Szczęściarz

Wydawnictwo: Albatros
Data wydania: b.d
Kategoria: Obyczajowe
ISBN: 9788373598539
Liczba stron: 408

Ocena: 5.33 (48 głosów)

Nowy bestseller niekwestionowanego mistrza romantycznych opowieści, autora "Pamiętnika" i "Listu w butelce". Logan Thibault jest urodzonym szczęściarzem. Służył w piechocie morskiej, ma za sobą służbę w Iraku, gdzie wielokrotnie otarł się o śmierć. Przeżył i wrócił do domu z pamiątką - znalezionym na pustyni zdjęciem młodej kobiety, które traktuje jako talizman. Kiedy w bezsensownym wypadku ginie jego przyjaciel, Logan stawia sobie za cel odszukanie dziewczyny z fotografii. Przemierzając pieszo kraj, odnajduje ją w Hampton, miasteczku w Karolinie Północnej. Beth nie jest jednak księżniczką z bajki, ale rozwódką z dziesięcioletnim synem, która ma sporo kłopotów z byłym mężem, zastępcą szeryfa i wnukiem najbardziej wpływowego obywatela miasta. Pomiędzy mężczyznami wybucha ostra rywalizacja...

POLECANA RECENZJA

Kup książkę Szczęściarz

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
REKLAMA

Zobacz także

Opinie o książce - Szczęściarz

Avatar użytkownika - atena
atena
Przeczytane:2017-01-12, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 książki 2017,
Kolejne spotkanie ze Sparksem i kolejna fantastyczna powieść. Mamy przeróżne talizmany, wierzymy w różne rzeczy, a główny bohater - Logan Thibault - ma zdjęcie przypadkowo znalezione w Iraku. Po powrocie odszukuje dziewczynę z fotografii i szczęście w dalszym ciągu go nie opuszcza (choć były mąż Elizabeth robi wszystko, aby pozbyć się intruza). Co jednak się stanie, gdy zdjęcie zostanie przekazane komuś innemu? Zakończenie przyprawia o szybsze bicie serca. Gorąco polecam
Link do opinii
Avatar użytkownika - basia02033
basia02033
Przeczytane:2016-01-10, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 ksiażki 2016, Mam, Przeczytane w 2016,
Powieść pełna miłości, wzruszeń i oczywiście szczęścia ...
Link do opinii
Avatar użytkownika - alams
alams
Przeczytane:2016-02-03, Ocena: 6, Przeczytałam, przeczytam 52 książki,
Żołnierz na misji znajduje zdjęcie dziewczyny które nie raz ratuje mu życie po powrocie do kraju próbuje ją odnaleźć i podziękować jej za to... Wspaniała wzruszająca powieść o miłości Polecam
Link do opinii
Avatar użytkownika - justyna929
justyna929
Przeczytane:2016-03-21, Ocena: 5, Przeczytałem, Mam, 52 ksiąkżki 2016,
Szczęściarz to ciepła powieść o miłości, nie tylko tej partnerskiej, ale też rodzicielskiej. Pokazuje nam jak ważne, jest poczucie bezpieczeństwa i ojcowski autorytet. Możecie mówić, że to babski wyciskacz łez i nic nie wnosi do życia. Może i książka nie zmieniła mojej percepcji, ale z pewnością poruszyła ukryte gdzieś pragnienia i emocje. Polecam przede wszystkim kobietom, wszak to literatura dla pań http://ksiazkomiloscimoja.blogspot.com/2016/03/szukaam-szczescia-to-ono-odnalazo-mnie.html
Link do opinii
Avatar użytkownika - Pilar
Pilar
Przeczytane:2015-10-23, Ocena: 6, Przeczytałam, Mam, 52 książki 2015,
piękna historia o przyjaźni, miłości i walce o te wszystkie wartości.
Link do opinii
Avatar użytkownika - Daisy
Daisy
Przeczytane:2015-04-29, Ocena: 6, Przeczytałam, 26 ksiazek, Mam,
Kontynuacja Pamiętnika,piękna i wzruszająca powieść,opinia może być tylko jedna...super powieść dla każdego.
Link do opinii
,,Kiedy ktoś jest tak wyjątkowy, wiesz o tym prędzej, niż się spodziewasz. Poznajesz to instynktownie i masz pewność, że cokolwiek się stanie, już nigdy nie będzie nikogo takiego jak on.'' Historia ta jest wyjątkowa i wspaniała. Porusza kwestie miłości (zarówno ludzi, jak i ludzi do zwierząt), wychowania, odpowiedzialności, zazdrości, przebiegłości i poświęcenia. Przez cały czas czytania byłam niezmiernie ciekawa przebiegu dalszych zdarzeń, bo przecież tyle wątków wymagało jeszcze wyjaśnienia. I też zostały one wyjaśnione. Zakończenie okazało się zarówno przerażające, jak i zaskakujące, choć tego czy tamtego się po części spodziewałam. Bardzo przyjemna lektura, zapadająca w pamięć. Polecam!
Link do opinii
Avatar użytkownika - Anna_Valerious
Anna_Valerious
Przeczytane:2014-06-25, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2014,
Nie wszystkie książki Sparksa są ciekawe i dobrze napisane, ta jest. Historia na pierwszy rzut oka może wydawać się banalna i w sumie nierealna, ale w sumie dlaczego? Takie historie mogą mieć miejsce, takie miłości mogą mieć przyszłość. Jeśli ktoś ma powód, może przejść dla nieznajomej osoby choćby i cały świat. Na największą uwagę jednak zasługuje to, że Sparks próbuje pisać jak najrealniej. Nie pisze o bogaczach, o rozpieszczonych dziedzicach, ale o wdowach, sierotach, schorowanych i żołnierzach z traumą wojny i bardzo codziennym czynnościom, nadaje aurę niezwykłości. To mi się podoba najbardziej.
Link do opinii
Avatar użytkownika - kami00000
kami00000
Przeczytane:2013-06-03, Ocena: 6, Przeczytałam, Mam, 52 książki 2013,
I znów Nicholas Sparks. Coś czuję, że z mojej biblioteczki wieje nudą, ale co ja na to poradzę. Uwielbiam tego autora i jego książki zawsze mnie zaskakują. Tym razem oczywiście spodziewałam się nieszczęśliwego zakończenia i znów okazało się zupełnie inaczej. Miłość, przyjaźń, zdrada, intryga, romans. Te tematy wydają się już dziś dość oklepane, a jednak Nicholas swoim podejściem wciąż przyciąga miliony kobiet i każda z nas może zgodnie powiedzieć : coś nas przyciąga do tych książek i nie sposób się nim oprzeć. "Szczęściarz" ? Mistrzostwo w najlepszej odsłonie.
Link do opinii
Avatar użytkownika - azetka79
azetka79
Przeczytane:2013-11-15, Ocena: 6, Przeczytałam,
Dawno nie czytałam tak doskonałej opowieści, tak innej i tak dramatycznej... Logan...mocarz i w mięśniach i w myślach... Beth...Clayton... Ben... Zdjęcie- wszystko się kręci wokół niego...jest talizmanem, odnośnikiem, ochroną, pomocą... piękność
Link do opinii
Avatar użytkownika - wiola120892
wiola120892
Przeczytane:2013-04-10, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 książki 2013,
Kolejna poruszająca opowieść Sparksa. Po raz kolejny autor pokazuje że warto wierzyć w miłość nawet jeśli czasami towarzyszą jej problemy. Historia Beth i Logana wzrusza, daje nadzieję i skłania ku refleksjom na temat miłości i tego jak ją osiągnąć.
Link do opinii
Avatar użytkownika - mysha
mysha
Przeczytane:2012-03-08, Ocena: 4, Przeczytałam,
Ładna, ale nie ujmująca. Raczej nie polecałabym jej nikomu, mimo iż Sparksa bardzo cenię.
Link do opinii
Avatar użytkownika - blebelebe
blebelebe
Przeczytane:2013-02-26, Ocena: 6, Przeczytałam,
Link do opinii
Avatar użytkownika - darinda
darinda
Przeczytane:2011-08-24, Ocena: 6, Przeczytałam,
Jeden z moich ulubionych "męskich" autorów :)
Link do opinii
Avatar użytkownika -

Przeczytane:,
Do tej pory tylko jedna książka tego Pana mi się nie podobała... Z chęcią przeczytam i tę ;)
Link do opinii
Avatar użytkownika - rebellion
rebellion
Przeczytane:2010-05-17, Ocena: 4, Przeczytałam, Mam,
Ciekawa książka. Nie zachwyca, ale czyta się fajnie.
Link do opinii
Avatar użytkownika - justyna39
justyna39
Przeczytane:2020-06-10, Ocena: 4, Przeczytałam,

Czy fotografia nieznanej osoby może być talizmanem? Czy może uchronić drugą osobę przed niebezpieczeństwem? Okazuje się, że tak. Logan Thibault służył niegdyś w piechocie morskiej. Podczas służby odnajduje fotografię nieznanej kobiety, która przynosi mu szczęście. Mężczyzna postanawia odnaleźć kobietę. W tym celu przemierza daleką podróż razem ze swoim psem, Zeusem. Czy Logan odnajdzie swoje przeznaczenie? 

 

"Szczęściarz" niewątpliwie zalicza się do udanych powieści Nicholasa Sparksa, która w przystępny sposób przedstawia historię dwojga osób. Logan, mężczyzna służący w piechocie morskiej i Elizabeth, kobieta samotnie wychowująca dziecko. Razem przeżywają miłe i trudne chwile, wzloty i upadki. Przy okazji stopniowo bliżej się poznają. 

 

Zastępca szeryfa w hrabstwie Hampton wypełniał swoje służbowe obowiązki do czasu pojawienia się nieznanego przybysza. Ten od razu wzbudził podejrzenie w zastępcy, który postanowił przyjrzeć się uważnie obcemu mężczyźnie. Jak się później okazało mężczyzna miał przy sobie aparat fotograficzny należący do zastępcy szeryfa. Nazywał się Logan Thibault. Jego przyjaciel Victor podarował mu fotografię młodej kobiety i mówił o przeznaczeniu. Początkowo Logan nie wierzył w przeznaczenie i nie traktował fotografii jako talizmanu. Jednakże postanowił odnaleźć kobietę z fotografii i w tym celu przemierzył długą drogę. 

 

Logan Thibault wiele lat spędził w Iraku służąc w piechocie morskiej. Mężczyzna ma za sobą trudne doświadczenia, które nauczyły go cierpliwości i pokory. Po spotkaniu z Elizabeth Logan poczuł, iż przybył do hrabstwa Hampton w pewnym celu, którego nie mógł dokładnie określić. Oczarowana mężczyzną Elizabeth pragnęła poznać go bliżej. Niebawem w życie Elizabeth wkradasię jej były mąż, Keith Clayton, który pragnął pozbyć się Logana. Wówczas dochodzi do poważnej rozmowy między Elizabeth a Loganem. Logan opowiada o swoim życiu Elizabeth nie będąc wobec niej zupełnie szczery. 

 

"Szczęściarz" to niezwykła a zarazem prosta opowieść o miłości i o przeznaczeniu, które stawiają niemałe wyzwanie przed człowiekiem. Ciekawe wydają się relacje między Loganem a Elizabeth, które stopniowo układają się w jedą całość. Logan początkowo wzbudzał nieufność w Elizabeth, która z czasem przyzwyczaiła się do jego towarzystwa. Nieraz spędzali ze sobą miłe i niezapomniane chwile. Z czasem oboje zaczęli się między sobą porozumiewać. 

 

Zagłębiając się w lekturę z zainteresowaniem śledziłam losy bohaterów i z niecierpliwością oczekiwałam rozwoju wydarzeń. Akcja toczyła się w odpowiednim tempie. Sami bohaterowie zostali przedstawieni w sposób bardzo realistyczny ( podobnie jak ich problemy ). 

 

"Szczęściarz" nie zalicza się do zbyt skomplikowanych i wymagających powieści. Bez trudu można "prześledzić" całą fabułę, lecz... czyta się ją przyjemnie. 

 

Na podstawie książki Nicholasa Sparksa powstała adaptacja filmowa o tym samym tytule. 

 

"Szczęściarz" bez wątpienia należy do lekkich powieści obyczajowych. Nie ma w niej zawiłych losów bohaterów ani skomplikowanych intryg, lecz mimo to powieść czyta się przyjemnie. Główni bohaterowie niesą idealnymi osobami pozbawionymi wad. Muszą mierzyć się ze swoimi problemami życia codziennego. 

 

Uważam, że powieść jest przeznaczona dla osób zainteresowanych twórczością Nicholasa Sparksa.  

Link do opinii
Avatar użytkownika - natalia07
natalia07
Przeczytane:2019-02-15, Ocena: 6, Przeczytałem, 12 książek 2019,

Po zobaczeniu filmu byłam bardzo ciekawa książki.
Nicholas Sparks to bez wątpienia jeden z najlepszych współczesnych pisarzy. Bardzo lubię jego twórczość.

Książka opowiada o Loganie Thibault, który w swoim życiu miał sporo szczęścia. Będąc w Iraku, znajduje zdjęcia kobiety, które okazuje się jego talizmanem.
Logan początkowo nie wierzy w jego moc ale w końcu postania odnaleźć kobietę ze zdjęcia. 
W tym momencie jego piękna historia się zaczyna. Nie spodziewał się. że dzięki temu zdjęciu odnajdzie miłość swojego życia.

Link do opinii
Avatar użytkownika - olgaesz
olgaesz
Przeczytane:2017-02-11, Ocena: 5, Przeczytałam, 69 książek w 2017,
Avatar użytkownika - KKS
KKS
Przeczytane:2016-11-19, Ocena: 5, Przeczytałam, 2010,
Avatar użytkownika - Milkaa
Milkaa
Przeczytane:2016-02-04, Ocena: 5, Przeczytałem,
Inne książki autora
Na zakręcie
Nicholas Sparks0
Okładka ksiązki - Na zakręcie

Miles Ryan, prowincjonalny szeryf, samotnie wychowuje dziewięcioletniego syna Jonaha. Jego życiową obsesją jest schwytanie człowieka, który przed...

Spójrz na mnie
Nicholas Sparks0
Okładka ksiązki - Spójrz na mnie

Nowa powieść króla prozy obyczajowej, który tym razem umiejętnie myli tropy, a zakończenia nie domyśli się nawet wielbicielka powieści detektywistycznych...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Recenzje miesiąca
Kwestia winy
Małgorzata Rogala
Kwestia winy
Bóg Maszyna
Joanna W. Gajzler
Bóg Maszyna
Tam, gdzie nie pada
Michael Sowa
Tam, gdzie nie pada
Przepustka do męskości
Paweł Pollak
Przepustka do męskości
Żyje się tu i teraz
Katarzyna Kaźmierczak
Żyje się tu i teraz
Prezydentka
Marika Krajniewska
Prezydentka
Joker
Natalia Nowak-Lewandowska
Joker
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy