Syreni śpiew

Wstrząsający i przykuwający uwagę thriller psychologiczny z precyzyjnie poprowadzoną fabułą aż do szokującego finału. Policja w Bradfield co osiem tygodni znajduje kolejne ciało mężczyzny zabitego w podobny sposób. W pogoni za seryjnym mordercą wspomaga policję psycholog Tony Hill, wytrawny profesjonalista, który podejmuje się stworzenia portretu psychologicznego psychopaty. Nie wie, że zabójca już upatrzył go sobie na kolejną ofiarę. Na kilkuset stronach toczy się pasjonujący pojedynek pomiędzy bezwzględnym psychopatą a niepodejrzewającym niczego psychologiem. Rozwiązanie tego starcia jest niezwykłe.

Informacje dodatkowe o Syreni śpiew:

Wydawnictwo: Pol-Nordica
Data wydania: b.d
ISBN: 83-7264-266-4

Kup książkę Syreni śpiew

Syreni śpiew - opinie o książce

Avatar użytkownika - SlasheE
SlasheE
Przeczytane:2015-05-31, Ocena: 4, Przeczytałam, 12 Książek 2015,
Jest to pierwsza część z cyklu Tony Hill/Carol Jordan, ale oczywiście, jak to zwykle genialna ja - zaczęłam czytać cykl od końca :v Książka zaczyna się od wstępu, jakim jest zwierzenie zapisane na dyskietce. Początek wprowadza nas w tajemniczy nastrój, co sprawia, że chce się dalej czytać książkę, by rozwikłać zagadkę. Cieszy mnie jednak, że pomimo, iż jest to stricte kryminał, to jednak są wplecione zwykłe ludzkie historie takie jak uczucia, życiowe problemy itp. Przez cały czas czytania jest w zasadzie budowane napięcie, aż do czasu, kiedy domyśliłam się kim jest sprawca... wydaje mi się, że to akurat było za bardzo wysunięte na pierwszy plan. Persona, która okazała się mordercą, była zbyt uwydatniona, w zasadzie grała pierwsze skrzypce, kiedy nękała doktora Hilla swoimi telefonami. Szybko zgadłam kim jest ta osoba, a jednak nie o to w tym wszystkim chodzi :( wolę jednak kiedy książka mnie zaskakuje, a tutaj tak nie było. Jednak jako lekka lektura, kiedy nie ma się co czytać - :P - jest godna polecenia.
Avatar użytkownika - MonikaP
MonikaP
Przeczytane:2015-09-11, Ocena: 6, Przeczytałam, x 52 książki 2015,
Znakomita pierwsza część cyklu kryminalnego, do ostatnich stron trzymającego w napięciu. Spodoba się fanom mocnych, brutalnych i krwawych historii. Spośród innych tego typu pozycji, ta wyróżnia się dość dogłębną analizą sprawcy - psychopaty, którego poznajemy poprzez jego pamiętnik, mamy więc możliwość poznawać historię z jego punktu widzenia. Polecam!
Avatar użytkownika -

Przeczytane:2011-05-03,
Rewelacyjna książka, wyśmienicie skonstruowane postaci. Kunsztownie i precyzyjnie wykreowany świat chorego umysłu. Książka jest intrygująca i zarazem odpychająca ale szczerze polecam!
Avatar użytkownika - selwka
Przeczytane:2012-10-11, Przeczytałam,
Grave Tattoo
McDermid Val0
Okładka ksiązki - Grave Tattoo

It's summer in the Lake District and heavy rain over the fells has uncovered a bizarrely tattooed body. Could it be linked to the old rumour that Fletcher...