Święty Mikołaj. Historia prawdziwa

Pewnego grudniowego dnia w mroźnej Laponii do okna warsztatu Mikołaja puka mały sąsiad, Adaś, i prosi o lalkę - prezent świąteczny dla chorej siostry. Mikołaj i jego żona Marta chętnie przygotowują podarunki dla dzieci z sąsiedztwa. W kolejnym roku obdarowują już całą wioskę - wszystkie ubogie dzieci dostają świąteczne prezenty.

Tak zaczyna się prawdziwa historia Świętego Mikołaja, którego znamy dzisiaj.

Dowiedzcie się, jak ze zwykłego człowieka, który chciał czynić dobro, Mikołaj stał się magiczną postacią obdarowującą dzieci na całym świecie.

Ciepła historia o świętach, miłości, niesieniu pomocy i o tym, że magia istnieje jeśli tylko mocno w nią uwierzysz.

Informacje dodatkowe o Święty Mikołaj. Historia prawdziwa:

Wydawnictwo: Burda Książki
Data wydania: 2021-11-17

Kup książkę Święty Mikołaj. Historia prawdziwa

Święty Mikołaj. Historia prawdziwa - opinie o książce

Avatar użytkownika - luimig
luimig
Przeczytane:2022-01-09,

Czy znacie historię życia Mikołaja? Wydawało Wam się! Poznajcie historię o tym skąd wziął się Mikołaj z Laponii ❤

Całe wieki temu tak dawno, że czasów tych nie pamiętają nasze prababcie żyło sobie w Laponii zgodne i dobrotliwe małżeństwo Marta i Mikołaj. Mikołaj był prawdziwym artystą stolarzem – spod jego dłuta wychodziły najpiękniejsze mebelki i drewniane zabawki. Marta zaś wspaniale robiła na drutach i spod jej zdolnych rąk wychodziły wspaniałe i jedyne w swoim rodzaju sweterki które ogrzewały wszystkich mieszkańców. Żyli sobie spokojnie jednak trapił ich smutek, od dnia ślubu starali się o dziecko, którego nie mogli mieć gdyż los nie był skory by obdarzyć ich potomstwem. Smutek tak mocno pochłaniał Martę, że przestała robić kolorowe swetry a wraz z szarą wełną ogarną ją przeszywający szary smutek.. Mikołaj nie potrafił pocieszyć żony, więc uciekał w pracę… zarobione pieniądze nie dawały im jednak upragnionego szczęścia. Wszystko się jednak zmienia gdy do okienka warsztatu Mikołaja puka jego mały sąsiad Adaś. Chłopiec pochodzi z biednej rodziny, a jego chora siostrzyczka marzy o lalce. Mikołaj zgadza się ją wyrzeźbić w prezencie dla dziewczynki. Przy pracy zastaje go Marta, która postanawia ozdobić laleczkę dając jej włosy i ubranka. Para postanawia zrobić także prezent dla chłopca. Jaki wpływ ten wieczór miał na Mikołaja i Martę pewnie się domyślacie! Koniecznie sprawdźcie kto i w jaki sposób obudził magię! Skąd wzięły się latające renifery i jak to możliwe, że powstają prezenty dla wszystkich dzieci na świecie!

Ta pozytywna historia opowiada nam o życiu Mikołaja z Laponii – tego w czerwonej czapce latającego saniami z reniferami, na którego co roku czekają dzieci na całym świecie. To zupełnie inna opowieść niż znana nam historia Świętego Mikołaja. Uważam, że warto znać obie bo się nie wykluczają! Opowiedzcie dzieciom obie historie! Na pewno będą zauroczone!

Książka Święty Mikołaj historia prawdziwa krok po kroku pokazuje najmłodszym powstawanie wioski Mikołaja w Laponii ucząc nas, że warto wierzyć w magię i Mikołaja! Ponadto pokazuje, że wystarczy chcieć czynić dobro by zmieniać świat bo wielkie czyny zaczynają się od małych kroków.

Avatar użytkownika - monikaswiatek
monikaswiatek
Przeczytane:2021-11-28,

Poznajcie historię Mikołaja, który jako zwykły człowiek chciał sprawić radość dzieciom i każdego roku szykował dla nich mały prezent. Mikołaj i jego żona ciężko pracowali, żeby dzieci były szczęśliwe. Jednak z czasem brakło im czasu, a przecież dzieci było tak wiele. Z pomocą przyszły elfy oraz mały renifer znaleziony w lesie.

Mikołaj ze zwykłego człowieka stał się postacią magiczną i udowodnił, że czasami wystarczy tylko uwierzyć w magię.

Ta historia pokazuje, że magia istnieje.

Idealna książeczka dla dzieci, ale również dla dorosłych. Uczy miłości, pokazuje jak niewiele potrzeba, żeby sprawić komuś radość i że warto pomagać.

Tylko gdy pada deszcz
Joanna Jagiełło0
Okładka ksiązki - Tylko gdy pada deszcz

W dniu ślubu rodziców, Kuba i Zuzia zostają patchworkowym rodzeństwem. Nie są tym zachwyceni. Rodzice wysyłają ich na obóz surfingowy do...

To już nie ma znaczenia
Joanna Jagiełło0
Okładka ksiązki - To już nie ma znaczenia

Niedługo przed występem, w czasie obozu tanecznego, jedna z przyjaciółek znika w tajemniczych okolicznościach... Nikt nie wie, co się z nią stało...