Święci codziennego użytku

Wydawnictwo: Znak
Data wydania: 2015-11-02
Kategoria: Duchowość, religia
ISBN: 97883240-4050-6

Szymon Hołownia ma bardzo dobre znajomości w niebie. Nic dziwnego, w końcu kontakty pielęgnowane przez lata przynoszą efekty.

W swojej najnowszej książce autor "Monopolu na zbawienie" dzieli się instrukcją, jak skutecznie korzystać ze świętych obcowania. Każdy ze świętych ma swoją specjalizację. Z konkretnym problemem warto zwrócić się do specjalisty.

Święty Mojżesz Etiopczyk – szef gangu, który w pewnym momencie z troski o mięśnie przerzucił się na trening duszy – to idealny patron wszystkich zmagających się z własnym koślawym życiorysem. Geniuszowi organizatorskiemu świętej Teresy z Avili – atrakcyjnej i temperamentnej Hiszpanki, która postanowiła zreformować zakon karmelitanek – możesz powierzyć sprawy niemożliwe do ogarnięcia.

Święty Łukasz Wojno-Jasieniecki – który zanim został biskupem, zdążył napisać podręcznik o leczeniu ran postrzałowych i jako jedyny święty otrzymać Nagrodę Stalinowską – oferuje fachową opiekę podupadającym na zdrowiu.

Znajdziesz tu ponad pięćdziesiąt życiorysów świętych kobiet i mężczyzn. Jest spora szansa, że wśród nich trafisz na kogoś, kto ma z Tobą wiele wspólnego. Może warto z nim pogadać?

Do książki dołączone są obrazki ze świętymi – modlitwę do każdego z nich możesz mieć zawsze przy sobie!

Kup książkę Święci codziennego użytku

Opinie o książce - Święci codziennego użytku

Avatar użytkownika - owuwu
owuwu
Ocena: 6, Przeczytałam, Mam,

Czy czytając w Ewangelii fragment o wdowim groszu zastanawiałeś się kiedyś nad dalszym losem tej biednej kobiety? Czy prosiłeś ją o wstawiennictwo?
Zobacz jakie to niesamowite, że sam Jezus chwali ją za czyn, który dokonała! Może to właśnie przekona Cię żebyś czasem poprosił ją - Wdowo kochana, pomóż mi oddawać wszystko Panu, tak jak ty to zrobiłaś.
 Między innymi o jej życiu, postępowaniu pisze Szymon Hołownia, który w tej książce chce przedstawić postać świętego nie w sposób idealny, jak na pobożnym obrazku, tylko takim jakim on był za życia. Bo powiedzmy sobie szczerze - nikt z nas nie jest idealny, ale każdego dnia do świętości dążymi i to z tymi naszymi ułomnościami, grzechami. Autor nie chce na w tej książce zdemotywować do dążenia do Niebios Bram, tylko pokazać, że ty ze swoim normalnym zwykłym życiem możesz świadczyć o Jezusie i trwać w Jego miłości.

Święci codziennego użytku ,to pierwsza książka na mojej półce ,wirtualnej i prawdziwej.Myślę że Szymon Hołownia to osoba która,budzi skrajne emocje.Jedni go uwielbiają,drudzy wręcz przeciwnie.Faktem jest że Święci codziennego użytku,to świetnie napisana książka.Szymon Hołownia ,wykonał mozolną pracę,opisując świętych-nie tych powszechnie znanych,ale tych mniej-albo wcale nieznanych..Każdy słyszał pewnie o świętym Charbelu,czy Antonim Ale mało kto wie że byli też tacy świeci jak-święty Mojżesz Etiopczyk czy Święty Łukasz Wojno-Jasieniecki . Każdy jest przydzielony do konkretnej kategorii świętych-do konkretnej specjalizacji.Ponadto na końcu książki są obrazki ,wszystkich opisanych świętych ,które można sobie wyciąć.Co ważne niektórzy święci ,nie zrobili w swoim życiu niczego nadzwyczajnego-żyli prosto i zwyczajnie.To nadzieja dla nas,że nie trzeba niczego nadzwyczajnego uczynić,aby osiągnąć świętość.Książka jest napisana dowcipnie i ciekawie.Przez co bardzo dobrze się ją czyta.
Avatar użytkownika - Plewka
Plewka
Przeczytane:2015-11-19, Ocena: 5, Przeczytałem,
Jestem przekonana, że każdy, kto ma coś wspólnego z Bogiem, a trochę nas jest, nie przejdzie obok tej książki obojętnie. Obecnie trudno jest wierzyć na Maksa, oddać się w całości Bogu i zapomnieć o otaczającym nas świecie, który ma tak dużo do zaoferowania. Dlatego myślę, że książka „Święci codziennego użytku” jest ważna z dwóch powodów. Po pierwsze, Hołownia komunikuje się z czytelnikiem we współczesnym języku, jego opowieści o świętych są bardzo przystępne i śmiem zaryzykować, że nawet atrakcyjne. Po drugie, jeśli tak trudno nam skupić uwagę na rozwoju duchowym, może właśnie ta książka będzie strzałem w dziesiątkę – w końcu dowiemy się czegoś o świętych, a i może nawet do któregoś poczujemy tak dużą sympatię, że się zaprzyjaźnimy. Byłby to wtedy duży krok, warto podjąć ten trud, tym bardziej, że książka naprawdę sama się czyta! Polecam.
Avatar użytkownika - stokrotka22
stokrotka22
Przeczytane:2020-10-04, Ocena: 5, Przeczytałam,

Szymon Hołownia to człowiek, który budzi w polskim społeczeństwie skrajne emocje - jedni go uwielbiają, jedni nie znoszą, ale obie te grupy przyznać muszą, że wiedzy i poczucia humoru mu nie brakuje!

"Święci codziennego użytku" mogą się dla wielu przeciwników autora wydawać po protstu kolejną katolską książką do zbijania emerytur z bogu ducha winnych babć, ale przecież nie tędy droga by osądzać książkę po okładce, a Szymona po jego telewizyjnych wystąpieniach. Bo jak Pan Hołownia na ekranie bywa zawziętym obrońcą wiary tak w swoich książkach jawi sie jako nieco bardziej otwarty, pełen luzu i dobrego humoru.

Przy "Świętych codziennego użytku" można popłakać się ze śmiechu, uwagi autora i postacie samych świętych wywołują czasami ogromną wesołość. Wiedzieliście, że kiedy Jezus w czasie objawienia tłumaczył świętej Teresie, że pozwala by cierpiała, bo tak traktuje przyjaciół, ona odpowiedziałam Mu: "Nie dziwie się więc Panie, że masz ich tak niewielu...".

Książka Szymona Hołowni niezwykle ubogaca, pkazuje, że świętymi zostali zwyczajni ludzie, tacy jak my. Nie znajdziecie tutaj postaci omdlewających na modlitwie, postach i wiecznym umartwianiu, nie zobaczycie takich, którzy przez całe zycie klepali modlitwy i nie wstawali z klęczek, ale przeczytacie tu o osobach, które na prawdę można nazwać duchowymi przewodnikami, do których można zwrócić sie w wielu trapiących nas sprawach i których warto naśladować.

"Święci codziennego użytku" to nie jest książka wyłącznie dla wierzących. Dajcie się przekonać.

Avatar użytkownika - powl
powl
Przeczytane:2017-11-05, Ocena: 5, Przeczytałem,
Avatar użytkownika - Indyviduum
Indyviduum
Przeczytane:2015-11-28, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2015,
Holyfood, czyli 10 przepisów na smaczne i zdrowe życie duchowe
Szymon Hołownia0
Okładka ksiązki - Holyfood, czyli 10 przepisów na smaczne i zdrowe życie duchowe

Szymon Hołownia zaskakuje po raz kolejny! Wprowadza nas w tajniki duchowego życia przez… kuchnię. Proponuje proste i sprawdzone przepisy, dzięki...

Boskie zwierzęta
Szymon Hołownia0
Okładka ksiązki - Boskie zwierzęta

Czy zwierzęta idą do nieba, a jeśli tak, to gdzie są, gdy my jesteśmy w czyśćcu?  Czy jedzenie mięsa w poniedziałek, wtorek, środę, czwartek, sobotę...