Theo James w nowej ekranizacji prozy Stephena Kinga

Data: 2023-05-12 12:52:16 Autor: Martyna Kozieł
udostępnij Tweet

Kilka dni temu do sieci trafiły pierwsze informacje na temat nowego filmu bazującego na jednym z opowiadań autorstwa Stephena Kinga! Znamy już część ekipy filmowej oraz odtwórcę jednej z głównych ról.

Theo James w serialu Biały Lotos HBO Max Theo James w 2. sezonie serialu Biały Lotos / mat. prasowe HBO max

Od wielu lat ekranizacje powieści Stephena Kinga cieszą się dużą popularnością. Jakiś czas temu na Netfliksie swoją premierę miał film Telefon pana Harrigana, w maju natomiast do kin weszła produkcja zatytułowana Podpalaczka. Teraz wiemy już, że trwają prace nad kolejną adaptacją prozy popularnego pisarza.

The Monkey – o czym będzie adaptacja jednego z opowiadań Stephena Kinga?

The Monkey to opowiadanie Stephena Kinga, które w Polsce możemy przeczytać w zbiorze Szkieletowa załoga. W tekście poznajemy historię braci bliźniaków – Hala i Billa. Pewnego dnia chłopcy znajdują na strychu starą zabawkę ich ojca – małpkę. Nagle ich życie się komplikuje. Ludzie wokół nich umierają w przedziwnych okolicznościach. Bracia uznają, że to małpka jest winna temu wszystkiemu i decydują się ją wyrzucić. Dzięki temu mogą zacząć prowadzić spokojne życie bez komplikacji.

Czytaj także: Stephen King poleca serial Netflixa

Po latach okazuje się, że koszmar się nie skończył. Małpka powraca i może odebrać bliźniakom wszystkich, których naprawdę kochają. 

W adaptacji wystąpi gwiazdor Niezgodnej i Białego Lotosu!

W główną rolę ma się wcielić znany z hollywoodzkich produkcji aktor —  Theo James. Przed laty poznaliśmy go jako Tobiasa Eatona w serii filmów Niezgodna (NiezgodnaZbuntowanaWierna) skierowanych do młodzieży, niektórzy mogą kojarzyć aktora także z ról w produkcjach Miłość ponad czasem czy Lista Pana Malcolma. . Wystąpił on również w drugim sezonie popularnego ostatnio serialu HBO – Biały Lotos. W planach jest zrealizowanie 3 sezonu, choć nie jest pewne, czy ponownie zobaczymy w nim Jamesa.

Czytaj także: Będzie prequel "To"! HBO Max nakręci serial o klaunie Pennywise

Za produkcję filmu na podstawie The Monkey będzie odpowiadał James Wan. Podobnie jak w przypadku powieści królem horroru nazywa się Stephena King, taki przydomek można nadać i Wanowi w przypadku filmów. Reżyser na swoim koncie ma produkcje takie jak Obecność, Obecność 2, Wcielenie czy Piła. Za kamerą pojawi się Oz Perkins, który stworzył między innymi Zło we mnie, I Am the Pretty Thing That Lives in the House, a także Małgosia i Jaś.

The Monkey – opowiadanie Stephena Kinga

The Monkey to jedno z opowiadań Stephena Kinga, które po raz pierwszy zostało opublikowane w magazynie Gallery w 1980 roku. Pięć lat później ukazało się ono, w poprawionej wersji, w zbiorze opowiadań Skeleton Crew, które w Polsce jest znane pod tytułem Szkieletowa załoga. Antologia została wydana przez Wydawnictwo Prószyński i S-ka

Szkieletowa załoga - książka

Wyżej wspomniany zbiór opowiadań można kupić w wielu popularnych księgarniach internetowych: 

Tagi: ekranizacje książek, ekranizacje,

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Książka
Szkieletowa załoga
Stephen King3
Okładka książki - Szkieletowa załoga

O tym, że Stephen King jest mistrzem długich, wielowątkowych powieści, wszyscy wiedzą od dawna. Utwory zamieszczone w niniejszym zbiorze dowodzą ponad...

dodaj do biblioteczki
Film
Reklamy
Recenzje miesiąca
Spotkamy się we śnie
Jolanta Kosowska; Marta Jednachowska
Spotkamy się we śnie
Opera na trzy śmierci
Sylwia Stano
Opera na trzy śmierci
Cicha noc
Jolanta Kosowska
Cicha noc
Ulica Pazurkowa. Zaklinacz kotów
Aleksandra Struska-Musiał ;
Ulica Pazurkowa. Zaklinacz kotów
Zbój
Joanna Jagiełło
Zbój
Wtem denat
Marta Kisiel
Wtem denat
Negocjatorka
Małgorzata Łatka ;
Negocjatorka
Kocioł. Pierwszy astroMIAUta
Marta Rydz-Domańska
Kocioł. Pierwszy astroMIAUta
Pokaż wszystkie recenzje