安iat這 w p這mieniu

Ocena: 4.5 (2 g這s闚)

Kontynuacja doskona貫go, wci庵aj帷ego i pe軟ego nami皻no軼i cyklu ,,Z cia豉 i ognia". Bohaterowie, uniwersum i magia, kt鏎e oczarowa造 miliony czytelnik闚 na ca造m 鈍iecie.

Jedyn osob zdoln ocali teraz Ser jest ten, kt鏎ego przez ca貫 篡cie pragn窸a zg豉dzi.

Prawda o planie Serapheny wysz豉 na jaw, a kruche zaufanie rodz帷e si mi璠zy ni a Nyktosem zosta這 poddane pr鏏ie. Sera nie ma ju nic pr鏂z swojej misji - chce ocali 鈍iat przed Zgnilizn. Dziewczyna jest gotowa si po鈍i璚i, by zabi Kolisa, fa連zywego Kr鏊a Bog闚 i zako鎍zy jego okrutne rz康y w Ilizjum zagra瘸j帷e te 鄉iertelnikom.

Nyktos ma jednak wobec niej w豉sny plan: zamierza jak najszybciej poj望 Ser za 穎n. To ma by uk豉d - tylko uk豉d - kt鏎y pozwoli mu uratowa oba kr鏊estwa: 鄉iertelnik闚 i nie鄉iertelnych. Chocia wydaje si, 瞠 to rozwi您anie idealne, dziewczyna zaczyna zdawa sobie spraw, 瞠 pragnie czego wi璚ej, chce by ma鹵onk Spopielaj帷ego nie tylko z nazwy. Jest tylko jeden problem - b鏬 nie potrafi kocha i dopilnowa tego, by mi這嗆 nigdy nie sta豉 si jego s豉bo軼i.

Tymczasem ataki na Krain Cieni zdarzaj si coraz cz窷ciej, a kiedy Kolis wzywa Nyktosa i Seraphen do Dalos, gro嬌a zag豉dy staje si realna. Sera czuje budz帷y si w niej 瘸r 篡cia oraz zbli瘸j帷 si Ascendencj. Jednak bez mi這軼i Asha dziewczyna nie prze篡je przemiany. A czas - jej i kr鏊estw - szybko si ko鎍zy.

Druga cz窷 ,,Cienia w 瘸rze".

Powie嗆 nominowana do nagrody Goodreads Choice Awards 2023 w kategorii Best Romantasy.

Ksi捫ka przeznaczona dla czytelnik闚 18+.

Informacje dodatkowe o 安iat這 w p這mieniu:

Wydawnictwo: Muza
Data wydania: 2024-03-13
Tytu orygina逝: A Light in the Flame

Tagi: fantasy

wi璚ej

Kup ksi捫k 安iat這 w p這mieniu

Cytaty z ksi捫ki

Na naszej stronie nie ma jeszcze cytat闚 z tej ksi捫ki.

Dodaj cytat

Zobacz tak瞠

安iat這 w p這mieniu - opinie o ksi捫ce

Dzisiaj zapraszam na par s堯w o najnowszej powie軼i Jennifer L. Armentrout, czyli o "安ietle w p這mieniu".
W ramach przypomnienia - jest to drugi tom serii "Z cia豉 i ognia", ale wszystko jest mocno po陰czone z seri "Z krwi i popio逝", wi璚 polecam ten tom czyta jako sz鏀ty z kolei. 😊
Jest to te poniek康 prequel do historii Poppy i Casteela, a opowiada on o Nyktosie - Pierwotnym 妃ierci oraz pewnej wyj徠kowej 鄉iertelniczce.😉

"–Jestem tylko m篹czyzn zkrwi iko軼i, aty…
– Aja?
– Jeste cia貫m iogniem.
– Wtakim razie powiniene bardziej uwa瘸 –zadrwi豉m. –Bo inaczej zostanie zciebie tylko 瘸r ipopi馧."

Plan Serapheny w zabiciu Spopielaj帷ego wyszed na jaw, wi璚 kruche zaufanie mi璠zy ni a Nyktosem zosta這 wystawione na pr鏏. Teraz planuj, jak powstrzyma Zgnilizn oraz nie dopu軼i do Ascendencji Sery, przez kt鏎 grozi jej 鄉ier. Mog豉by j co prawda uratowa mi這嗆 Asha, ale on upewni si, 瞠 nigdy nie b璠zie m鏬 jej poczu.

Czy Seraphena po鈍i璚i si i zabije fa連zywego Kr鏊a Bog闚- Kolisa?
Czy uda si powstrzyma Zgnilizn?
Czy jej 篡cie b璠zie bezpieczne?
Czy relacja z Nyktosem b璠zie mia豉 racj bytu?

Tyle pyta, tak ma這 odpowiedzi! A mo瞠 nie tak ma這...😉

Tak du穎 si tu dzia這, 瞠 nie wiem, od czego zacz望.😊
Jednocze郾ie jednak wszystko toczy這 si wok馧 jednej czy dw鏂h spraw, wi璚 nie czu豉m takiego chaosu, jak w niekt鏎ych cz窷ciach tych serii. Przeciwnie - w ko鎍u lepiej zrozumia豉m ca造 鈍iat, tajemnicze przepowiednie i powi您ania mi璠zy bohaterami, ale my郵, 瞠 jeszcze wiele przed nami.😉
Bardzo 瘸逝j, 瞠 nie czytam tych ksi捫ek od razu jedna po drugiej, bo na pewno 豉twiej by這by to wszystko zrozumie i zapami皻a. Je郵i wi璚 obie serie zostaj definitywnie zako鎍zone, to na pewno zrobi reread ca這軼i!

Wracaj帷 do tematu - ta ksi捫ka mia豉 bardzo fajne tempo. Cho ca造 czas co si dzia這, to jednak ca這嗆 bieg豉 w jednym kierunku, bez miliona w徠k闚 pobocznych.
Do嗆 mocno by豉 tu te rozwini皻a ta romantyczna strona, a ja nadal nie mog si zdecydowa czy wol par Poppy i Casteela, czy mo瞠 w豉郾ie Ser i Nyktosa.😁
W tej cz窷ci te bardzo dobrze zostanie wyt逝maczona geneza powstania przer騜nych stwor闚, kt鏎e ju gdzie tam wcze郾iej si pojawi造.
B璠 super drakeny i mniej super nimfy, b璠zie sporo magii, skrzyde, cieni i z這ta.
Ja bardzo lubi spos鏏, w jaki autorka opisuje wszystkie przedmioty, budynki czy krajobrazy, naprawd potrafi trafi do mojej wyobra幡i i namalowa w niej niestworzone rzeczy i w tym przypadku r闚nie zabra豉 mnie w przepi瘯n podr騜.😊
Co do postaci, Nyktos mia tu swoje ciekawe momenty, pokaza zar闚no swoj s這dk stron, jak i pot璕 Pierwotnego w odpowiednich okoliczno軼iach. Jestem szalenie ciekawa, jak rozwi捫e si sprawa z jego kardi. 🤭
Seraphena natomiast gra豉 pierwsze skrzypce pod ka盥ym wzgl璠em. Kocham jej gotowo嗆 do po鈍i璚e, lojalno嗆 i dobro, ale te zadziorno嗆, si喚 i nawet czasem lekkomy郵no嗆.
Fakt, 瞠 wiele przesz豉 i w jej g這wie nie zawsze priorytety uk豉daj si w odpowiedni spos鏏, czasem w siebie nie wierzy i miewa r騜ne my郵i, sprawia, 瞠 jest tak wyj徠kowa i pozostaje bardzo "ludzka", chocia drzemie w niej niema豉 si豉.

"Mi這嗆 potrafi tchn望 wcz這wieka 篡cie iinspiracj, ajej utrata mo瞠 sprawi, 瞠 umys j徠rzy si iniszczeje."

Kilka razy mia豉m tak my郵, 瞠 zauwa瘸m drobne podobie雟twa do "Dwor闚", ale nie by這 to jakie nachalne, wi璚 je郵i lubicie te tw鏎czo嗆 S.J. Maas, to polecam tym bardziej!😊

No i mamy zako鎍zenie, po cz窷ci satysfakcjonuj帷e, ale oczywi軼ie zapowiada jeszcze ciekawy ci庵 dalszy!
Mam nadziej, 瞠 wkr鏒ce wr鏂imy to tego fantastycznego 鈍iata, a tymczasem, je郵i jeszcze nie si璕n瘭i軼ie po ksi捫ki autorki z tego uniwersum, to nadrabiajcie szybko!
8,5/10

Inne ksi捫ki autora
Dwa 鈍iaty
Jennifer L. Armentrout0
Ok豉dka ksi您ki - Dwa 鈍iaty

Hematoi pochodz ze zwi您k闚 bog闚 ze 鄉iertelnikami, a dziecko pary czystokrwistych posiada nadludzkie moce. Potomkowie Hematoi i 鄉iertelnika... c騜...

Moonlight (Tom 1). Lucyfer
Jennifer L. Armentrout0
Ok豉dka ksi您ki - Moonlight (Tom 1). Lucyfer

Julia Hughes przez ca貫 篡cie post瘼owa豉 ostro積ie, jednak pewno dnia wszystko zmienia si, gdy otrzymuje bolesn lekcj. Teraz Julia stara si rozpocz望...

Zobacz wszystkie ksi捫ki tego autora
Recenzje miesi帷a
Draka na Antypodach