Szczęście w twoich oczach

,,Caroline Leavitt to jedna z tych niesamowitych, przenikliwych pisarek, których książki sprawiają, że zadajemy sobie pytanie: Gdzie ona się podziewała przez całe moje życie?"

Jodi Picoult

Wzruszająca opowieść o miłości, zdradzie i o tym jak łatwo przegapić szansę na szczęście.

Oraz o tym, jak można to szczęście odnaleźć.

Dwie pary małżeńskie i dwie niespełnione kobiety, które postanawiają zmienić swoje życie. Spokojna, poukładana Isabell odchodzi od niewiernego męża; nieco zwariowana, nieprzewidywalna April, matka małego Sama,  także opuszcza dom. Dziwny, tragiczny los połączy te kobiety na zawsze.

Powieść hipnotyzuje od pierwszej strony. Pełna emocji, niejednoznaczna historia rozpoczyna  się od tragedii, ale szybko wykracza poza nią, przechodząc do najważniejszych pytań: Jak odnaleźć odkupienie w obliczu straty? Jak otworzyć serce na nowe uczucie?

Caroline Leavitt - amerykańska powieściopisarka, scenarzystka, felietonistka i recenzentka. Została uhonorowana licznymi nagrodami, jak np.: New York Foundation for the Arts Award in Fiction czy Goldenberg Fiction Prize. Uzależniona od robótek ręcznych i czekolady. Mieszka w Nowym Jorku z mężem i synem.

Informacje dodatkowe o Szczęście w twoich oczach:

Wydawnictwo: Świat Książki
Data wydania: 2013-09-11

Kup książkę Szczęście w twoich oczach

Szczęście w twoich oczach - opinie o książce

Avatar użytkownika - alison2
alison2
Przeczytane:2017-09-13, Ocena: 4, Przeczytałam, 30 książek 2017,

"Szczęście w twoich oczach" to jedna z powieści wydanych w serii "Leniwa Niedziela", będącej obietnicą miłych, odprężających chwil z życiową opowieścią. I faktycznie, mamy tu do czynienia z książką obyczajową, jednak mile zaskakującą dojrzałością podejścia do skomplikowanych tematów i ... nieprzewidywalnością.

Isabell i April to dwie kobiety o bardzo odmiennym charakterze. Prawdopodobnie nigdy by się nie zaprzyjaźniły, przewrotny los łączy jednak ich historie. Obie opuszczają swoich partnerów i ruszają w drogę, która dla jednej z nich skończy się tragicznie. Ta która przeżyje będzie odtąd żyła z piętnej tej, której zabraknie...

Caroline Leavitt, amerykańska powieściopisarka, scenarzystka, felietonistka i recenzentka, podjęła trudny problem życia po śmierci bliskiej osoby. Robi to bardzo kompleksowo, poznajemy zarówno osobę dorosłą, jak i dziecko, które boryka się z bolesną stratą. Pojawia się również postać, która przeżyła wypadek, dla której sam fakt, że w nim uczestniczyła jest wystarczający, by czuć się nieco ... winną. Każda z tych osób przeżywa własny dramat i próbuje na nowo poukładać sobie życie. Czy znajdzie się w nim miejsce dla kogoś, kto mógłby zająć puste miejsce? Czy wystarczy sił, by spojrzeć w przyszłość i nie zadręczać się tym, na co nie ma się już wpływu? Szalenie skomplikowany temat znalazł bardzo interesujące rozwinięcie w tej mądrej i dojrzałej powieści. Jakby tego było mało, pojawia się problem zdrady, pogodzenia z chorobą dziecka, życia z ułomnością. Biorąc pod uwagę stosunkowo małą liczbę bohaterów aż trudno uwierzyć, że historia nie straciła nic ze swojej lekkości i czyta się ją ... z przyjemnością.

Główne bohaterki to kobiety o złożonej osobowości, z których każdą los w jakiś sposób doświadczył. Obie mają za sobą trudne chwile, mimo to do jednej z nich czytelnik naturalnie się garnie, druga wzbudza natomiast negatywne emocje. Być może po prostu łatwiej nam obiektywnie ocenić sytuajcę i trudniej pogodzić się z faktem, że zagubiona kobieta zaczyna podejmować złe decyzje?

Caroline Leavitt udowodniła, że można stworzyć opowieść o trudnych tematach, dojrzałą, a mimo to na swój sposób lekką i przyjemną. To powieść obyczajowa, jednak brak w niej jakże powszechnych banałów, schematów, rozwiązań na skróty. To niebanalna historia, która na dłużej zapada w pamięć. Zachęcam.

Avatar użytkownika - takahe
takahe
Przeczytane:2015-06-30, Ocena: 4, Przeczytałam, 52 książki w 2015 roku, Biblioteka,
Po nie udanej lekturze innej książki z serii leniwa niedziela , do tej pozycji podeszłam z pewnym dystansem. I jak się okazuje nie słusznie gdyż książka jest ciekawa co przekłada się na to że czyta się ją z przyjemnością. Autorka opisuje tu lody dwóch kobiet i ich rodzin. Obie kobiety mieszkają na tym samym osiedlu jednak się nie znają. Pewnego mglistego popołudnia drogi obu kobiet krzyżują się w mało przyjemnych okolicznościach. April to nieszczęśliwa matka i żona. Syn choruje na astmę a od męża kobieta się coraz bardziej odsuwa wpadając w sidła zdrady. Izabella z kolei jest tą zdradzaną i marzącą o dziecku. Losy bohaterów nie kończą się tak jakby czytelnik tego oczekiwał.
Avatar użytkownika - just_monca
just_monca
Przeczytane:2014-11-01, Ocena: 4, Przeczytałam, 26 książek 2014,
Sięgając po tą książkę myślałam, że będę miała do czynienia z przyjemną lekturą, która umili mi czas. No cóż.. może i historia była ciekawa, ale za wiele było w niej zawiłości, tragizmu i w pewnym momencie nawet beznadziejności. Mogłabym nawet powiedzieć, że bohaterowie tak naprawdę nie wiedzieli czego chcą od siebie. Ciągłe "przepychanki" w stylu: bądźmy razem, później, dajmy sobie chwilę wytchnienia by następnie, daj mi kolejną szansę były po prostu nużące.Niby miało się do czynienia z dorosłymi ludźmi ale skoro oni sami nie mieli pojęcia jak żyć to, co miał zrobić potencjalny czytelnik?
Avatar użytkownika - atena
atena
Przeczytane:2014-06-30, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 książki 2014,
Dwie kobiety - Isabell i April - biorą udział w wypadku samochodowym. Jedna ginie, druga nie może sobie dać rady z wyrzutami sumienia, mimo że to nie ona jechała pod prąd. Isabell w ramach, nawet trudno powiedzieć czego, obserwuje rodzinę April. Jej syn wprost "przykleja" się do niej myśląc, że jest aniołem, który pozwoli mu skontaktować się ze zmarła matką. Fotografia zbliża ich do siebie, ale nie na długo, dlaczego? przeczytajcie tę wzruszającą powieść, aby się tego dowiedzieć
Książka dobrze napisana i wciągająca. Jedna z lepszych pozycji z serii "Leniwa Niedziela", które miałam okazję czytać. Nie sposób się od niej oderwać, chcąc dowiedzieć się, jak potoczą się losy bohaterów.
Avatar użytkownika - ania87
ania87
Przeczytane:2014-04-29, Ocena: 5, Przeczytałam, Wyzwanie - powieści obyczajowe 2014,
Bardzo wciągająca i zaskakująca książka. Autorka porusza w niej wiele trudnych tematów ( jak na nowo odnaleźć szczęście po tragicznym wypadku, zdradzie ukochanej osoby?) Zakończenie czyta się z zapartym tchem i na prawdę jest nieprzewidywalne.
Avatar użytkownika - nadiaL
nadiaL
Przeczytane:2013-11-08, Ocena: 5, Przeczytałam, Mam,
super ksiażka,bardzo mi sie podobała,w sam raz dla osób lubiacych obyczajówki.
Kiedy natknęłam się na książkę ,,Szczęście w twoich oczach" Caroline Leavitt, od razu wiedziałam że to powieść, która idealnie wpasowuje się w mój gust. Kobieca okładka, zagadkowy opis, pozytywne opinie wśród czytelników. Czyż mogłam się jej oprzeć? Kilka słów o fabule? Proszę bardzo:). Jest to historia dwóch całkowicie odmiennych kobiet, które los, przeznaczenie czy też opatrzność ze sobą zetknął. Isabelle to spokojna fotografka, która prowadzi ustabilizowane życie. Kocha to co robi, czyli portretowanie dzieci. Daje jej to dużo satysfakcji. Wraz z mężem starają się o małego szkraba, ale na razie bezskutecznie. Kiedy dowiaduje się, że ukochany ją zdradza, przeżywa szok. Odchodzi od niewiernego partnera. Tymczasem April to pozytywnie zakręcona mama małego Sama, którego kocha ponad wszystko. Martwią ją jednak częste napady duszności, które nękają chłopca. Dwie bohaterki na zawsze połączy dramatyczne zdarzenie... Piękna, wzruszająca, prawdziwa do bólu książka, od której trudno się oderwać. Nacechowana emocjonalnie, przesiąknięta uczuciami, realizmem i skomplikowanymi dylematami. Na pewno nie będziecie się podczas jej czytania nudzić, zwłaszcza że akcja jest tu zagadkowa a tajemnice odkrywamy stopniowo. Język jest prosty, przystępny a całość czyta się dość szybko. Cóż jeszcze mogę dodać? Niesamowicie klimatyczna, słodko-gorzka opowieść o miłości, przyjaźni, szukaniu szczęścia i swojego miejsca w świecie oraz akceptacji i nie poddawaniu się w obliczu życiowych tragedii. Mam nadzieję, że i wam książka przypadnie do gustu. Polecam i pozdrawiam!
Avatar użytkownika - kazejczyk
kazejczyk
Przeczytane:2015-11-13, Ocena: 5, Przeczytałam,
Avatar użytkownika - Sylzia
Sylzia
Przeczytane:2014-08-31, Ocena: 5, Przeczytałam, 2014 r.,
Gdzie jesteś, Jimmy?
Caroline Leavitt0
Okładka ksiązki - Gdzie jesteś, Jimmy?

Rok 1956. Ava Lark z dwunastoletnim synem, Lewisem, wynajmuje dom na budzącym pożądanie przedmieściu Bostonu. Ava jest piękną rozwiedzioną Żydówką i...