"Lista Pana Malcolma" , czyli nowy romans historyczny z Theo Jamesem

Data: 2021-09-09 09:00:02 | Ten artykuł przeczytasz w 4 min. Autor: Julia Hantulik
udostępnij Tweet

Na przyszły rok został zapowiedziany film Lista Pana Malcolma. To romans historyczny będący adaptacją powieści o tym samym tytule. Książkę napisała Suzanne Allain.

Obrazek w treści "Lista Pana Malcolma" , czyli nowy romans historyczny z Theo Jamesem [jpg]

/ fot. Mingle Media TV/ Wikimedia Commons

Lista Pana Malcolma to powieść napisana przez Suzanne Allain. W Polsce książka miała premierę w sierpniu bieżącego roku. Zanim jeszcze zyskała rozgłos w naszym kraju, pojawiły się informacje o planowanej ekranizacji.

Lista Pana Malcolma – o czym będzie film?

Zapowiedziany film to adaptacja książki Lista Pana Malcolma. Jej akcja toczy się w roku 1818 w Anglii. To romans historyczny opowiadający o tytułowym panu Malcolmie, który jest najatrakcyjniejszym młodym mężczyzną w najbliższej okolicy. Jeremy jest najbardziej pożądaną partią. Każda młoda dama chciałaby zostać jego żoną. A każda matka młodej dziewczyny marzy o takim zięciu.

Czytaj także: "Wierna" – ostateczna podróż Tris i Tobiasa

Problem jest jednak jeden. Jeremy Malcolm nie szuka dobrej żony. On poszukuje prawdziwego ideału. Nie spotkał jeszcze żadnej dziewczyny, która sprostałaby wymaganiom jego listy. A stworzył on dość obszerną listę, na której wypisał wszystkie rygorystyczne wymogi wobec przyszłej żony. 

Czytaj także: To koniec z „Niezgodną”. Nie zobaczymy ostatniej części serii

Malcolm odrzuca wszystkie dziewczęta, które zabiegają o jego względu. Aż w końcu Julia Thistlewaite postanawia się zemścić za upokorzenie, którego doznała wobec młodego mężczyzny. Chce ona zawiązać spisek i pomścić wszystkie dziewczyny, którym Jeremy złamał serce. Aby jej plan się udał, zaprasza do siebie swą przyjaciółkę Selinę Dalton. To z jej pomocą ma odegrać się na aroganckim mężczyźnie.

Lista Pana Malcolma – obsada

W filmie Lista Pana Malcolma zobaczymy aktora Theo Jamesa, który znany jest z serii filmów Niezgodna (Niezgodna, Zbuntowana, Wierna). W popularnej serii dla młodzieży wcielił się w rolę Tobiasa, lepiej znanego pod pseudonimem Cztery. Na ten moment nie jest jeszcze podane, jaką rolę zagra w najnowszej produkcji.

Czytaj także: "Niezgodna" – młodzieżowa seria Veroniki Roth

Wiadome jest jednak, że na ekranie towarzyszyć mu będą Oliver Jackson-Cohen, Freida Pinto, Zawe Ashton oraz Ashley Park.

Reżyserią natomiast zajmie się Emma Holly Jones.

Lista Pana Malcolma – kiedy premiera?

Film został dopiero zapowiedziany. Nie ma jeszcze konkretnej daty premiery, jednak wiadomo, że będzie mieć ona miejsce w 2022 roku. 

Lista Pana Malcolma – książka

Powieść napisana przez Suzanne Allain ukazała się w Polsce 25 sierpnia nakładem Wydawnictwa Lekkie. Spodoba się ona przede wszystkim miłośnikom romansów historycznych z błyskotliwym humorem. To propozycja również dla fanów serialu Bridgertonowie. Książkę Lista Pana Malcolma można kupić w popularnych księgarniach internetowych:

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Książka
Lista Pana Malcolma
Suzanne Allain0
Okładka książki - Lista Pana Malcolma

Dziewiętnastowieczna Anglia. Młoda kobieta zabiegała o względy tajemniczego i bardzo bogatego konkurenta. Tymczasem on z myślą o przyszłej żonie stworzył...

dodaj do biblioteczki
Reklamy
Recenzje miesiąca
Virion. Legenda miecza. Krew
Andrzej Ziemiański ;
Virion. Legenda miecza. Krew
Wyrok
Christina Dalcher
Wyrok
Czarownik
Anniina Mikama
Czarownik
To coś w śniegu
Sean Adams
To coś w śniegu
Herbaciane róże
Beata Agopsowicz ;
Herbaciane róże
Wings of the Heart
Anna Purowska
Wings of the Heart
Minka i jej kocie przygody
Anna Bichalska ;
Minka i jej kocie przygody
Sny umarłych
Bora Chung
Sny umarłych
Cienie zostaną za nami
Katarzyna Majewska-Ziemba
Cienie zostaną za nami
Pokaż wszystkie recenzje