安iat這. Audiobook

Ocena: 5 (1 g這s闚)

Poruszaj帷a love story dla nastolatków, której nie da si zapomnie.

Autor zekranizowanych bestsellerowych 13 powodów, w Polsce sprzedano 100 tysi璚y egzemplarzy tej ksi捫ki.

Sierra prowadzi podwójne 篡cie, a jego rytm wyznaczaj 鈍i皻a Bo瞠go Narodzenia. Jedno to 篡cie w Oregonie, przy plantacji drzewek choinkowych, któr prowadzi jej rodzina. Drugie to 篡cie 鈍i徠eczne, kiedy przychodzi czas ich sprzeda篡 i wszyscy przenosz si na miesi帷 do Kalifornii. Gdy podczas jednej ze 鈍i徠ecznych podró篡 poznaje Caleba, wszystko si zmienia.

Calebowi daleko do idealnego ch這paka. Kiedy pope軟i ogromny b陰d, którego cen wci捫 p豉ci. Sierra potrafi w nim jednak zobaczy co wi璚ej ni jego przesz這嗆 i jest gotowa zrobi wszystko, by pomóc mu odzyska wiar w siebie. Sierra i Caleb odkrywaj co, co mo瞠 przezwyci篹y nieporozumienia, podejrzliwo嗆 i niech耩, które narastaj wokó nich: prawdziw mi這嗆.

Pi瘯na opowie嗆 o mi這軼i i wybaczeniu. Stephen Chbosky, autor zekranizowanej powie軼i Charlie.

安iat這 to poruszaj帷a powie嗆 [...] o drugiej szansie i o tym, jak si nauczy postrzega ludzi takimi, jacy s. [...] Czytaj帷 t cudown histori mi這sn, 鄉ia豉m si, p豉ka豉m, trzyma豉m za nich kciuki i - tak, ca趾owicie si w nich zakocha豉m. Jennifer Niven, autorka bestselleru Wszystkie jasne miejsca.

Informacje dodatkowe o 安iat這. Audiobook:

Tytu orygina逝: What Light

wi璚ej

Kup ksi捫k 安iat這. Audiobook

Cytaty z ksi捫ki

Na naszej stronie nie ma jeszcze cytat闚 z tej ksi捫ki.

Dodaj cytat

Zobacz tak瞠

安iat這. Audiobook - opinie o ksi捫ce

Avatar u篡tkownika - kochamciemojezycie
kochamciemojezycie
Przeczytane:2017-11-28, Przeczyta貫m, Mam,
Jay Asher, jest autorem, którego raczej nie trzeba przedstawia polskim czytelnikom, szczególnie tym si璕aj帷ym po literatur m這dzie穎wa. Jego przedostatnia powie嗆 pod tytu貫m "13 powodów" by豉 wznawiana kilka razy. Ostatnie wznowienie wi您a這 si z emisj serialu na podstawie tego bestseleru. Tym razem autor ma do zaproponowania swoim czytelnikom, co zupe軟ie innego. Skusicie si?   "安iat這" to magiczna i bardzo 鈍i徠eczna i klimatyczna ksi捫ka, kierowana szczególnie do m這dego czytelnika. Gówna bohaterka o imieniu Sierra, jest niezwykle dojrza陰 nastolatk. Co roku wraz ze swoimi rodzicami, przenosi si na miesi帷 do Kalifornii, by wspomóc rodzinny interes polegaj帷y na sprzeda篡 choinek. W Oregonie zostawia dom, szko喚 oraz ukochane kole瘸nki. W Kalifornii natomiast sp璠za czas z przyjació趾, dla której ma w豉軼iwie ten jeden miesi帷 w roku. Dziewczyna 篡je tak od lat - w dwóch 鈍iatach, dwóch miejscach, pomi璠zy dwoma otoczeniami. Ten rok okazuje si wyj徠kowy. Niestety najprawdopodobniej b璠zie to ostatni rok, w którym rodzina przyjedzie sprzedawa swoje drzewka. Interes przestaje by bowiem op豉calny. Ale to nie jedyna zmiana, która nast徙i w 篡ciu nastolatki. Sierra pewnego dnia, pomi璠zy choinkami spotyka Caleba. Ich relacja, która staje si coraz bardziej za篡豉 zawadza w豉軼iwie wszystkim. Po pierwsze, dziewczyna za chwil wraca do domu, po drugie Caleb uwa瘸ny jest za gro幡ego szale鎍a. Co takiego zrobi ch這pak, 瞠 nikt nie chce da mu drugiej szansy? Czy Sierra i Caleb maj perspektyw by odnale潭 szcz窷cie? Tego dowiecie si oczywi軼ie si璕aj帷 po t ksi捫k.    "安iat這" to z jednej strony typowe love story dla nastolatków, takie przyjemne, na jeden wieczór pod kocem, w przed鈍i徠ecznej gonitwie. Z drugiej natomiast, to pi瘯na, wzruszaj帷a i daj帷a do my郵enia historia o przyja幡i, przebaczeniu, dawaniu drugiej szansy.  Zdecydowanie polecam.

Rewelacyjna, ciep豉 ksi捫ka idealna na zimne 鈍i徠eczne wieczory. Tak krótko scharakteryzowa豉bym t histori. Jednak musz powiedzie co znacznie wi璚ej bo autorowi si to zwyczajnie nale篡.

Pomys na ksi捫k - no umówmy si- nie jest oryginalny. Nie jest ani troch wyj徠kowy. Bo co pojawia si tu takiego, czego nie znajdziemy w innych powie軼iach m這dzie穎wych? Jest dwoje m這dych ludzi, których 篡cie odmienia si z chwil, gdy ich losy si krzy簑j. On ma nieciekaw przesz這嗆. Ona prowadzi podwójne 篡cie, przez co jest bardzo zabiegana i ma mas problemów do rozwi您ania. Wszystko okraszone magi 鈍i徠 i pi瘯nym zinowym klimatem. Znajome? Mo瞠 wszystko to nie wyst瘼owa這 w jednej ksi捫ce, ale znamy mas, w których pojawia si wi瘯szo嗆 z owych motywów. O czym to 鈍iadczy? Jedynie o tym, co napisa豉m ju wcze郾iej. Ca這嗆 nie niesie ze sob nic odkrywczego. Co jednak sprawi這, 瞠 ksi捫ka mi si mimo to spodoba豉? Sposób w jaki ca這嗆 zosta豉  przedstawiona. Styl by bardzo lekki. I tak w豉郾ie by powinno. Historia nie porusza kwestii bardzo skomplikowanych, tote ca這嗆 stosownie powinna by bardzo przyst瘼na. Dodatkowo ca這嗆 prowadzona jest bardzo sprawnie, w zwi您ku z czym nie nudzimy si czytaj帷 ca這嗆 a tak瞠 brn帷 dalej i dalej, czujemy si coraz bardziej zainteresowani ca這軼i. Czy rekompensuje to sztampowo嗆 tre軼i? Dla mnie zdecydowanie tak. Ca這嗆 czyta這 si nie tylko szybko i 豉two ale i przyjemnie.

Ogromnie podoba mi si przes豉nie jakie niesie owa ksi捫ka. Pokazuje 瞠 ka盥y z nas jest warto軼iowy, ka盥y ma prawo pope軟ia b喚dy i ka盥emu nale篡 da drug szans. Co wi璚ej niesie ze sob i軼ie magicznie 鈍i徠eczny klimat, pozwalaj帷y przybli篡 si do tego okresu w roku.

Po fenomenie "13 powodów", Jay Asher przybywa do czytelników z  kolejn powie軼i. Czy powtórzy ona sukces? Uwa瘸m, 瞠 nie. Jest dobra, ciekawa i przede wszystkim potrafi wci庵n望, ale nie jest na tyle genialna by na przyk豉d powsta na jej podstawie film.

Inne ksi捫ki autora
Trzyna軼ie powod闚
Jay Asher0
Ok豉dka ksi您ki - Trzyna軼ie powod闚

Nie mo瞠sz zatrzyma przysz這軼i ani przewin望 przesz這軼i, musisz wcisn望 klawisz "play" - to jedyny sposób, 瞠by pozna sekret. Clay Jensen wraca...

安iat這
Jay Asher0
Ok豉dka ksi您ki - 安iat這

Zobacz wszystkie ksi捫ki tego autora
Recenzje miesi帷a
Virion. Legenda miecza. Krew
Andrzej Ziemia雟ki ;
Virion. Legenda miecza. Krew
Wyrok
Christina Dalcher