Szczęściarz

Wydawnictwo: Albatros
Data wydania: b.d

Nowy bestseller niekwestionowanego mistrza romantycznych opowieści, autora "Pamiętnika" i "Listu w butelce". Logan Thibault jest urodzonym szczęściarzem. Służył w piechocie morskiej, ma za sobą służbę w Iraku, gdzie wielokrotnie otarł się o śmierć. Przeżył i wrócił do domu z pamiątką - znalezionym na pustyni zdjęciem młodej kobiety, które traktuje jako talizman. Kiedy w bezsensownym wypadku ginie jego przyjaciel, Logan stawia sobie za cel odszukanie dziewczyny z fotografii. Przemierzając pieszo kraj, odnajduje ją w Hampton, miasteczku w Karolinie Północnej. Beth nie jest jednak księżniczką z bajki, ale rozwódką z dziesięcioletnim synem, która ma sporo kłopotów z byłym mężem, zastępcą szeryfa i wnukiem najbardziej wpływowego obywatela miasta. Pomiędzy mężczyznami wybucha ostra rywalizacja...

Kup książkę Szczęściarz

Avatar użytkownika - madak
madak
Nicholas Sparks, autor wielu powieści obyczajowych, które często stają się inspiracją dla twórców filmowych (watro chociażby wspomnieć o adaptacji filmowej jego znakomitej powieści „I wciąż ją kocham”), serwuje czytelnikom kolejną książkę, napisaną w charakterystycznym dla siebie stylu, poruszającą kolejny raz wiecznie aktualny temat, jakim niewątpliwie jest miłość.    „Szczęściarz” opowiada historię mężczyzny, który służył w piechocie morskiej oraz był na misji w Iraku, jednak – jak sam przyznaje – cudem uniknął śmierci. Logan odnajduje bowiem zupełnym przypadkiem na pustyni zdjęcie kobiety, które od tego czasu staje się jego talizmanem. Za namową przyjaciela, który ginie w tragicznym wypadku, mężczyzna postanawia znaleźć kobietę ze zdjęcia. Okazuje się, że jest ona rozwódką mieszkającą w Karolinie Północnej, wychowującą dziesięcioletniego syna i borykającą się z naprzykrzającym się jej byłym mężem. Logan, z początku nieświadomie, zaczyna pałać do kobiety głębokim, szczerym uczuciem, które sprawia, że bohater będzie musiał zmierzyć się z domagającym się wciąż praw do byłej żony, bezwzględnym Keithem.   Powieść Nicholasa Sparksa pokazuje, że o prawdziwe szczęście trzeba walczyć. Główny bohater, którego dobry los właściwie nigdy nie opuszczał, przekonuje się, że pragnienie odwzajemnionej miłości wiąże się nie tylko ze zrządzeniami losu, ale i z właściwą postawą oraz z prawdziwą wiarą w jej ...

Opinie o książce - Szczęściarz

Avatar użytkownika - atena
atena
Przeczytane:2017-01-12, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 książki 2017,
Kolejne spotkanie ze Sparksem i kolejna fantastyczna powieść. Mamy przeróżne talizmany, wierzymy w różne rzeczy, a główny bohater - Logan Thibault - ma zdjęcie przypadkowo znalezione w Iraku. Po powrocie odszukuje dziewczynę z fotografii i szczęście w dalszym ciągu go nie opuszcza (choć były mąż Elizabeth robi wszystko, aby pozbyć się intruza). Co jednak się stanie, gdy zdjęcie zostanie przekazane komuś innemu? Zakończenie przyprawia o szybsze bicie serca. Gorąco polecam
Avatar użytkownika - basia02033
basia02033
Przeczytane:2016-01-10, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 ksiażki 2016, Mam, Przeczytane w 2016,
Powieść pełna miłości, wzruszeń i oczywiście szczęścia ...
Avatar użytkownika - alams
alams
Przeczytane:2016-02-03, Ocena: 6, Przeczytałam, przeczytam 52 książki,
Żołnierz na misji znajduje zdjęcie dziewczyny które nie raz ratuje mu życie po powrocie do kraju próbuje ją odnaleźć i podziękować jej za to... Wspaniała wzruszająca powieść o miłości Polecam
Avatar użytkownika - justyna929
justyna929
Przeczytane:2016-03-21, Ocena: 5, Przeczytałem, 52 ksiąkżki 2016, Mam,
Szczęściarz to ciepła powieść o miłości, nie tylko tej partnerskiej, ale też rodzicielskiej. Pokazuje nam jak ważne, jest poczucie bezpieczeństwa i ojcowski autorytet. Możecie mówić, że to babski wyciskacz łez i nic nie wnosi do życia. Może i książka nie zmieniła mojej percepcji, ale z pewnością poruszyła ukryte gdzieś pragnienia i emocje. Polecam przede wszystkim kobietom, wszak to literatura dla pań http://ksiazkomiloscimoja.blogspot.com/2016/03/szukaam-szczescia-to-ono-odnalazo-mnie.html
Avatar użytkownika - Pilar
Pilar
Przeczytane:2015-10-23, Ocena: 6, Przeczytałam, Mam, 52 książki 2015,
piękna historia o przyjaźni, miłości i walce o te wszystkie wartości.
Avatar użytkownika - Daisy
Daisy
Przeczytane:2015-04-29, Ocena: 6, Przeczytałam, 26 ksiazek, Mam,
Kontynuacja Pamiętnika,piękna i wzruszająca powieść,opinia może być tylko jedna...super powieść dla każdego.
,,Kiedy ktoś jest tak wyjątkowy, wiesz o tym prędzej, niż się spodziewasz. Poznajesz to instynktownie i masz pewność, że cokolwiek się stanie, już nigdy nie będzie nikogo takiego jak on.'' Historia ta jest wyjątkowa i wspaniała. Porusza kwestie miłości (zarówno ludzi, jak i ludzi do zwierząt), wychowania, odpowiedzialności, zazdrości, przebiegłości i poświęcenia. Przez cały czas czytania byłam niezmiernie ciekawa przebiegu dalszych zdarzeń, bo przecież tyle wątków wymagało jeszcze wyjaśnienia. I też zostały one wyjaśnione. Zakończenie okazało się zarówno przerażające, jak i zaskakujące, choć tego czy tamtego się po części spodziewałam. Bardzo przyjemna lektura, zapadająca w pamięć. Polecam!
Avatar użytkownika - Anna_Valerious
Anna_Valerious
Przeczytane:2014-06-25, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2014,
Nie wszystkie książki Sparksa są ciekawe i dobrze napisane, ta jest. Historia na pierwszy rzut oka może wydawać się banalna i w sumie nierealna, ale w sumie dlaczego? Takie historie mogą mieć miejsce, takie miłości mogą mieć przyszłość. Jeśli ktoś ma powód, może przejść dla nieznajomej osoby choćby i cały świat. Na największą uwagę jednak zasługuje to, że Sparks próbuje pisać jak najrealniej. Nie pisze o bogaczach, o rozpieszczonych dziedzicach, ale o wdowach, sierotach, schorowanych i żołnierzach z traumą wojny i bardzo codziennym czynnościom, nadaje aurę niezwykłości. To mi się podoba najbardziej.
Avatar użytkownika - kami00000
kami00000
Przeczytane:2013-06-03, Ocena: 6, Przeczytałam, Mam, 52 książki 2013,
I znów Nicholas Sparks. Coś czuję, że z mojej biblioteczki wieje nudą, ale co ja na to poradzę. Uwielbiam tego autora i jego książki zawsze mnie zaskakują. Tym razem oczywiście spodziewałam się nieszczęśliwego zakończenia i znów okazało się zupełnie inaczej. Miłość, przyjaźń, zdrada, intryga, romans. Te tematy wydają się już dziś dość oklepane, a jednak Nicholas swoim podejściem wciąż przyciąga miliony kobiet i każda z nas może zgodnie powiedzieć : coś nas przyciąga do tych książek i nie sposób się nim oprzeć. "Szczęściarz" ? Mistrzostwo w najlepszej odsłonie.
Avatar użytkownika - azetka79
azetka79
Przeczytane:2013-11-15, Ocena: 6, Przeczytałam,
Dawno nie czytałam tak doskonałej opowieści, tak innej i tak dramatycznej... Logan...mocarz i w mięśniach i w myślach... Beth...Clayton... Ben... Zdjęcie- wszystko się kręci wokół niego...jest talizmanem, odnośnikiem, ochroną, pomocą... piękność
Avatar użytkownika - wiola120892
wiola120892
Przeczytane:2013-04-10, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 książki 2013,
Kolejna poruszająca opowieść Sparksa. Po raz kolejny autor pokazuje że warto wierzyć w miłość nawet jeśli czasami towarzyszą jej problemy. Historia Beth i Logana wzrusza, daje nadzieję i skłania ku refleksjom na temat miłości i tego jak ją osiągnąć.
Avatar użytkownika - mysha
mysha
Przeczytane:2012-03-08, Ocena: 4, Przeczytałam,
Ładna, ale nie ujmująca. Raczej nie polecałabym jej nikomu, mimo iż Sparksa bardzo cenię.
Avatar użytkownika - blebelebe
blebelebe
Przeczytane:2013-02-26, Ocena: 6, Przeczytałam,
Avatar użytkownika - darinda
darinda
Przeczytane:2011-08-24, Ocena: 6, Przeczytałam,
Jeden z moich ulubionych "męskich" autorów :)
Avatar użytkownika -

Do tej pory tylko jedna książka tego Pana mi się nie podobała... Z chęcią przeczytam i tę ;)
Avatar użytkownika - rebellion
rebellion
Przeczytane:2010-05-17, Ocena: 4, Przeczytałam, Mam,
Ciekawa książka. Nie zachwyca, ale czyta się fajnie.
Avatar użytkownika - justyna39
justyna39
Przeczytane:2020-06-10, Ocena: 4, Przeczytałam,

Czy fotografia nieznanej osoby może być talizmanem? Czy może uchronić drugą osobę przed niebezpieczeństwem? Okazuje się, że tak. Logan Thibault służył niegdyś w piechocie morskiej. Podczas służby odnajduje fotografię nieznanej kobiety, która przynosi mu szczęście. Mężczyzna postanawia odnaleźć kobietę. W tym celu przemierza daleką podróż razem ze swoim psem, Zeusem. Czy Logan odnajdzie swoje przeznaczenie?

"Szczęściarz" niewątpliwie zalicza się do udanych powieści Nicholasa Sparksa, która w przystępny sposób przedstawia historię dwojga osób. Logan, mężczyzna służący w piechocie morskiej i Elizabeth, kobieta samotnie wychowująca dziecko. Razem przeżywają miłe i trudne chwile, wzloty i upadki. Przy okazji stopniowo bliżej się poznają.

Zastępca szeryfa w hrabstwie Hampton wypełniał swoje służbowe obowiązki do czasu pojawienia się nieznanego przybysza. Ten od razu wzbudził podejrzenie w zastępcy, który postanowił przyjrzeć się uważnie obcemu mężczyźnie. Jak się później okazało mężczyzna miał przy sobie aparat fotograficzny należący do zastępcy szeryfa. Nazywał się Logan Thibault. Jego przyjaciel Victor podarował mu fotografię młodej kobiety i mówił o przeznaczeniu. Początkowo Logan nie wierzył w przeznaczenie i nie traktował fotografii jako talizmanu. Jednakże postanowił odnaleźć kobietę z fotografii i w tym celu przemierzył długą drogę.

Logan Thibault wiele lat spędził w Iraku służąc w piechocie morskiej. Mężczyzna ma za sobą trudne doświadczenia, które nauczyły go cierpliwości i pokory. Po spotkaniu z Elizabeth Logan poczuł, iż przybył do hrabstwa Hampton w pewnym celu, którego nie mógł dokładnie określić. Oczarowana mężczyzną Elizabeth pragnęła poznać go bliżej. Niebawem w życie Elizabeth wkradasię jej były mąż, Keith Clayton, który pragnął pozbyć się Logana. Wówczas dochodzi do poważnej rozmowy między Elizabeth a Loganem. Logan opowiada o swoim życiu Elizabeth nie będąc wobec niej zupełnie szczery.

"Szczęściarz" to niezwykła a zarazem prosta opowieść o miłości i o przeznaczeniu, które stawiają niemałe wyzwanie przed człowiekiem. Ciekawe wydają się relacje między Loganem a Elizabeth, które stopniowo układają się w jedą całość. Logan początkowo wzbudzał nieufność w Elizabeth, która z czasem przyzwyczaiła się do jego towarzystwa. Nieraz spędzali ze sobą miłe i niezapomniane chwile. Z czasem oboje zaczęli się między sobą porozumiewać.

Zagłębiając się w lekturę z zainteresowaniem śledziłam losy bohaterów i z niecierpliwością oczekiwałam rozwoju wydarzeń. Akcja toczyła się w odpowiednim tempie. Sami bohaterowie zostali przedstawieni w sposób bardzo realistyczny ( podobnie jak ich problemy ).

"Szczęściarz" nie zalicza się do zbyt skomplikowanych i wymagających powieści. Bez trudu można "prześledzić" całą fabułę, lecz... czyta się ją przyjemnie.

Na podstawie książki Nicholasa Sparksa powstała adaptacja filmowa o tym samym tytule.

"Szczęściarz" bez wątpienia należy do lekkich powieści obyczajowych. Nie ma w niej zawiłych losów bohaterów ani skomplikowanych intryg, lecz mimo to powieść czyta się przyjemnie. Główni bohaterowie niesą idealnymi osobami pozbawionymi wad. Muszą mierzyć się ze swoimi problemami życia codziennego.

Uważam, że powieść jest przeznaczona dla osób zainteresowanych twórczością Nicholasa Sparksa.

Avatar użytkownika - natalia07
natalia07
Przeczytane:2019-02-15, Ocena: 6, Przeczytałem, 12 książek 2019,

Po zobaczeniu filmu byłam bardzo ciekawa książki.
Nicholas Sparks to bez wątpienia jeden z najlepszych współczesnych pisarzy. Bardzo lubię jego twórczość.

Książka opowiada o Loganie Thibault, który w swoim życiu miał sporo szczęścia. Będąc w Iraku, znajduje zdjęcia kobiety, które okazuje się jego talizmanem.
Logan początkowo nie wierzy w jego moc ale w końcu postania odnaleźć kobietę ze zdjęcia.
W tym momencie jego piękna historia się zaczyna. Nie spodziewał się. że dzięki temu zdjęciu odnajdzie miłość swojego życia.

Avatar użytkownika - olgaesz
Przeczytane:2016-02-04, Ocena: 5, Przeczytałem,
Noce w Rodanthe
Nicholas Sparks0
Okładka ksiązki - Noce w Rodanthe

Rodanthe. Nadmorskie miasteczko na południowym krańcu Karoliny Północnej. Miejsce pełne tajemnic, wspomnień, a nade wszystko miłości... Trzy lata...

I wciąż ją kocham
Nicholas Sparks0
Okładka ksiązki - I wciąż ją kocham

Dzieciństwo Johna Tyree nie należało do łatwych. Gdy okazało się, że świat nie stanie przed nim otworem, zaś szanse na uzyskanie wyższego wykształcenia...