Szkieletowa za這ga

Ocena: 4.58 (19 g這s闚)

O tym, 瞠 Stephen King jest mistrzem d逝gich, wielow徠kowych powie軼i, wszyscy wiedz od dawna. Utwory zamieszczone w niniejszym zbiorze dowodz ponad wszelk w徠pliwo嗆, 瞠 wybitny powie軼iopisarz jest r闚nie znakomitym tw鏎c kr鏒kich form literackich. Te doskonale skonstruowane, oparte na zaskakuj帷ych pomys豉ch i oczywi軼ie wspaniale napisane opowiadania daj mi這郾ikom prozy Stephena Kinga co najmniej tyle samo satysfakcji, co najobszerniejsze z jego powie軼i. Trzy opowiadania ze zbioru zosta造 zekranizowane: Edytor tekstu i Babcia (jako odcinki serialu Tales From The Dark Side) oraz Mg豉 (kinowy film w re篡serii Franka Darabonta). Mg豉 Po przej軼iu gwa速ownej nawa軟icy artysta David Drayton i spo貫czno嗆 niewielkiego miasteczka staj si ofiarami morderczego ataku istot grasuj帷ych w nienaturalnej, g瘰tej mgle. Kr捫 wie軼i o eksperymencie zwanym Projekt Grot Strza造, przeprowadzonym w po這穎nej nieopodal tajnej bazie wojskowej. Wycofuj帷 si do miejscowego supermarketu, Drayton i inni, kt鏎ym uda這 si ocale, musz najpierw stoczy walk pomi璠zy sob, zanim zjednocz si造 przeciw wsp鏊nemu wrogowi, kt鏎ego nie mog nawet zobaczy!

Informacje dodatkowe o Szkieletowa za這ga:

Wydawnictwo: Pr鏀zy雟ki i S-ka
Data wydania: 2010-11-29
Kategoria: Opowiadania
Tytu orygina逝: Skeleton Crew
J瞛yk orygina逝: angielski
T逝maczenie: t逝macz zbiorowy

wi璚ej

Kup ksi捫k Szkieletowa za這ga

Cytaty z ksi捫ki

Na naszej stronie nie ma jeszcze cytat闚 z tej ksi捫ki.

Dodaj cytat

Zobacz tak瞠

Szkieletowa za這ga - opinie o ksi捫ce

Avatar u篡tkownika - Twiggy
Twiggy
Przeczytane:2015-12-26, Ocena: 5, Przeczyta豉m, 26 ksi捫ek 2015,
"Szkieletowa Za這ga" to ksi捫ka, z kt鏎 romans mia豉m bardzo dlugo. W jeden dzie wch豉niam po 5 opowiada, po czym nast瘼owa豉 miesi璚zna przerwa. My郵, 瞠 po prostu nie chcia豉m jej ko鎍zyc, niestety musia這 to kiedy nast徙ic... Zbi鏎 ten zawiera opowiadania niez貫, opowiadania dobre i opowiadania rewelacyjne. Nad wszystkimi kr鏊uje bezkonkurencyjnie, pierwsza w kolejno軼i, "Mg豉", kt鏎a doczeka豉 si r闚nie adaptacji filmowej. Inne opowiadania, zas逝guj帷e na wymienienie, to "I zjawi si tygrys", "edytor tekstu", "Szko豉 przetrwania" (!!!), oraz "Cz這wiek, kt鏎y nie podawa r瘯i". Wiem, 瞠 te zapami皻am na pewno. "Za這ga" zawiera r闚nie kilka wierszy. I te przypad造 mi do gustu. Podsumowuj帷, King w najlepszym wydaniu. Szczerze polecam :)
Avatar u篡tkownika - hegemo
hegemo
Przeczytane:2014-02-28, Ocena: 6, Przeczyta貫m, 2013 i wcze郾iej, Stephen King,
Genialne opowiadani- na czele ze Mg陰 i Edytorem Tekstu.
Avatar u篡tkownika - radeksc-wp
radeksc-wp
Przeczytane:2013-04-05, Ocena: 5, Przeczyta貫m, czytam regularnie w 2013 roku,
Mistrz King serwuje ro積e smako造ki literacki. Warto da si zaskoczy.

Uwielbiam tw鏎czo嗆 Stephena Kinga. To chyba si ju nie zmieni. Kr鏒kie opowiadania, grube ksi捫ki. Wszystko to poch豉niam z przyjemno軼i. Dlatego te wypo篡czy豉m "Szkieletow za這g" z biblioteki. I zacz窸am czyta...

Najbardziej znane opowiadanie z tego zbioru to "Mg豉 ". Mam do niego mieszane uczucia. W sumie mi si podoba這, najbardziej zako鎍zenie. Ale by這 w nim kilka s豉bych punkt闚. Cho zdecydowanie lepsze jest od filmu.

Najgorszym opowiadaniem by這 "Zjawi si tygrys". Chcia豉bym jak najszybciej o nim zapomnie.

"Ma逍a jest opowiadaniem, kt鏎e kojarzy豉m jaka histori. Brzmia這 jako znajomo. Ale i tak bardzo mi si podoba這. By這 troch straszne.

"Bunt Kaina" skojarzy mi si z wydarzeniami, o kt鏎ych mo瞠my us造sze w tv. Jak cho熲y o tym, kt鏎e mia這 miejsce w Pradze.

"Skr鏒 pani Todd" mo瞠 nie by這 straszne, ale mia這 w sobie magi. Bardzo przypad這 mi do gustu. Klimat, spos鏏 opowiedzenia historii. Wszystko na plus.

"Jaunting" - to by這 mocne. Nie straszne, ale mocne. O tej historii nie zapomn. W og鏊e zauwa篡豉m, 瞠 jak czytam zbiory opowiada Kinga to zawsze pojawia si kilka, o kt鏎ych nie zapomn nigdy.

"Weselna cha速ura" - bohaterka wypowiedzia豉 s這wa, pod kt鏎ymi mog豉bym si podpisa lecz poza tym historia mnie nie porwa豉.

"Lament paranoika" zapomn. Nie m鎩 typ historii.

"Tratwa" to to by horror. Jako film by豚y klasy B, ale og鏊nie niez造. Momentami nawet czu豉m strach bohater闚. W sumie dobry materia na film.

"Babcia" - na pocz徠ku nic nie czu豉m a potem pojawi si strach. Takie historie to ja lubi, zdecydowanie. Jedna z najlepszych, o ile nie najlepsza w tym zbiorze. Te tego opowiadania nie zapomn.

"Edytor tekstu" fajny. W sumie zazdroszcz bohaterowi jego edytora, bo czasem i mi by si taki przyda.

"Ballada o celnym strzale" to te by這 dobre opowiadanie. Takie 鈍ietnie opisuj帷e paranoj.

"Cie郾ina" takie opowiadanie obyczajowe z w徠kiem nadprzyrodzonym w tle. Inne, ale ciekawe.

"Cz這wiek, kt鏎y nie podawa r瘯i" - to by這 dobre. Przede wszystkim bohater, ta "kl徠wa". Dobrze si czyta這 t histori.

Na koniec

"Ci篹ar闚ka wuja Ottona" - to te by豉 pi瘯na historia, taka niby zwyczajna a nie do ko鎍a. Z dreszczykiem nadprzyrodzonych mocy...

Tak, wiem, nie ma tu wszystkich opowiada. Ale i tak o wi瘯szo軼i napisa豉m cho zdanie. Opowiadania o Mleczarzu te nie by造 z貫, ale w sumie takie... do przeczytania i zapomnienia...

Og鏊nie to przyjemnie sp璠zi豉m czas z tym zbiorem opowiada.

Avatar u篡tkownika - Aramina
Aramina
Przeczytane:2020-10-07, Ocena: 4, Przeczyta豉m, 52 ksi捫ki 2020,

Powie嗆 mo積a oceni jednoznacznie, zazwyczaj. Czasem i to sprawia k這poty. Ci篹ko natomiast wystawi jedn ocen ponad dwudziestu odr瑿nym opowiadaniom. S w鈔ód nich lepsze i gorsze. S naprawd 鈍ietne i absolutnie katastrofalne.

King, jak to on, straszy umie i lubi. W tym zbiorze nie ma klasycznych postaci z horrorów. Ba si raczej b璠ziemy zabawek i cz這nków rodziny...

Dwa lub trzy opowiadania naprawd przyspieszy造 mi bicie serca. Te same wraca造 obrazami w nocy po zgaszeniu 鈍iat豉. Kilka pozosta造ch wywo豉這 dreszczyk emocji. Jedno utkwi這 w g這wie na bardzo, bardzo d逝go, jak przypuszczam.

Jak zawsze w tego typu zbiorach nie wszystkie próbki przypad造 mi do gustu, ale jest to ocena subiektywna. Polecam przeczyta samemu by si przekona. Na pewno si nie zawiedziecie.

Avatar u篡tkownika - Tsular
Tsular
Przeczytane:2021-08-18, Ocena: 3, Przeczyta貫m, Ksi捫ki z moich zbior闚, 26 ksi捫ek 2021,
Avatar u篡tkownika - kiznaiver667
Inne ksi捫ki autora
Colorado kid
Stephen King0
Ok豉dka ksi您ki - Colorado kid

Na wyspie Moose-Lookit dwóch do鈍iadczonych dziennikarzy wprowadza w tajniki zawodu przyby陰 tam praktykantk. W ramach nauki, przytaczaj histori...

Stephen King na wielkim ekranie
Stephen King0
Ok豉dka ksi您ki - Stephen King na wielkim ekranie

Po raz pierwszy zebrano w jednym tomie pi耩 s造nnych opowiada Stephena Kinga, których ekranizacje zdoby造 uznanie krytyków i milionów...

Zobacz wszystkie ksi捫ki tego autora
Recenzje miesi帷a
To co w 郾iegu
Czarownik
Anniina Mikama
Czarownik
Virion. Legenda miecza. Krew
Andrzej Ziemia雟ki ;
Virion. Legenda miecza. Krew
Wings of the Heart
Anna Purowska