安iat這

Ocena: 5.3 (10 g這s闚)

Sierra prowadzi podwójne 篡cie, a jego rytm wyznaczaj 鈍i皻a Bo瞠go Narodzenia. Jedno to 篡cie w Oregonie, przy plantacji drzewek choinkowych, któr prowadzi jej rodzina. Drugie to 篡cie 鈍i徠eczne, kiedy przychodzi czas ich sprzeda篡 i wszyscy przenosz si na miesi帷 do Kalifornii. Gdy podczas jednej ze 鈍i徠ecznych podró篡 poznaje Caleba, wszystko si zmienia.

Calebowi daleko do idealnego ch這paka. Kiedy pope軟i ogromny b陰d, którego cen wci捫 p豉ci. Sierra potrafi w nim jednak zobaczy co wi璚ej ni jego przesz這嗆 i jest gotowa zrobi wszystko, by pomóc mu odzyska wiar w siebie. Sierra i Caleb odkrywaj co, co mo瞠 przezwyci篹y nieporozumienia, podejrzliwo嗆 i niech耩, które narastaj wokó nich: prawdziw mi這嗆.

Informacje dodatkowe o 安iat這:

T逝maczenie: Maria Smulewska

wi璚ej

Kup ksi捫k 安iat這

Cytaty z ksi捫ki

Na naszej stronie nie ma jeszcze cytat闚 z tej ksi捫ki.

Dodaj cytat

Zobacz tak瞠

安iat這 - opinie o ksi捫ce

Sierra ma dwa 篡cia: jedno 11 miesi璚y w roku w Oregonie, drugie miesi帷 w Kalifornii, gdzie wraz z rodzicami sprzedaje choinki z w豉snej farmy. Akcja powie軼i toczy si w豉郾ie podczas pobytu w Kalifornii, a jej t貫m s wszechobecne choinki. 🎄 Dziewczyna cz瘰to narzeka na takie 篡cie, ale tak naprawd nie wyobra瘸 sobie, 瞠 mog這by by inaczej. Mo磧iwe jednak, 瞠 jest to ostatni wyjazd - sprzeda choinek nie przynosi ju takich dochodów jak w latach poprzednich i staje si nieop豉calna. Sprawy komplikuj si, gdy dziewczyna poznaje Caleba i si w nim zakochuje. O ch這paku kr捫 bardzo niepochlebne plotki, ale czy nale篡 wierzy we wszystko co si us造szy? Sierra potrzebuje bo穎narodzeniowego cudu. Czy taki si zdarzy? Mocno trzymam kciuki, 瞠 tak.
Jay Asher znów mnie nie zawiód. “安iat這” to dobra, ciep豉 ksi捫ka o 安i皻ach, ale nie przes這dzona. Dzi瘯i niej poczu豉m ducha 鈍i徠. Autor pi瘯nie pokaza, 瞠 安i皻a to równie czas wybaczania - nie tylko innym, ale równie sobie. Czytelnik wyczuwa si w sytuacj - 鄉ieje si i smuci razem z bohaterami. W鈔ód ksi捫ek o 鈍i皻ach ta (aktualnie) jest moim numerem jeden.
“安iat這” to jedna z tych ksi捫ek, o których chcia豉bym zapomnie, aby móc je przeczyta jeszcze raz.

(Kliknij aby rozwin望 opini)
Zaczynaj帷 od ok豉dki - wida ten kiczowaty klimat, jakim s 鈍i皻a. 安iate趾a, lampki wygl康aj wieczorow por naprawd 郵icznie, ale jak wiecie samego klimatu 鈍i徠 ogromnie nie lubi. Widzimy w samym centrum dziewczyn w czapce. Widzimy jej idealnie wymalowane rz瘰y, spojrzenie, które zatrzymuje nas. Sprawia, 瞠 zagl康amy na ty ok豉dki, czytamy opis i zapewne decydujemy si na to, by ja zakupi, czy wypo篡czy, by móc pozna jej tre嗆.  Jest to wydanie ze skrzyde趾ami wi璚 posiada dodatkow ochron. Na jednym z nich poznamy kilka sów o autorze powie軼i, a na drugim dwie inne ksi捫ki Ashera.  Co do samego wydania nie znalaz豉m jakichkolwiek literówek czy b喚dów. Jedyne, co mo瞠 niektórym przeszkadza, to fakt, 瞠 ma bia貫 strony. Czcionka jest do嗆 du瘸, dzi瘯i czemu szybciej si czyta, marginesy i odst瘼y mi璠zy wierszami s zachowane.  Jest to 豉dne wydanie i ciesz si, 瞠 zasili moj skromn biblioteczk.  Od samego pocz徠ku, od pierwszych kilku zda po prostu wpad豉m do Oregonu i Kalifornii. Tak jak Ja Fasola z nieba na pocz徠ku tych krótkich odcinków. Zosta豉m automatycznie zaczarowana i nie mog豉m odej嗆 od tej lektury. Autor pos逝guje si tak lekkim, przyjemnym piórem, 瞠 nie sposób mu by這 odmówi. Po prostu czyta豉m i czyta豉m, do ostatniej kropki, praktycznie bez przerwy (wy陰czaj帷 z tego telefony, które mnie n瘯a造, a 瞠 by造 wa積e, musia豉m odebra).  Jednak przez t prostot, da nam wiele powodów, by po sko鎍zonej lekturze móc si zatrzyma chocia na chwil i przemy郵e kilka spraw. Je瞠li co takiego otrzymujemy od autora, który niesie nam jakie przes豉nie, warto軼i to uwierzcie mi, warto si璕n望 po powie嗆 nawet, je郵i to nie jest Wasz gatunek czy cokolwiek innego. Po prostu musicie da szans takiej powie軼i...  Nie zawiod豉m si. Dosta豉m kawa dobrej ksi捫ki, która za spraw pisarza spowodowa豉, 瞠 sp璠zi豉m mi這 czas pomimo 鈍i徠ecznego klimatu, wynios豉m z niej warto軼i oraz po鈍i璚i豉m chwil, nawet d逝窺z na refleksje jakie si z niej wysuwaj, a dodatkowo czyta豉m te powie嗆 jak zaczarowana, po趾n窸am j w niebotycznie szybkim tempie.     Sierra, jako gówna bohaterka nie wzbudzi豉 we mnie jaki wi瘯szych uczu czy sympatii. Wed逝g mnie to nie ona gra豉 pierwsze skrzypce. Zaakceptowa豉m j, jednak nie za bardzo zapa豉豉m do niej sympati... Jako tak, po prostu. Pomys na jej styl 篡cia 鈍ietnie zosta przemy郵any, bo wydaje si ciekawy. Prowadzony na dwa tryby, gdzie pewn cz窷 roku sp璠za w innym rejonie 鈍iata, gdzie ma przyjació, znajomych. Sze嗆 lat temu przeprowadzi豉m si i te zostawi豉m wielu znajomych i przyjació... Jak si okaza這 wi瘯szo嗆 z nich nie by豉 ani jednym, ani drugim bo odesz豉m w zapomnienie. Jest jedna osoba, która stale o mnie pami皻a i przyznam si, 瞠 jest to dla mnie bardzo wa積e i mi貫, poniewa tak naprawd czas pokaza, kto jest prawdziwym przyjacielem, a kto jest na niby... Ty wiesz, zapewne to czytasz. Dzi瘯uj. ♥ Z kolei Caleb... Nie, nie zakocha豉m si w nim (tak, ust瘼uje innej czytelniczce, mo瞠cie go sobie zabra xD). Jednak poczu豉m w stosunku do niego jak捷 dziwn wi篥. Mo瞠 ze wzgl璠u na jego mroczn przesz這嗆? Raczej tak. Polubi豉m go i taki przyjaciel jak on, to skarb. W dodatku to, co czyni sprawia, 瞠 serce ro郾ie w oczach, naprawd. Dobry ch這pak, nies逝sznie oskar穎ny i wyrzucony poza margines 篡cia. Nienawidz takich ludzi, którzy os康zaj innych na podstawie plotek.  Reasumuj帷 ciesz si, 瞠 Jay Asher stworzy tak charakterystyczne postacie. Wierzcie mi, 瞠 min窸o ju ponad tydzie od lektury, a ja nadal dok豉dnie pami皻am Sierr i Caleba i mi ich brakuje. Zapadaj w pami耩 i s do嗆 sympatyczni. Raczej nie b璠zie mie problemu, by ich polubi. Postacie to niew徠pliwie kolejny plus ca貫j powie軼i. :)  Jak wiecie, jestem autentycznie zachwycona. Nie wiem, co takiego magicznego ma w swoim piórze Asher, ale po prostu oczarowa mnie swoimi s這wami. Przepad豉m, do samego ko鎍a. Prze篡wa豉m wszystkie emocje z bohaterami, a to kolejny, bardzo wa積y punkt, który wp造wa na moj ocen tej pozycji. Bo je瞠li daje nam pewne warto軼i, sprawia, 瞠 odczuwamy emocje wraz z bohaterami, to niew徠pliwie jest warta uwagi. Niestety, na rynku wydawniczym jest taki przemia powie軼i, 瞠 ci篹ko w takim t逝mie jest znale潭 pere趾. "安iat這" z pewno軼i jest t Pere趾.  D逝go po niej nie mog豉m si otrz御n望. Chcia豉m pozna dalsze losy Sierry i Caleba. Jednak chyba tym najwa積iejszym, kulminacyjnym by這 dla mnie poznanie mrocznej przesz這軼i Caleba. To by這  jak magnes, nie mog豉m od這篡 lektury, dopóki nie poznam tego w徠ku. A pó幡iej by豉m ciekawa reakcji Sierry i tak si przed逝瘸這 a do zako鎍zenia. Ledwo 豉pa豉m oddech, a strony umyka造 mi zbyt szybko.  Reasumuj帷, zdecydowanie polecam Wam najnowsz powie嗆 Jay Ashera. Sprawdzi si z pewno軼i jako idealny prezent pod choink czy na Miko豉ja. Uwa瘸m, 瞠 jest to powie嗆, która pokazuje nam, tak naprawd jak ludzie reaguj na innych, w jak pod造 sposób potrafi zachowa si do drugiego cz這wieka. Jak przez plotk mo積a wyrobi sobie zdanie o kim, kogo tak naprawd nie znamy i nawet nie wiemy, czy to prawda, ale idziemy za t逝mem i os康zamy. Ciesz si, 瞠 mog豉m pozna t histori poniewa pokaza豉 mi, i Wam równie udowodni, 瞠 warto da cz這wieku szans. 疾 trzeba kogo wys逝cha, by zrozumie.  Nie wiem, co jeszcze mog豉bym napisa na jej temat. Jest to po prostu wspania豉 lektura, warta uwagi ka盥ego. My郵, 瞠 鄉ia這 mo瞠 j przeczyta starszy i m這dszy czytelnik.  Mówi, 瞠 to love story - dla mnie to co wi璚ej ni opowie嗆 o mi這軼i. Dla mnie jest to historia pi瘯nej przyja幡i, która przekwita w mi這嗆. Dla mnie to wzór dla innych, pod wzgl璠em poznania, brak pochopnego ocenienia na podstawie plotek, zrozumienia i zaakceptowania danego cz這wieka. To jest najpi瘯niejsze. Zrozumienie, obecno嗆, drugi cz這wiek... ZDECYDOWANIE POLECAM. KA浴EMU. ♥ (Kliknij aby rozwin望 opini)
Avatar u篡tkownika - Kate-K
Kate-K
Przeczytane:2019-11-05, Ocena: 6, Przeczyta豉m,

"安iat這" autorstwa Jaya Ashera to moje pierwsze spotkanie z tym pisarzem. Maj帷 na uwadze sukces "13 powodów" oraz bardzo dobry i jednocze郾ie kontrowersyjny serial Netflixa, uzna豉m, 瞠 warto da autorowi szans i zobaczy, jak wypadnie w typowej m這dzie穎wej love story.

Ksi捫ki nie nale篡 ocenia po ok豉dce, jednak - nale篡 to przyzna - dobra ok豉dka potrafi zdzia豉 wiele dobrego. Ok豉dka "安iat豉" przyci庵n窸a mój wzrok, sprawi豉, 瞠 przeczyta豉m opis ksi捫ki i - cho nie by豉m do ko鎍a przekonana, czy love story rozgrywaj帷e si mi璠zy pi皻nastolatkami to nadal moje klimaty - uzna豉m, 瞠 zakupi t pozycj i sama si przekonam, czy warto by這 j naby. Oprócz 豉dnej ok豉dki "安iat這" mo瞠 pochwali si tak瞠 鈍ietnej jako軼i papierem! Wydaje mi si, 瞠 w dzisiejszych czasach coraz mniej uwagi zwraca si na to, z jakich materiaów wykonana jest ksi捫ka, jednak dla mnie - jako czytelniczki przekonanej tylko i wy陰cznie do ksi捫ek w wersji papierowej - istotne jest to, by papier dobr jako軼i si odznacza. Pod tym tylko k徠em "安iat這" czyta si naprawd dobrze.

Przechodz帷 jednak do tre軼i, musz przyzna, 瞠 ksi捫ka mnie nie zachwyci豉. Po pierwsze, nie wiem, czy to wina autora, czy t逝macza, a mo瞠 obydwu, ale ksi捫k czyta這 si fatalnie. Dziwnie ukszt速owane zdania, przechodzenie z jednej kwestii do drugiej powodowa造 chaos, który z kolei sprawia, 瞠 musia豉m czyta dany fragment drugi raz, by zorientowa si, czy dana chwila mia豉 miejsce w tera幡iejszo軼i czy w przesz這軼i. Narracja pierwszoosobowa zosta豉 niezwykle ograniczona, mo積a powiedzie do minimum, przez co nie by豉m w stanie bardzo dobrze pozna gównej bohaterki, co z kolei prze這篡這 si na to, 瞠 nie za bardzo j polubi豉m. Sierra wydawa豉 mi si bohaterk niezwykle naiwn, momentami wr璚z infantyln. Jej rozwa瘸nia i motywowane nimi zachowania nie do ko鎍a by造 logiczne. Z jednej strony uwa瘸豉, 瞠 Calebowi nale篡 si druga szansa i do jej zada nie nale篡 ocenianie go za przesz這嗆, której nie móg ju zmieni, ale z drugiej strony ta przesz這嗆 ci庵le si za nim ci庵n窸a, plotki robi造 swoje i ona wci捫 nie wiedzia豉, co ma o tym my郵e. Tak samo niekonsekwentnie autor post徙i z mam gównej bohaterki i jej ojcem. O ile w reakcje ojca by豉m w stnie uwierzy, o tyle w reakcje matki ju nie. Je瞠li we幟iemy pod uwag fakt, 瞠 rodzice boahterki wychowali j zgodnie z pewnymi zasadami i wci捫 powtarzali jej, 瞠 maj do niej pe軟e zaufanie, zw豉szcza gdy chodzi o mam Sierry, ale za chwil okazywali jego kompletny brak, to naprawd nie wiem, co o tym my郵e. Matka gównej bohaterki raz by豉 za ni, raz przeciwko niej, a za chwil znów za ni. Trudno by這 mi nad捫y za jej wahaniami. Infntylne wyda造 mi si tak瞠 przyjació趾i gównej boahterki. Wszystkim trzem mia豉bym sporo do zarzucenia, ale najgorsza z nich wszystkich by豉 Heather, nazwana przeze mnie "testerk mi這軼i swojego ch這paka". Co wi璚ej, musz to podkre郵i, w oczy rzuci這 mi si ca趾iem sporo literówek i uwa瘸m to za du篡 mankament tej ksi捫ki. Po drugie, bardzo trudno by這 mi si wci庵n望 w histori Sierry i Caleba. Musz przyzna, 瞠 m璚zy豉m si do 70-której strony, od której w ko鎍u co zacz窸o si dzia, jednak do tego momentu by這 naprawd ci篹ko. Po trzecie, ogromnym minusem powie軼i jest jej nierealizm. Nie wierz w histori Caleba, brak konsekwencji prawnych czy chocia瘺y psychologicznych (i chodzi mi tutaj o co wi璚ej ni wspomniana mimochodem terapia rodzinna) w stosunku do pope軟ionego przez niego czynu. Nie wierz, 瞠 to zdarzenie rozbi這 rodzin Caleba, dlatego 瞠 trudno wini dziecko za poczynania niekochaj帷ych si rodziców. Nie wierz w niezbyt stanowcze reakcje rodziców Sierry w momencie, w którym o wszystkim si dowiedzieli. Nie wierz w zakochanie si dwojga nastolatków w przeci庵u raptem dwóch tygodni, a ju na pewno nie wierz w t wyidealizowan histori z wyidealizowan bohaterk w roli gównej i równie wyidealizowanym zako鎍zeniem.

Na zako鎍zenie warto by這by si odnie嗆 do 鈍i徠ecznego klimatu rzekomo wy豉niaj帷ego si ze stron "安iat豉". Przyznaj, 瞠 ja tego 鈍i徠ecznego klimatu nie odczu豉m i to nie tylko dlatego, 瞠 ju dawno po 鈍i皻ach ani dlatego, 瞠 w Kalifornii nie by這 mowy o 郾iegu... W "安ietle" ukazany zosta przede wszystkim zakupowy sza nabycia najpi瘯niejszej choinki towarzysz帷y rozwijaj帷emu si uczuciu mi璠zy gównymi bohaterami ksi捫ki. Wszystko kr璚i這 si wokó stoiska z choinkami, a to kojarzy這 mi si tylko i wy陰cznie z ci庵陰 prac, p璠em, stresem. Wydaje mi si, 瞠 "安iat逝" zabrak這 tego czego, tej prawdziwej magii 鈍i徠...

"安iat這" to historia cukierkowa, jednak aby móc tego cukru zasmakowa, nale瘸這by najpierw przebrn望 przez jak捷 po這w ksi捫ki. Lektura ksi您ki Ashera wydaje si lekka, jednak do przyjemnej bym jej nie zaliczy豉. Wydaje mi si, 瞠 gdybym by豉 m這dsza - przyk豉dowo na etapie gimnazjum - ta ksi捫ka by mi si spodoba豉 i wsi彗豉bym w ni, jak w wiele innych tego typu historii. Niestety, maj帷 dwadzie軼ia kilka lat na karku ta ksi捫ka wydaje mi si po prostu przeci皻na.

Polecam zainteresowanym!

Avatar u篡tkownika - KasiaDrapacz
KasiaDrapacz
Przeczytane:2018-01-03, Ocena: 5, Przeczyta豉m, 52 ksi捫ki 2018,

Lekka, przyjemna, 鈍i徠eczna, magiczna :)

Avatar u篡tkownika - sebson
sebson
Przeczytane:2017-11-01, Ocena: 6, Przeczyta貫m, 26 ksi捫ek 2017, Mam,

Recenzja z bloga:

zatraceniwkartkach.blogspot.com

Pomimo listopada i tego, 瞠 dopiero obchodzili鄉y 鈍i皻o zmar造ch, na pó趾ach sklepowych zaraz zaczn pojawia si miko豉je z czekolady, ozdoby choinkowe i wzrosty lub obni磬i cen na prezenty 鈍i徠eczne. W radio us造szymy znane wszystkim hity jak „Last Christmas” czy „All I want for christmas is you”. Nie inaczej b璠zie w ksi璕arniach, bo oto nied逝go premiera love story, które roztopi serce ka盥ego nastolatka. Nie wa積e jakie masz podej軼ie do tego tematu, u鄉iechniesz si i zapami皻asz histori Sierry i Caleba.

Sierra jest zwyk陰 nastolatk, która na 鈍i皻a Bo瞠go Narodzenia zawsze wyje盥瘸 z rodzicami do Kalifornii, gdzie sprzedaje choinki. Na co dzie mieszka w Oregonie, gdzie sp璠za ka盥 woln chwil ze swoimi dwoma przyjació趾ami. Na czas wyjazdu rozmawia z nimi, ale wolne chwile sp璠za ze swoj „zimow przyjació趾”. Te 鈍i皻a b璠 inne. Prawdopodobnie to jej ostatnie 鈍i皻a w Kalifornii.

Przygoda Sierry to moje pierwsze love story jakie przeczyta貫m. Znam styl Jay Ashera, dzi瘯i „13 powodom”, my郵a貫m nad tym co napisze i jak napisze. Szczerze mówi帷 przerós moje oczekiwania! Bardzo dobrze si przygotowa do tworzenia ksi捫ki. 安iadcz o tym podzi瘯owania z ostatnich stron. Pocz徠kowo nie chcia貫m tej ksi捫ki. Jednak (tu musz zwali na moj przyjació趾) dzi瘯i pewnej dziewczynie, bo wr璚z kaza豉 mi si t ksi捫k zainteresowa, poprosi貫m wydawnictwo o egzemplarz. Teraz mog powiedzie tylko „dzi瘯uj” i kieruj to s這wo w stron wydawnictwa i Ali ;)

Je郵i chodzi o pocz徠ek ksi捫ki, to podchodzi貫m sceptycznie. No bo w ko鎍u ja- ch這pak czytaj帷y krymina造, przygotówki czy fantasy si璕n掖 po love story? LOVE STORY? Ale jednak!

Sam wst瘼 przypomina mi bardziej ameryka雟ki film. Tkliwa scenka w której gówna bohaterka 瞠gna si z najlepszymi psiapsió趾ami na ca貫 鈍i皻a. Typowy zwyczaj dawania prezentu przed wyjazdem… Mia貫m wra瞠nie, 瞠 widzia貫m to ju w jakim filmie. Pó幡iej jednak autor zmieni troch tory. Zacz掖em postrzega tre嗆 ksi捫ki troch inaczej. Pomy郵a貫m, 瞠 autor opisywa to wszystko w taki filmowy sposób, poniewa liczy na to, 瞠 jaki re篡ser podejmie si ekranizacji jego ksi捫ki. W sumie, fajnie by by這 obejrze ekranizacj „安iat豉”…

Caleb jest ch這pakiem, który ma pewn zadr. Plotka trafi豉 te do Sierry, ale czy jej si豉 zdo豉 odci庵n望 dziewczyn od ch這paka? Czy uczucie b璠zie silniejsze od opieku鎍zego ojca i dziwnego zachowania ch這paka?

Jas Asher zadba te o nutk humoru w swojej ksi捫ce. Nie raz u鄉iechn掖em si czytaj帷, albo wybuchn掖em 鄉iechem! Przyznam szczerze, 瞠 z takiego skoku gatunkowego nie幢e autor wyszed. Z jednej strony „13 powodów”- ksi捫ka o problemie samobójstwa, a z drugiej „安iat這”- pe軟e humoru i uczucia love story. Wow. Pomijam ju w ogóle fakt, 瞠 jako facet nie幢e opisa uczucia i pierwsz mi這嗆 z punktu widzenia dziewczyny!

Nie mog jednak a tak s這dzi. S te kwestie, które chc poruszy.

Pierwsza rzecz- Caleb robi dobre uczynki. Fajnie, 瞠 si stara i chce pomóc ludziom potrzebuj帷ym, ale fakt, 瞠 ca造 czas ma na to pieni康ze i to, 瞠 akurat teraz zarazi ch璚i pomagania swoich kolegów i nie tylko jest lekko naci庵any. Ja rozumiem, 瞠 napiwki stanowi w sumie po這w pieni璠zy kelnera, ale to by musia這 znaczy, 瞠 Caleb ca造 rok zbiera tylko pieni康ze, 瞠by na 鈍i皻a móc porobi dobre uczynki. Co za bogato w tej Kalifornii :P

Druga rzecz- wynika ju bardziej z mojego czepiania si, ale warto zwróci na to uwag. Podczas korekty pojawi造 si lekkie literówki i przeinaczenie niektórych sów, ale je郵i si rozumie co si czyta, to nie sprawiaj k這potu. Zw豉szcza, 瞠 pojawia si ich bardzo ma這. Chyba z 5 tylko.

No dobrze, ale „安iat這” to te pi瘯na ok豉dka, która skrad豉 moje serducho! Jest bardzo pi瘯na. Sama ok豉dka jest taka matowa a litery odbijaj帷e si w 鈍ietle. Gdzieniegdzie 鈍iec lampki choinkowe, które od razu kojarz mi si z ostatnim rozdzia貫m ksi捫ki. Tak naprawd mam wra瞠nie, 瞠 ok豉dka, to jakby kadr z ostatniego rozdzia逝, ale nie b璠 spojlerowa ^^

„安iat這” Jay Ashera to moje pierwsze love story. Bardzo si ciesz, 瞠 po nie si璕n掖em, bo historia Sierry i Caleba spodoba豉 mi si naprawd. Szkoda tylko, 瞠 wydawnictwo zrobi這 premier na pocz徠ku listopada, kiedy nie ma jeszcze tego klimatu 鈍i徠ecznego, który w ksi捫ce si pojawia.

Avatar u篡tkownika - Nessi98
Nessi98
Przeczytane:2018-04-07, Ocena: 4, Przeczyta豉m, Ksi捫ki 2018,
Inne ksi捫ki autora
Trzyna軼ie powod闚
Jay Asher0
Ok豉dka ksi您ki - Trzyna軼ie powod闚

Nie mo瞠sz zatrzyma przysz這軼i ani przewin望 przesz這軼i, musisz wcisn望 klawisz "play" - to jedyny sposób, 瞠by pozna sekret. Clay Jensen wraca...

安iat這. Audiobook
Jay Asher0
Ok豉dka ksi您ki - 安iat這. Audiobook

Poruszaj帷a love story dla nastolatków, której nie da si zapomnie. Autor zekranizowanych bestsellerowych 13 powodów, w Polsce...

Zobacz wszystkie ksi捫ki tego autora
Recenzje miesi帷a
P皻la