Szachy. Taktyka i strategia mistrzów

Wydawnictwo: Jedność
Data wydania: 2019-09-30
Kategoria: Hobby

Ta książka pokazuje młodym graczom, w jaki sposób poprowadzić szachowe wojsko, by odniosło zwycięstwo. Przedstawia taktyki i strategie mistrzów i arcymistrzów, które mogą stać się inspiracją dla młodzieży i dzieci mających już opanowane podstawy gry w szachy.

Dlaczego warto doskonalić się w tej królewskiej grze? Ponieważ uczy skutecznego działania pod presją, zasad zdrowej rywalizacji i szacunku wobec przeciwnika, a także rozwija takie cechy jak odpowiedzialność za podjęte decyzje, opanowanie, koncentracja, determinacja, cierpliwość, wytrwałość, odwaga. Ponadto jest świetną rozrywką, która może stać się pasją na całe życie.

Odbiorcy

– dzieci, które mają ochotę rozwijać umiejętność gry w szachy;

– młodzi szachiści pragnący szlifować swoją taktykę i strategię;

– rodzice i dziadkowie chcący pomóc dzieciom rozwijać ich pasje.

Dlaczego warto nabyć tę książkę

– zawiera mnóstwo cennych wskazówek dla młodych szachistów;

– opracowana z pomocą instruktora szachowego, zarazem sędzi szachowego klasy państwowej;

– to podręcznik dla przyszłych mistrzów szachowych.

Tagi: poradnik Hobby podręcznik szachy

Kup książkę Szachy. Taktyka i strategia mistrzów

Opinie o książce - Szachy. Taktyka i strategia mistrzów

Avatar użytkownika - speedi
speedi
Przeczytane:2019-12-15, Ocena: 6, Przeczytałem,
‭Szachy. Kolejny krok ‭Wszystkie gry - by osiągać w nich coraz wyższy poziom - wymagają treningu. Bez ćwiczenia nie ma postępu, rozwoju, mistrzostwa. Dotyczy to nie tylko klasycznego sportu, ale również gier planszowych takich jak warcaby, szachy czy go. ‭Książka ‬Szachy. Taktyka i strategia mistrzów to drugi tom serii poświęconej królewskiej grze węgierskich autorów Ferenca Halásza i Zoltána Géczi. Ich wcześniejsza książka Szachy.‭ ‬Mój pierwszy podręcznik stanowiła wprowadzenie do gry, pokazanie elementów rozpoczynania rozgrywki, podstawowych zasad. W szachach jednak najtrudniejsza jest gra „środkowa“, kiedy kombinacje układów na szachownicy rosną i o wiele bardziej niż na początku, w debiucie liczy się nieszablonowość, odwaga, fantazja i umiejętność przewidywania. ‭Książka ‬Szachy. Taktyka i strategia mistrzów to kolejny krok w doskonaleniu się w grze. Jak wskazuje jej tytuł jest poświęcona dwóm aspektom gry w szachy: taktyce i strategii czyli działaniom na krótki i na dłuższy dystans. Najłatwiej uczyć się ich na przykładach tych, którzy w szachach osiągnęli sukcesy. Na przykładach mistrzów szachowych i partii, które rozegrali. Ferenc Halász i Zoltán Géczi zachowali styl wcześniejszego podręcznika. Nadal zatem tekst połączony ...

Opinie o książce - Szachy. Taktyka i strategia mistrzów

Okna z widokiem na Weronę
Hanna Kowalewska