Stephen King poleca serial Netflixa

Data: 2023-05-07 18:10:43 Autor: Piotr Piekarski
udostępnij Tweet

Jednym z największych serialowych hitów ostatnich dni okazała się Dyplomatka z Keri Russell, która zadebiutowała na Netflixie 20 kwietnia 2023. Co ciekawe, sukces był tak wielki, że producenci błyskawicznie potwierdzili, że powstanie 2 sezon Dyplomatki. Do popularności serialu z przyczynił się także Stephen King, który polecił go swoim fanom. 

Dyplomatka - o czym jest serial?

Dyplomatka to opowieść o robiącej polityczną karierę Kate Wyler, która wykonuje obowiązki ambasador Wielkiej Brytanii z życiem osobistym. Jej partner to wielka polityczna gwiazda. Niestety, gdy kobieta trafia sam w środek wielkiego kryzysu na skalę międzynarodową, a praca zaczyna ją przytłaczać, cierpi na tym jej związek, a przyszłość polityczna zaczyna być niepewna. 

Dyplomatka - czy warto zobaczyć?

Dyplomatka to serial stworzony przez Deborah Cahn, która zachwyciła widzów takimi produkcjami jak Prezydencki poker czy Homeland. W pierwszy weekend użytkownicy Netflixa spędzili aż 57 milionów godzin, oglądając tę produkcję. W efekcie Dyplomatka stała się wielkim hitem, zajmując na całym świecie pierwsze miejsce rankingu najpopularniejszych seriali streamingowego giganta. 

Dyplomatka - recenzja Stephena Kinga

Do popularności produkcji bez wątpienia przyczynił się bardzo dobry odbiór serialu nie tylko przez widzów, ale też przez krytyków. Świadczy o tym 88% pozytywnych opinii w serwisie Rotten Tomatoes. Wśród zachwyconych produkcją osób jest także Stephen King. Twórca napisał na swoim Twitterze:

„Dyplomatka" jest wspaniała. Dialogi swą ostrością mogą przeciąć skórę, jak mawiał mój kolega Peter Straub. Bonus: brak nastoletnich dram.

Wpis Kinga zetknął się z bardzo przychylnym odbiorem fanów pisarza i zdobył bardzo szerokie zasięgi. Być może sprawi to, że Dyplomatka utrzyma się w TOP10 Netflixa przez kolejne tygodnie. Czy prześcignie popularnością Wednesday albo Stranger Things? O tym przekonamy się wkrótce. 

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Reklamy
Recenzje miesiąca
Spotkamy się we śnie
Jolanta Kosowska; Marta Jednachowska
Spotkamy się we śnie
Opera na trzy śmierci
Sylwia Stano
Opera na trzy śmierci
Cicha noc
Jolanta Kosowska
Cicha noc
Ulica Pazurkowa. Zaklinacz kotów
Aleksandra Struska-Musiał ;
Ulica Pazurkowa. Zaklinacz kotów
Zbój
Joanna Jagiełło
Zbój
Wtem denat
Marta Kisiel
Wtem denat
Negocjatorka
Małgorzata Łatka ;
Negocjatorka
Kocioł. Pierwszy astroMIAUta
Marta Rydz-Domańska
Kocioł. Pierwszy astroMIAUta
Pokaż wszystkie recenzje