Okładka książki - Świąteczne tajemnice. Tom II

Świąteczne tajemnice. Tom II


Ocena: 5 (5 głosów)

Drugi tom unikalnej antologii najlepszych świątecznych opowieści kryminalnych

Ten wyjątkowy zbiór zawiera rozmaite opowiadania kryminalne, które łączy magiczny świąteczny klimat. Czytelnicy znajdą tu zarówno klasyczne, jak i współczesne utwory, pełne kryminalnych zagadek, mrocznych tajemnic, zaskakujących zwrotów akcji, a czasem również atmosfery grozy.

Misternie skonstruowane fabuły, ekscentryczni bohaterowie i niesamowita świąteczna atmosfera sprawią, że ta antologia będzie wymarzonym prezentem dla każdego, komu Święta Bożego Narodzenia kojarzą się z wciągającą lekturą.

Informacje dodatkowe o Świąteczne tajemnice. Tom II:

Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Data wydania: 2021-11-23
Kategoria: Kryminał, sensacja, thriller
ISBN: 9788382024005
Liczba stron: 760
Tytuł oryginału: The Big Book of Christmas Mysteries

Tagi: bóg

więcej

Kup książkę Świąteczne tajemnice. Tom II

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
Cytaty z książki

Na naszej stronie nie ma jeszcze cytatów z tej książki.


Dodaj cytat
REKLAMA

Zobacz także

Świąteczne tajemnice. Tom II - opinie o książce

Avatar użytkownika - karolinaosewska
karolinaosewska
Przeczytane:2025-02-07, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2025,

Zbrodnia na Gwiazdkę

 

Mimo że święta Bożego Narodzenia to czas miłości i pokoju, który nijak nie kojarzy nam się ze zbrodnią wszelaką, to tak się składa, że ten wyjątkowy, rodzinny czas był i jest chętnie wykorzystywany jako tło właśnie w powieściach czy opowiadaniach kryminalnych przez pisarzy na całym świecie. 

 

Wydawnictwo Zysk i S-ka na święta, które co prawda już minęły, ale równie dobrze i na następne, przygotowało dla nas, czytelników nielada gratkę, a mianowicie zbiór najlepszych opowieści kryminalnych. 

 

W zbiorze tym odnajdziemy trzydzieści opowiadań, które są tak rozmaite, że każdy z Was znajdzie pośród nich coś dla siebie. Opowiadania te posegregowane są na pięć tematycznych kategorii. I tak znajdziecie tu przerażające opowiadania świąteczne, w których najbardziej moje serce podbiło opowiadanie "Opowieść siedemdziesiąta czwarta" Jonathana Santlofera, w którym przeczytamy o pewnym przerażającym eksperymencie, "Figury woskowe" Ethel Line White, w którym poznajemy siłę sugestii i wyobraźni. Przeczytacie w tym zbiorze także zaskakujące i współczesne opowiadania świąteczne, w których zaskoczyły mnie opowiadania "Śmierć w Wigilię" Stanley'a Ellina, które ukazuje trującą moc siostrzanej miłości, "Chińskie jabłko"Joseph Shearing pokazujące jak łatwo podszyć się pod czyjąś tożsamość, "Wczesne Boże Narodzenie" Douga Allyna, dość smutne i przygnębiające jak na okres świąteczny, ukazujące siłę miłości do dziecka, "Po - Trzykropek" Sary Paretsky, z racji, że jednym z głównych bohaterów jest pies rasy golden retriever. Odnajdziecie też tu opowiadania zagadkowe i klasyczne, przy których warto wspomnieć o opowiadaniu "Co za los !" Mary Higgins Clark, o pewnym wygranym losie i trującym bluszczu, "Śmierć przy radiu" Ngaio Marsh, o zaskakującym morderstwie przy użyciu radia, "Latające gwiazdy" G.K. Chestertona, opowiadanie ze słynnym Ojcem Brownem,"Świąteczne przyjęcie" Rexa Stouta, opowiadanie w którym ważną rolę gra przebranie Świętego Mikołaja, "Pamiątki po Rafflesie" E.W. Hornunga, o słynnym złodzieju i gentlemanie, "Cena światła" Ellis Peters, o pewnym wydarzeniu w kościele w noc wigilijną, "Świąteczny pociąg" Willa Scotta, opowieść ciekawa ze względu na spryt i przebiegłość czarnego charakteru 😉, "Markheim" Roberta Louisa Stevensona, o zbrodni i pojedynku człowieka z podszeptami sumienia, diabła i na koniec opowiadanie naszej kochanej Agathy Christie "Świąteczna tragedia" z panną Marple. 

"Świąteczne tajemnice" to wspaniały zbiór opowiadań kryminalnych, których akcja dzieje się w okresie świąt Bożego Narodzenia. Jest tu tak duży wybór, że na pewno każdy czytelnik znajdzie tu opowieść, która podbije jego serce. Jest to także doskonała okazja by poznać twórczość pisarzy i pisarek, o których być może wcześniej nie słyszeliście, tak jak ja i jeśli pióro danego autora Was zaintryguje, sięgnięcie po inne jego dzieła. To naprawdę wspaniała zaleta tego zbioru. Jest to także doskonały prezent dla kochających klasyczne opowieści kryminalne, bez morza krwi i flaków, za to z frapującą zagadką. 

Trzeba wspomnieć także o krótkich wstępach o danym autorze/autorce przed każdym opowiadaniem, które doskonale wprowadza czytelnika w świat twórczości danego autora/autorki. Bardzo mi się to podobało.

Wydanie tego zbioru jest prześliczne, twarde, z obwolutą, posiadające okładkę o bardzo ciekawej frakturze, i ładnie wyglądające na półcę, jest trochę nieporęczne w czytaniu, bo to w końcu mała cegiełka, 742 stron lektury, ale jakiej! Doskonałej, więc taki ciężar można dźwigać ;). 

Polecam Wam z całego serca ten zbiór opowiadań ! 

 

Za egzemplarz do recenzji dziękuję wydawnictwu Zysk i S-ka.

 

Link do opinii
Avatar użytkownika - Czytomanka
Czytomanka
Przeczytane:2022-01-09,

"Świąteczne tajemnice" to drugi tom cyklu, gdzie rok wcześniej była wydana pierwsza część, którą również czytałam! Uwielbiam książki świąteczne, można poczuć cały klimat Świąt! Ta jest równie wspaniała co poprzednia i szczerze mogę polecić!

IG: Czytomanka

👉Antologia najlepszych świątecznych opowieści kryminalnych. Znajdziemy tutaj klasyczne historie, nowoczesne, przerażające, intrygujące i zaskakujące. Wybór jest bardzo duży, a każde opowiadanie jest inne, co sprawia, że książka w całości jest zachwycająca.

👉Uwielbiam takie antalogie! Jestem jedną z większych fanek zbiorowych historii z lekką nutą kryminału w tle, podczas świątecznej aury. Genialna! Jeśli kochasz święta tak jak ja, to tego typu książki są obowiązkowe! Książka wprowadza w doskonały świąteczny nastrój.

❗Ocena: 10/10

Link do opinii
Avatar użytkownika - MagdaKa
MagdaKa
Przeczytane:2021-12-20, Ocena: 5, Przeczytałam,

Święta Bożego Narodzenia - czas choinki, dobrych życzeń, prezentów. Oczywiście nie może wśród nich zabraknąć książek. Proponuję więc świetną lekturę, utrzymaną w zimowo-świątecznym klimacie, a mianowicie zbiór najlepszych opowiadań kryminalnych pt. “Świąteczne tajemnice”. W tej antologii znajdują się zarówno utwory klasyczne, utrzymane w dawnym, wiktoriańskim stylu, jak i te bardziej współczesne. Podobnie jest z autorami - ich zróżnicowanie jest duże (aż trzydziestu twórców angielskojęzycznych), nie brak klasyków, oczywiście Agatha Christie, O. Henry, czy Gilbert K. Chesterton, ale są też zaskakujące niespodzianki: czyli tekst Roberta Louisa Stevensona znanego raczej z powieści podróżniczo-przygodowych czy amerykańskiego pisarza science fiction Isaaka Asimova.
Opowiadania, różne w treści i stylistyce, łączy jedno - zimowy, okołoświąteczny klimat. No cóż, okazuje się, że Boże Narodzenie wcale nie stanowi przeszkody dla wszelkiej maści przestępców, kryminalistów, zbrodniarzy, a nawet przeciętnych obywateli, którzy zaplanowali swoje niecne czyny właśnie na ten czas. Mamy więc morderstwa, oszustwa, kradzieże, włamania, szantaże, skrywane rodzinne tajemnice, kłótnie, nieszczęśliwe wypadki - krótko mówiąc, kryminalne sprawy wymagające dochodzenia, wyjaśnienia przez wytrawnych śledczych czy też detektywów.
Zróżnicowanie tematyczne i stylistyczne prezentowanych w tym zbiorze opowiadań powoduje, że każdy czytelnik znajdzie tu coś dla siebie, a dużym ułatwieniem w wyborze lektury będzie dla niego podział książki na pięć części, z których każda nosi tytuł adekwatny do treści zamieszczonych tam tekstów. Mamy więc opowiadania przerażające, zaskakujące, zagadkowe, klasyczne i wreszcie te współczesne.
“Świąteczne tajemnice” to gratka dla miłośników utworów kryminalnych. Różnorodność opowiadań i autorów sprawi, że czytelnik nie będzie się nudził podczas ich lektury, a ciekawa fabuła, interesujący bohaterowie, niebanalne intrygi na pewno będą zachętą do sięgnięcia po tę antologię. I niech was nie przeraża grubość tomu - czas przy czytaniu tych kryminalnych opowiastek mija szybko i nim się zorientujecie, przeczytacie całość. Polecam serdecznie.

Wydawnictwu Zysk i S-ka dziękuję za egzemplarz recenzencki.

Cała recenzja:

Link do opinii
Avatar użytkownika - przyrodaz
przyrodaz
Przeczytane:2022-03-15, Ocena: 6, Przeczytałam,

Jest to tom drugi, pierwszego nie czytałam, ale jak spostrzegłam są to dwie osobiste książki, których nie trzeba czytać kolejno, a nawet jeśli nie przypadną do gustu, to spokojnie można zakupić choćby jedną z nich. Jedyne, co będzie różne, to historie w nich zawarte i różnorodni autorzy, których historie przeczytacie. Nie mniej jednak ja będąc pod ogromnym zachwytem drugiej części, póki co mam w planach powrót do pierwszej.
Zanim przejdziecie do jakiegokolwiek opowiadania w przodzie poznacie nie tylko imię i nazwisko autora, ale także jego krótką biografię. Wskazane zostaną również poprzednie dzieła autorów, jeśli takowe posiadali. Jest to bardzo pomocne, bo naprawdę każdy z nich pisał pod innym stylem z inną intonacją i innym postrzeganiem zbrodni. Zawsze w razie zainteresowania jednym z nich możecie zaopatrzyć się we wcześniejsze książki.
W tej pozycji znajdziecie trzydzieści różnorodnych opowiadań z naprawdę inną ilością stron. Jedne bywają dłuższe, inne bardzo krótkie, ale równie ciekawe. Musicie również wiedzieć, że sama książka jest w twardej obudowie, nieco większa od innych pozycji i druczek jest tutaj dużo mniejszy. Spodobał mi się również fakt, że wiele z nich zawiera bardzo dużo dialogów, gdzie treść praktycznie sama się czyta. Inne bywają bardziej w formie opowiadania narratora, czyli gdzieniegdzie jedynie pojawi się jakiś dialog. Jedne pisane są z perspektywy postaci o innych opowiada dany autor. Dzielą się również na takie, które potrafią przestraszyć i takie, które pozostawiają po sobie niepokój, choć tak naprawdę aż takich strasznych rzeczy tam nie było. Kilka z nich było jakby z duszą, kiedy wczuliśmy się w niepokojącą sytuację zaczął udzielać mi się niepokój, że ktoś gdzieś obok mnie stoi, choć nikogo tam nie było. Zupełnie jakby osoba z danego opowiadania w niematerialny sposób znalazła się w moim pobliżu. To uczucie nie opuszcza nawet po skończeniu książki. Jakby poprzez czytanie jakaś dusza została uwolniona! Fani kryminałów powinni być nią zachwyceni, gdyż w dotychczasowych książkach kryminalnych nie odnalazłam takiego odczucia...

Link do opinii
Avatar użytkownika - wkp
wkp
Przeczytane:2021-12-10, Ocena: 4, Przeczytałem,

WIĘCEJ ŚWIĄTECZNYCH DRESZCZY I ZAGADEK

 

Drugi tom ,,Najlepszych świątecznych opowieści kryminalnych" pojawił się na polskim rynku i co tu dużo mówić, ta antologia jest jeszcze lepsza od poprzedniej. Ciekawy, nieoczywisty dobór autorów (Isaac Asimov!), świetne teksty, dużo dobrej zabawy i, oczywiście, bożonarodzeniowy klimat, sprawiają, że warto jest po niego sięgnąć. Oczywiście jeśli lubicie opowieści z dreszczykiem i świąteczną atmosferę.

 

Zbliżają się święta Bożego Narodzenia. Czas miłości, dobrych życzeń, prezentów, zapachów korzennych przypraw, gorącej czekolady i... trupów, zagadek i ludzi stawiających im czoło. Czy skutecznie?

 

https://ksiazkarniablog.blogspot.com/2021/12/swiateczne-tajemnice-najlepsze.html

Link do opinii
Recenzje miesiąca Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy