Quantcast

„Podpalaczka” – premiera ekranizacji powieści Stephena Kinga już w maju

Data: 2022-02-14 09:00:01 Autor: Julia Hantulik
udostępnij Tweet

Zaledwie parę dni temu w sieci pojawił się pierwszy zwiastun nowej adaptacji powieści Stephena Kinga. Mowa o Podpalaczce, która pojawi się w kinach już w maju tego roku.

Obrazek w treści
Fot. UNIVERSAL STUDIOS / materiały prasowe UPI

Film Podpalaczka będzie odświeżeniem produkcji z 1984 roku. Po niemal trzydziestu latach Blumhouse i Universal sięgnęli po powieść Kinga i zdecydowali się przenieść ją ponownie na wielki ekran.

Podpalaczka – o czym będzie adaptacja powieści Stephena Kinga?

Powieść Podpalaczka Stephena Kinga została wydana 1980 roku i już cztery lata później powstał film na jej podstawie. Wówczas w główną bohaterkę wcieliła się Drew Barrymore.

Czytaj także: Stephen King pomoże dzieciom w wydaniu książki

Akcja powieści Kinga opowiada o niezwykłej dziewczynce, która ma zdolność pirokinezy. Charlie McGee może rozniecać ogień jedynie siłą woli. Jej rodzice również zostali obdarzeni niezwykłymi mocami, a stało się to wskutek eksperymentów agencji rządowej. 

Vicky i Andy poddali się próbie wszczepienia substancji, która miała mieć właściwości halucynogenne. Okazało się jednak, że środek spowodował trwałe zmiany w ich chromosomach i w przysadce mózgowej.

Czytaj także: "Later" – oto nowa książka Stephena Kinga

Po zamordowaniu Vicky Andy postanawia za wszelką cenę ochronić córkę, aby nie stała się kolejną ofiarą agentów rządowych. W ślad za nimi rusza płatny zabójca. Kto ochroni kogo? Czy Andy Charlie? Czy dziewczynka ojca? W końcu naukowcy są przekonani, że moc dziewczynki mogłaby być porównana z mocą bomby jądrowej.

Podpalaczka – na ekranie pojawi się Zac Efron. Kogo jeszcze zobaczymy w filmie?

W roli Andrew McGee, czyli ojca Charlie zobaczymy znanego aktora Zaca Efrona. W rolę tytułowej Podpalaczki wcieli się Ryan Kiera Armstrong, natomiast jej matkę, Vicky, zagra Sydney Lemmon.

Czytaj także: Stephen King zapowiada horror o… koronawirusie

Za reżyserię odświeżonej wersji filmu Podpalaczka odpowiada Keith Thomas, a scenariusz na podstawie powieści Stephena Kinga stworzył Scott Teems.

Podpalaczka – kiedy premiera filmu?

Zarząd Universal ogłosił, że Podpalaczka na srebrnym ekranie pojawi się już 13 maja 2022 roku. W Stanach Zjednoczonych produkcja ma zadebiutować także na platformie streamingowej Peacock.

Polscy widzowie na film będą mogli wybrać się najprawdopodobniej od 22 maja bieżącego roku. Zanim to jednak nastąpi, warto zapoznać się ze zwiastunem produkcji.  Trailer można obejrzeć poniżej:

Podpalaczka – książka

Film Keitha Thomasa to produkcja stworzona na podstawie książki Stephena Kinga Podpalaczka. W Polsce ukazała się ona nakładem Wydawnictwa Albatros

Powieść można kupić w popularnych księgarniach internetowych: 

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Książka
Podpalaczka
Stephen King3
Okładka książki - Podpalaczka

Charlie McGee jest dzieckiem wyjątkowym, obdarzonym nadludzkim darem, zdolnością pirokinezy: potrafi siłą woli zdalnie rozniecić ogień. Rodzice dziewczynki...

dodaj do biblioteczki
Wydawnictwo
Reklamy
Recenzje miesiąca
Tamten utracony świat
Alina Staneczek
Tamten utracony świat
Jeden dzień
Katarzyna Rygiel
Jeden dzień
Nagual Julian
Robert Noble
Nagual Julian
Stitchrays. Moda na szydełko
Paula Palczewska; Oliwia Palczewska
Stitchrays. Moda na szydełko
Złociejowo
Katarzyna Ryrych;
Złociejowo
Lwów
Mirek Osip-Pokrywka
Lwów
Przebudzeni
Elżbieta Śnieżkowska-Bielak
Przebudzeni
Spadek nieboszczyka
Iwona Mejza
Spadek nieboszczyka
Pokaż wszystkie recenzje