Święty Zdrajca

Wydawnictwo: b.d
Data wydania: 2022-04-25
Tytuł oryginału: Święty Zdrajca
Język oryginału: Polski

Są rzeczy, które powinny ludzi łączyć. Do tego zostały stworzone. Jednak człowiek, w swojej naturze zdolny do czynienia dobra i zła sprawił, że to, co miało prowadzić do dobra, stało się przyczyną do narodzin zła. Nierówność społeczna, podziały i chęć władzy, zbierają dziś swoje żniwo.
Dokąd może zaprowadzić podsycanie społecznych konfliktów, granie na najniższych instynktach i szczucie ludzi na siebie?

***

Koniec XXI wieku to trudny czas dla ludzi na Ziemi. Spełniły się obawy z początku wieku. Zaczęło brakować wody, zapanowała wszechobecna susza. Narastająca migracja społeczeństwa, coraz bardziej agresywne idee oraz
ideologiczne konflikty, pogłębiły kryzys społeczny. Zamachy terrorystyczne stały się częścią życia europejskiej ludności. Uliczne strajki i bitwy między skrajnymi ruchami są już na porządku dziennym. Strach i napięcie, dające wyczuć się na ulicach europejskich stolic, w końcu wybuchły. 24 kwietnia
2060 roku zapłonęły wszystkie budynki europejskich rządów, od Brukseli przez Kortezy Generalne w Hiszpanii, aż po Moskwę. Zło wylało się na ulice. Płonęły kościoły i meczety. Wzrosła przestępczość, odbywały się publiczne egzekucje ludzi o innych poglądach. Nastał kryzys jakiego nasza planeta jeszcze nie widziała.

Powołano Nowy Porządek, tymczasowy europejski rząd, który podjął ekstremalne decyzje. Najwyższa władza na kontynencie europejskim, której organem wykonawczym została Izba Lordów, zrzeszająca najważniejszych europejskich przywódców, wypowiedziała wojnę przyczynie wszystkich zamachów, czyli religii. Wojsko Izby nazwano
BESTIĄ. Miała jedno zadanie. Wyplenić wszelkie przejawy religijności na świecie. Świat pozbawiony wiary w Boga miał być na nowo poukładany. Wybudowano nowe europejskie stolice. Otoczone barierami energetycznymi skutecznie odgradzały się od świata zewnętrznego,
zniszczonego od wojen, z wyjałowioną ziemią, trudnego do codziennego funkcjonowania ze względu na panujące warunki atmosferyczne. Amplitudy temperatur w ciągu dnia sięgały 30 stopni Celsjusza. Każdy, kto wyrzekł się wiary, mógł mieszkać w stolicy. Ci, którzy tego nie zrobili, byli zabijani.

BESTIA przeszukiwała zewnętrzny świat, polując na wierzących. Ludzie decydujący się na życie w świecie zewnętrznym godzili się na wieczną ucieczkę. Ukryci w bazach mieszczących się w trudno dostępnych jaskiniach żyli z tego, co udało im się wyprodukować na jałowej ziemi. Byli
też tacy, którzy nie zdecydowali się na życie pod ziemią.
Niewielkie grupy wierzących tworzyły na powierzchni tzw. gniazda. Były to zwykle opuszczone domy zlokalizowane w miejscach, do których BESTII trudno dotrzeć. I jedni i drudzy co kilka miesięcy zmieniali miejsce do życia, by nie dać się złapać żołnierzom Izby Lordów.

W laboratoriach Nowego Porządku pojawiła się iskra dla świata. Wykorzystana przez BESTIĘ miała doprowadzić do ostatecznego triumfu Izby – końca wiary na Ziemi. Sukces nowych rządów był na wyciagnięcie ręki. Jednak to, co ma być sukcesem, mogło okazać się śmiertelną bronią w walce z Nowym Porządkiem.

Tagi: ŚwiętyZdrajca Kaczmarczyk Marcin

Kup książkę Święty Zdrajca

Opinie o książce - Święty Zdrajca

Biblijny motywator. Historie, które zmieniają życie
Marcin Kaczmarczyk0
Okładka ksiązki - Biblijny motywator. Historie, które zmieniają życie

Masz wszystko, czego potrzebujesz, by wprowadzić w swoim życiu zmiany, i jesteś do tego najodpowiedniejszą, najbardziej kompetentną osobą. Szkoda czasu...