swoje życie musi przyjąć tożsamość dziewczyny która powinna być na jej miejscu. Jo przysięga że od tej chwili pod groźbą śmierci jest Amalą i umrze jako Amala. Od tego momentu już nikt nie może poznać jej prawdziwej tożsamości, a także czeka ją masa nauki aby stać się swoją poprzedniczką. Zaczyna nowe życie, które dotychczas było jej obce- życie, w którym na każdym kroku może jej grozić niebezpieczeństwo

Świat stworzony przez autorkę jest niesamowity - wszystko zostało wykreowane zupełnie od podstaw, krainy, języki obce, tradycje, wszystko jest ukazane w tak ciekawy sposób, że podczas lektury momentami miałam ochotę wejść do książki i już tam pozostać. Tak baśniowe opisy tego świata były prawdziwą pożywką dla wyobraźni.

Bardzo podobał mi się zamysł na książkę, i praktycznie nie było momentów w których odczułam że akcja zwalnia, cały czas coś się działo, pojawiały się nowe postacie, nowe tajemnice. Całość została uzupełniona ilustracjami oraz mapą, na wewnętrznej stronie okładki, która dodatkowo działa na wyobraźnię. W książce role kobiece i męskie, które są często spotykane w naszym świecie zostały odwrócone- tutaj kobiety przejmują świeczkę, pracują, walczą, podejmują decyzje i są głowami państw, a rola mężczyzn ogranicza się  do sprawowania opieki nad dziećmi i  zajmowania się domem. Miałam wrażenie że czasami mężczyźni byli traktowani jak ludzie gorszego sortu, upodlani,których los jest z góry nakreślony, podczas gdy kobiety zostały postawione na podium. Nie spodobał mi się ten zabieg ze względu na prywatne poglądy o równości obu płci i wzajemnym szacunki, ale jestem w stanie zrozumieć zamysł autorki aby stworzyć świat zdominowany przez kobiety. Nie mniej jednak świat został przedstawiony barwnie,i dobrze bawiłam się przy lekturze.

Niezwykły pies Bruno
Ewa Zienkiewicz0
Okładka ksiązki - Niezwykły pies Bruno

Gdy w twoim życiu niespodziewanie pojawia się pies, szykuj się na zmiany! W życiu Julii zapanowała irytująca nuda. Synowie niespodziewanie zerwali z nią...

Pomyśl tylko życzenie. T. 1. Z deszczu pod rynnę
Ewa Zienkiewicz0
Okładka ksiązki - Pomyśl tylko życzenie. T. 1. Z deszczu pod rynnę

„Mój dziadek to podły faszysta. A rodzice to para zakłamanych mieszczuchów. Bezbarwnych, nijakich, chodząca przeciętność. Za grosz ambicji, życiowego...